Yardım Asus Tuf A15 Laptopa 8+16 GB Ram Takılır Mı ?

ahmetbaba31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Asus Tuf A15 FA507NV MODEL;
Arkadaşlar merhaba asus tuf a15 4060 laptopum var 8+8 toplam 16 gb bir laptop. Aşağıya link koyarım hangi bilgisayara sahip olduğumu içerisinde hangi nelerin olduğunu daha iyi anlayabilmeniz için. Aslında sorum şu ben 32 gb ram yapmak istiyorum hangi ramı almalıyım veya 8+16 mı yoksa 16+16 mı yapıyım yardımcı olursanız cok sevınırım ( yalnız şunu unutmazsan sevinirim önceliğim 8+16 çünkü bu ram boşa gıtmesını ıstemıyorum) bir de 16 gb yeter gerek yok demezsenız cok sevınırım iyi günler dilerim

laptop link ( https://www.hepsiburada.com/asus-tu...144hz-tasinabilir-bilgisayar-pm-HBC00004BNUWP )

Sizce bu link doğru gösteriyor mu ? (https://bilendenal.com/Asus-TUF-Gam...NGYY4lqMn4FINJJ8On47t6rcFVyI3ADnq8wuvJLZPHmYJ)

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
361
8+16 seçeneğini kullanabilirsiniz. 16GB olan raminizin 8GB olan kısmı mevcutta olan 8GB ile birlikte dual channel olarak çalışacak, kalan 8GB ise single çalışacak. Performans artışını görebilirsiniz ancak tam bir dual channel performansı için 16+16 yapmanızı tavsiye ederim. Laptop kullanıcısı olduğunuz için bazı oyunlarda vram yetersizliği durumunda farkları daha net görebilirsiniz. Eğer yeterli bütçeniz yoksa 8+16 olarak kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Referans olarak paylaştığım videodaki 3x8GB ile 4x8GB konfigrasyonlarını karşılaştırabilirsiniz. Ancak unutmamak lazımki vram durumlarında fark biraz daha açılabilir.

Ram seçimi ile ilgili eksikleriniz olursa hwinfo aracılığı ile ramlerin ekran görüntüsünü paylaşınız uygun model konusunda yardımcı olurum. Hwinfo üzerinden bellek menüsüne girip atabilirsiniz. İyi forumlar :)

ahmetbaba31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8+16 seçeneğini kullanabilirsiniz. 16GB olan raminizin 8GB olan kısmı mevcutta olan 8GB ile birlikte dual channel olarak çalışacak, kalan 8GB ise single çalışacak. Performans artışını görebilirsiniz ancak tam bir dual channel performansı için 16+16 yapmanızı tavsiye ederim. Laptop kullanıcısı olduğunuz için bazı oyunlarda vram yetersizliği durumunda farkları daha net görebilirsiniz. Eğer yeterli bütçeniz yoksa 8+16 olarak kullanmanızda bir sakınca olmayacaktır.

Referans olarak paylaştığım videodaki 3x8GB ile 4x8GB konfigrasyonlarını karşılaştırabilirsiniz. Ancak unutmamak lazımki vram durumlarında fark biraz daha açılabilir.

Ram seçimi ile ilgili eksikleriniz olursa hwinfo aracılığı ile ramlerin ekran görüntüsünü paylaşınız uygun model konusunda yardımcı olurum. Hwinfo üzerinden bellek menüsüne girip atabilirsiniz. İyi forumlar :)
cevabın için teşekkür ederim programı ve ramler ile bilgim olmadıgı ıcın ss atıcam umarım doğru atabılmısımdır :))
1729935700999.png