Öneri Asus Router Önerisi

Emre 1905

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Merhaba, evimde Superonline 1000 Mbps fiber internet kullanıyorum. Evim 160 mkare civarı. Superonline'nın verdiği Wi-Fi 6 modem ne hikmetse bir önceki ISS'nin verdiği Wi-Fi 5 modemden daha kötü çekim kapasitesine sahip. O yüzden bir router almak istiyorum. Ama ev içerisinde kablo çekme imkanım olmadığı için bu router modeme bağlı olacak ve kablosuz yayını onun üzerinden yapacağım. Modemin kablosuzunu da kapatırım bu durumda. ASUS'un routerlarını çok methediyorlar. Önerebileceğiniz benim için uygun bir modeli var mı acaba? Kablolu kullanım olmuyor genelde evde. Oyun oynayan falan da yok. Yani benim için kablosuz çekim kapasitesi çok daha önemli. ASUS'ya da bir başka marka router önerilerinize açığım. Normalde Huawei AX2 routerım var. Biraz kalitesiz bulduğum için AP olarak menzili genişletme amaçlı başka bir odaya kurdum. Ama sürekli stabilite sorunu çıkarıyor. O yüzden modem gibi kullanacağım modemin yanında duracak router işimi daha iyi görür. Bütçem ortalama 3000-5000 TL arası. Teşekkürler.
Not: Ev normalde dubleks. Üst kat şu an aktif değil. Ama aktif olduğunda yukarı kata yine sinyal pek gitmeyeceğinden mesh özellikle bir router önerirseniz ilerleyen zamanda bir başka modelini daha alarak üst kata koyarım.
Dipnot: Normalde TP-Link deco serisi benim için daha ideal gibi duruyor. Ama kararsızım bilemedim.