Asus Rog Strix RX5600XT vs. MSI RX5600XT Gaming X

Bu konuyu okuyanlar

Emred4

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar RX 5600XT düşünüyorum fakat yazılımsal sorunlar BIOS güncellenmesi vesaire gibi sorunlar var diyorlar. Ben bu iki ekran kartı arasında kaldım yardımcı olur musunuz?

Sorunlar devam ediyor mu? Bu iki kartın hangisi daha iyi soğutmaya sahip ya da bunları bırakıp Sapphire mi alayım.

enesdegirmenci

Asistan
Reaksiyon puanı
252
Merhaba, evet dediğin sorunlar ürünlerin ilk satışa çıktığı zamanlarda bulunuyordu. Ancak son zamanlarda yeni ürün alan kullanıcıların bu tarz sorunlarla karşılaşmadığını da biliyorum.

Yazılım güncellemeleriyle bu sorunlar ortadan kaldırıldı. Soruna gelecek olursak da iki ürün de soğutma konusunda başarılı. Her ikisinden de pişman olmazsın. Ben olsam soğutma bloğunun kalın olmasından dolayı Msı modelini tercih ederdim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Gaming X modelleri, AMD 5000 serisinin en iyileri oldu. Bende Gaming X öneririm. Ayrıca, ilk çıktığı zamana göre yazılım sorunları da epey azaldı tabi. BIOS güncellenmesi sorun değil. 5600 XT serisi kartlar BIOS güncellemesi ile performans artışı yaşadı. Saat hızlarında ve VRAM frekans hızında artış yaşandı. Yani bu bir sorun güncellemesi değil, aksine performans güncellemesi oldu.