ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi günler sdn değerli üyeleri yakın zamanda laptop almayı düşünüyorum yüzdüm yüzdüm 2 laptop arasında kaldım. Cihazlar sistem özellikleri olarak birebir aynı HP omen 15 2019 serisi ve ASUS ROG STRIX g serisi ikisi de i7-9750H 1660 Ti 16 GB RAM 512 GB ssdli ana hatları aynı şimdi neden kararsız kaldığım konusuna gelince fiyat olarak HP 400TL uygun ama bu benim için etken olabilecek derecede bir fiyat farkı değil sadece söylemek istedim. Şimdi HP 144Hz tamamen aliminyum kasa ayrıca thunderbold gibi geleceğe dönük bir girişi var ve mini DisplayPort'u bulunuyor. ASUS ise plastik Kasa 120Hz ve bahsettiğim 2 girişte yok burada hpnin güncel teknoloji giriş koyması beni kendine çekiyor ama bir yandaysa şu anda kullanmakta olduğum bir ASUS laptop 6 yıldır kullanıyorum ne performans düşüşü oldu ne de ısınma sorunu yaşadım hala sessiz sakin çalışıyor ne kasması ne bir şeysi ne de arızası oldu. Bu da benim ASUS'a karşı aşırı pozitif bir tutum oluşturdu HP'de tabii kötü bir marka değil bir de hpnin eski omen serilerinde ısınma problemi oluyormuş ama bu kasada araştırdım ısınma sorununu çözmüşler testleri izlediğimde GPU sıcaklıkları hemen hemen aynı CPU sıcaklıkları 3 5 derece HP bı tık daha sıcak oluyor kimi zaman 90 dereceleri buluyor HP, tabii oyundan oyuna değişiklikte gösteriyor ASUS'unda 90 dereceleri buldugu oluyor işteee çok kararsızım hpnin kasası ve girişi bende pozitifken asustada eski tecrübemden dolayı pozitiflik var işte sizden ricam lütfen tecrübelerinizi benimle paylaşın acilen karar verip almam lazım artık. İyi günler dilerim.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,059
Ürünlerin linklerini atabilir misiniz? Laptop için elinizdeki maksimum bütçe nedir?

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürünlerin linklerini atabilir misiniz? Laptop için elinizdeki maksimum bütçe nedir?
Yani tam olarak bir bütcem yok mimarlık programlarında (en önemlisi 3dsmax) kullanacagım arkadaslarım çoğunlukla 2070 li monster tercih etti 8gb olduğu için ama neredeyse hepsinde bir arıza cıktı teknik servise gitti geldi uğraşıldı bu yüzden monster düşünmüyorum 2070li fiyatlarada çıkmak istemiyorum olabildiğince fiyat performans ve ömür odaklı olsun istedim kendimi bu fiyatlara ikna ettim gibi diyebilirim

Şaka gibi linki atınca fark ettim fiyatlarında değişiklik olmuş hp 8.600dü

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,059

Yani tam olarak bir bütcem yok mimarlık programlarında (en önemlisi 3dsmax) kullanacagım arkadaslarım çoğunlukla 2070 li monster tercih etti 8gb olduğu için ama neredeyse hepsinde bir arıza cıktı teknik servise gitti geldi uğraşıldı bu yüzden monster düşünmüyorum 2070li fiyatlarada çıkmak istemiyorum olabildiğince fiyat performans ve ömür odaklı olsun istedim kendimi bu fiyatlara ikna ettim gibi diyebilirim

Asus'un aynı kasada RTX 2060 kartlı ürünü var. Düşünmeden alın derim o derece. Fiyatı çok uygun.

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Artık fiyat farkı 200tl oldu ? Hp alırsam 200tl fazla vericem?

Asus'un aynı kasada RTX 2060 kartlı ürünü var. Düşünmeden alın derim o derece. Fiyatı çok uygun.

8gb ram çok yetersiz

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 GB RAM sonradan arttırılır. RTX 2060 ile 1660 Ti arasındaki fark çok fazla.
Geçen sormuştum kendimiz upgrade edemiyormuşuz servis yapmalıymışmış o yüzden bende silmiştim kafamdan

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200131_223644.jpg
    Screenshot_20200131_223644.jpg
    50.5 KB · Görüntüleme: 289

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,059
Geçen sormuştum kendimiz upgrade edemiyormuşuz servis yapmalıymışmış o yüzden bende silmiştim kafamdan
8 GB RAM idare edecek bir miktar. RTX 2060 için kesinlikle değer. Serviste 110 TL ücret alıyormuş bildiğim kadarıyla.

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8 GB RAM idare edecek bir miktar. RTX 2060 için kesinlikle değer. Serviste 110 TL ücret alıyormuş bildiğim kadarıyla.
8gb ram ne kadardır acaba yani şöyle ben hiç idare edemem direk prpgram kullanacagım ama uygun fiyatsa direk taktırtabilirim sizin bilginiz var mı ram fiyatı konusunda olmadı bi yarın konusurum

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
25,059
8gb ram ne kadardır acaba yani şöyle ben hiç idare edemem direk prpgram kullanacagım ama uygun fiyatsa direk taktırtabilirim sizin bilginiz var mı ram fiyatı konusunda olmadı bi yarın konusurum

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı marka takılmasına gerek yok. Yüzde 99 uyum sağlar.
Aa öylemi çol teşekkür ederim ben o zaman yani bi 1660ti lı asus 9.100tl buda ram upgrade ile 9.300 falan olur oda ekran kartı farkına göre hiç bişey

Aa öylemi çol teşekkür ederim ben o zaman yani bi 1660ti lı asus 9.100tl buda ram upgrade ile 9.300 falan olur oda ekran kartı farkına göre hiç bişey
Gerçekten cok sağolun bu kadar ilgilendiniz teşekkürler

Son düzenleme:

ertugrulozderya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica ederim. Hayırlı olsun şimdiden.
İyi aksamlar o kadar konuştuk sizinle Allah razı olsun yardımcı oldunuz bu sabah satıcıyı aradım ram upgrade yapabilir misiniz diye ürünün tükendiğini söylediler kampanyadaydı çok kısa sürede tükendi dedi :eek::cry::cry::cry:

Ardaaaaq

Asistan
Reaksiyon puanı
91

2020den geliyorum 14000 şuanda ?