ASUS ROG G531GT Isınma Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

barisbozkir3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar Asus ROG G531GT bilgisayarımı yeni sıfır olarak aldım. Yaklaşık 3 ay oluyor. Hiçbir sorun yokken aşırı derece ısınmaya başladı bilgisayarı açınca 82 derece başladığını gördü. Format attıktan sorna düzeldi. Bilgisayar hiçbir şey açık değilken 40 derece civarı bazı günlük rutin işlemlerde ( Chrome, müzik, film, dizi,word v.s ) açıkken 55 derece civarında gezinirken oyunlarda LOL de 70 civarı World War Z oyununda 90 sabit görüyorum. Sizce bu sıcaklıklar normal mi ? Yeni alınan bir bilgisayarın termal macununda sorun olacağını sanmıyorum. Tüm driverlerim güncel BİOS güncel. Oyun oynarken Asus'un Armoury Crate uygulamasından uygun güç ve fan moduna getiriyorum. SİZCE NORMAL Mİ BU DURUM?

Özellikleri

Intel Core i5 9300H
Nvidia GeForce GTX1650
8GB RAM

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Oyun esnasında fanlar tam yükte mi çalışıyor?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
evet tam yükte aynı zamanda bilgisayar asus un kendi uygulamalarında gaming modda ve performans modda. Hem fan hem güçte öyle
9750H yük altında 90 derecelere ulaşsa normal derdim ama 9300H o kadar ısınan bir işlemci değil. Gerçi LoL'de 70 derece civarı olması normal. Belki World War Z işlemciye çok bindiriyor olabilir. GTA V, Witcher 3 tarzı optimizasyonu iyi oyunlarda denemek lazım birde