Asus mu Hp mi ?

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Mustafaumut

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Asusun bu modelinin ekranı çok kötü hatta Asus n552vw yine sırf bu modelinin ekranı yüzünden cikardi diye birsey okumuştum hpye gelirsek kağıt üstünde depeloma olarak 1 tb fazla bu pek önemli deil fakat ssd çok önemli ben şahsen kullanmadım ama ben cihazima ssd taktım hizlanmadi diyenede rastlamadım ayrıca sadece vatandanmi alışveriş yapabilirsiniz başka teknoloji parakendecileri olabilirmi internetten alışveriş olurmuş ayrıca internetten alışveriş yapamazsaniz şehirde bilgisayar getirten firmalar olabilir oralar vasıtasıyla büyük ihtimalle biraz daha fazla bir fiyata getirtebilirsibiz netteki fiyatlara gore

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
Ölümüne Asus. HP Asusun varken alınmaz

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Vatan şart değil ama internetten alamam.

Mustafaumut

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Sehirinizde internetten notebook getiren yerler varmı ben bilgisayarimi bu şekilde aldim

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hangi bilgisayarı alacağıma göre değişecek sanırım o. Dediğim gibi MSI istiyorum aslında ama henüz tam olarak çıkıp bakmadım. Örneğin MSI kendi sitesinde nereden alırım kısmında verdiği adreslerden alabilirim ama haliyle Vatan gibi Mediamrkt kadar güvenemem. Onlarla da sıkıntı yaşayabilirsiniz o hepsi için geçerli tabi. Asus için sıkıntı yok bir çok mağaza satıyor. Dediğiniz yöntemi duymadım ben, benim için internetten sipariş mi veriyorlar ?

zgrplt88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tabiki de ASUS HP kim ki ASUS ile kıyaslıyorsunuz.

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Birde ben bu elektronik ürünlerde harika bir ürün olduğuna inanmıyorum. Kimsenin şikayet etmediği bir marka bilgisayar yok, zaten o yüzden bu kadar çok marka ve model var. Hepsinin bir diğerinden bir farkı var. Görüntü, ses, malzeme yapısı hep değişiklik gösteriyor. İstediğiniz kriterleri koyup ona göre almak lazım.

Mustafaumut

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yanı öle bisey ben Dell 7559 aldım bu şekilde siparişi veriyorlar sizde onlara bir kapora veriyorsunuz cihaz gelince sizi arıyorlar sizde gidip alıyorsunuz sakın cihazı görmeden bütün parayı vermeyin siparişini verdiğiniz cihaz olduğuna emin olun ve mağazanın güvenilir bir yer olduğuna emin olun sunuda unutmayın çoğu mağaza buna bı kar payidar koyuyor

Mustafaumut

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Birde ben bu elektronik ürünlerde harika bir ürün olduğuna inanmıyorum. Kimsenin şikayet etmediği bir marka bilgisayar yok, zaten o yüzden bu kadar çok marka ve model var. Hepsinin bir diğerinden bir farkı var. Görüntü, ses, malzeme yapısı hep değişiklik gösteriyor. İstediğiniz kriterleri koyup ona göre almak lazım.
İstersen benim kullandığım cihaz hakkında sana görüşlerimi anlatabilirim

Mustafaumut

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Teknoloji parakendecilerinde fazla gamebook yok netteki kadar özellikle msi ve Dell hiç yok dellin gamer modelleri için geçerli bu istanbuldaysan monsterin kendi mağazası var onlardan bakabilirsiniz

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Dell 7559'u daha önceki konuda söylemişlerdi onuda inceledim. 8 gb SSHD ne onu bilemedim yalnız.

Mustafaumut

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İcinde küçük bir ssd var büyük ihtimalle windows kuruludur ona benim aldığım modelde yok

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Evet W10 kurulu. Haftasonu tekrar bir göz atıp karar vermeye yaklaşmış olmayı umuyorum. Teşekkür ederim, tekrar yazarım.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,928
Pavilion serisi çok iyidir şuan kullandığımda pavilion ısınma problemi o anki işleme dayalıdır ki 20 liralık bir soğutucuyla çözülebilir.Yukarıdaki bilgisayarlar arasında pek fark bulunmasada kesinlikle pavilion

yunusbaykara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar daha önce MSI cihazlar için konu açmıştım fakat Vatan Bilgisayarda istediğim cihazlardan yoktu ve bu iki cihazı buldum orada. Sorduğumda da iyi cihazlar olduğunu söylediler. Sizce hangisi?

ASUS N551VW CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-1TB+128 SSD-15.6-GTX960M 4GB-W10 NOTEBOOK

HP PAVILION GAMING CORE İ7 6700HQ 2.6GHZ-16GB-2TB+128SSD-15.6"-GTX960M 4GB-W10

Bunların yerine önereceğiniz başka cihazlar varsa da yazmanızı isterim. Teşekkürler.
Bu ikisi arasından tabikide asus. Ama dell inspiron 7559'da iyi bir cihaz ssdsiz bir model alıp siz ssd eklerseniz daha uygun olur.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
HP alma o eskiden ki ısınma sorunu hala daha var.4000 TL ye dell alabilirsin yada msi apache.

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba, Vatan Bilgisayar'daki gece indirimini görmüşsünüzdür diye düşünüyorum. Beklediğim bilgisayar 4.4oo den 3900'e düştü ve hiç beklemeden aldım. Teşekkür ederim yardımlarınız için.

yunusbaykara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba, Vatan Bilgisayar'daki gece indirimini görmüşsünüzdür diye düşünüyorum. Beklediğim bilgisayar 4.4oo den 3900'e düştü ve hiç beklemeden aldım. Teşekkür ederim yardımlarınız için.
Hangisini aldınız acaba?

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ürün sonunda geldi. Benim gördüğüm artıları eksileri alt alta yazıyorum, düşünenler için.

+Tasarımı çok şık. Tuşların basma hissi güzel.
+Ses performansını bu kadar iyi beklemiyordum Sony kullandıktan sonra.
+GTA 5 yükledim hemen, tüm ayarlar full oynadım ve insanın kapatası gelmiyor oyunu. Akış, grafikler ve ses çok başarılı.
+Pil sabit güzel ama eksilere yazacağım kısmıda var.
+Klavyenin ışığı ayarlanabiliyor, istersen kısabilir veya sona alabilirsin. Gündüz kapatırsan güç harcamaz güzel düşünülmüş.
+Klavyede en sevdiğim kısım ise, touchpadin üzerinde iki parmağını aşağı yukarı yapıp sayfayı indirip kaldırabilmek oldu. Sol click yapıp sağdan aşağı çekmek için uğraşmıyorsun yada mouse ile sayfayı sağdan aşağı indirmiyorsun. Üç parmak ile sayfayı küçültebiliyorsun ayrıca. Ona asusun sitesinden bakabilirsin 3 fonksiyonu var sanırım.

Gelelim eksilere
-Klavyede yön tuşları çok sıkışmış rakamlara. Hızlı bir şey yaparken kayabilir elin.
-Batarya sabit olduğu için, dolduktan sonra şarjda takmamak gerek. Yani dolup dolmaması ile ilgilenmen lazım sürekli.
-GTA5 oynamadan evvel %80 lerde olan şarj, 40-45 dakikada %10 a geldi ve uyarı verdi pil zayıf diye. Kontrol ettim %70 pilden çekmiş oyun. Bunu yüksek ayarlarda kullanıma bağlayabiliriz tabi, biraz düşürüp denemekte fayda var.
-Vatan Bilgisayarda N552VW 147T lie model var ve bu modelde harici hoparlör yok. 171T olan modelinde var Vatanda'da o model yok tabi.

Genel olarak ürünü beğendim. Batarya canımı en çok sıkan kısım. Ne kadar gerekli derseniz aslında, bilgisayarım sürekli sabit duruyor taşımam gereken işler yapmıyorum ama sabit olsa bile prize takılı iken batarya ölmesin diye onu kontrol etmek istemiyorum açıkçası. Onu iyice araştırmak lazım acaba prize takılı olması sıkıntı olur mu uzun vadede.

Kolay Gelsin

Barış Bayraktar

Profesör
Reaksiyon puanı
628
Ürün sonunda geldi. Benim gördüğüm artıları eksileri alt alta yazıyorum, düşünenler için.

+Tasarımı çok şık. Tuşların basma hissi güzel.
+Ses performansını bu kadar iyi beklemiyordum Sony kullandıktan sonra.
+GTA 5 yükledim hemen, tüm ayarlar full oynadım ve insanın kapatası gelmiyor oyunu. Akış, grafikler ve ses çok başarılı.
+Pil sabit güzel ama eksilere yazacağım kısmıda var.
+Klavyenin ışığı ayarlanabiliyor, istersen kısabilir veya sona alabilirsin. Gündüz kapatırsan güç harcamaz güzel düşünülmüş.
+Klavyede en sevdiğim kısım ise, touchpadin üzerinde iki parmağını aşağı yukarı yapıp sayfayı indirip kaldırabilmek oldu. Sol click yapıp sağdan aşağı çekmek için uğraşmıyorsun yada mouse ile sayfayı sağdan aşağı indirmiyorsun. Üç parmak ile sayfayı küçültebiliyorsun ayrıca. Ona asusun sitesinden bakabilirsin 3 fonksiyonu var sanırım.

Gelelim eksilere
-Klavyede yön tuşları çok sıkışmış rakamlara. Hızlı bir şey yaparken kayabilir elin.
-Batarya sabit olduğu için, dolduktan sonra şarjda takmamak gerek. Yani dolup dolmaması ile ilgilenmen lazım sürekli.
-GTA5 oynamadan evvel %80 lerde olan şarj, 40-45 dakikada %10 a geldi ve uyarı verdi pil zayıf diye. Kontrol ettim %70 pilden çekmiş oyun. Bunu yüksek ayarlarda kullanıma bağlayabiliriz tabi, biraz düşürüp denemekte fayda var.
-Vatan Bilgisayarda N552VW 147T lie model var ve bu modelde harici hoparlör yok. 171T olan modelinde var Vatanda'da o model yok tabi.

Genel olarak ürünü beğendim. Batarya canımı en çok sıkan kısım. Ne kadar gerekli derseniz aslında, bilgisayarım sürekli sabit duruyor taşımam gereken işler yapmıyorum ama sabit olsa bile prize takılı iken batarya ölmesin diye onu kontrol etmek istemiyorum açıkçası. Onu iyice araştırmak lazım acaba prize takılı olması sıkıntı olur mu uzun vadede.

Kolay Gelsin
Sıkıntı olmaz. Dizüstü cihazların pil sağlığı nasıl korunur bunu okumanızı öneririm.

Nagrazo

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Isınmayla ilgili bişey yazmamışsınız heralde yada görümedim.Gta5 oynarken soba gibi oluyor mu,nasıl ısısı?

kartalpaf

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Isınmayla ilgili bişey yazmamışsınız heralde yada görümedim.Gta5 oynarken soba gibi oluyor mu,nasıl ısısı?

Evet ısınma ile ilgili bilgi vermemişim. Soba gibi olmasa da ısındı tabi ama klavyede kesinlikle hissetmedim. Tek fan olduğu için ısınma derecesi normal geldi bana.