Asus mavi ekran

Bu konuyu okuyanlar

İbrahimm.ka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar pc yi kullandığım sırada böyle bir ekran çıktı karşıma ve PC şuan açılmıyor BİOS menüsüne giriyor. Bu sorunla karşılaşan, çözümünü bilen var mı?

İşletim sistemi: Windows 11
Mesaj otomatik birleştirildi:

talebesultan

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
150
Mavi ekran hatasının sebebi:''Bilgisayarımıza takılı olan ram parçasından kaynaklanmaktadır. Yani bu demektir ki donanımsal bir sorundan dolayı ram arızasından dolayı bilgisayarımız mavi ekranda düşer ve donanım çakışması ile beraberinde yazılım çakışması meydana gelir.''

Çözümü, bios güncelleme, en kolay yolu format.

LahmcunSeven

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar pc yi kullandığım sırada böyle bir ekran çıktı karşıma ve PC şuan açılmıyor BİOS menüsüne giriyor. Bu sorunla karşılaşan, çözümünü bilen var mı?

Boşuna Uğraşmayın Bendede Aynı Sıkıntı Vardı Şöyle Hallettim:

1- Öncelikle PC Mizi Kapatalım Ve Varsa Arkasındaki Güç Kaynağı Düğmesinden Kapatalım.
2- Kasanın Kapağını Açalım (Garantisi Varsa GİTMEZ.) Ve SSD veya HDD ye Bağlı Olan Sata Kablosunu Çıkarıp 5 sn Bekleyip Takalım Ama İyice Çıkmayıcak Şekilde (İyice Derken Kırmayın ?).
3- BIOS Pili Mevcuttur Her Kasada Onu Çıkartalım (Bilmiyorsanız YouTube de ShiftDelete vs. Kanallarda Mevcut Araştırabilirsiniz.) BIOS Pilini Çıkardıktan 1-2 DK Bekleyelim Beklemeden Takarsanız Hiç Bir İşe Yaramaz Yaptıklarımız.
4- Daha Sonra Geri Takalım Ve Kasamızın Kapağını Kapatalım Takalım Bağlayalım Monitore Vs.

BIOS PILINI ÇIKARTIP BEKLEDIKTEN SONRA BIOS SIFIRLNMI OLACAK VE HATALARDAN KALAN HAFIZALAR GIDICEK VE TEKRAR KARSILASMA RISKINIZ OLMAYACAK.

5- (EĞER VARSA) BIOS Update Yapın Ama BIOSU SIFIRLADIKTAN SONRA.

Ve Sorun Gitmiş Olacaktır.

ChaosBoost

Profesör
Reaksiyon puanı
696

Minidump dosyalarını paylaşır mısınız?
Masaüstüne bir klasör oluşturun.
C: Windows/Minidump klasörünün içindeki tüm DMP dosyalarını masaüstüne oluşturduğunuz klasöre atın.
Bu klasöre sağ tıklayıp arşive ekle diyerek dosyanın . zip, .rar haline getirmesini sağlayın.
Herhangi bir dosya yükleme sitesine bu oluşturduğunuz arşiv dosyasını yükleyin.