ASUS FX753VD düşük FPS veriyor

Bu konuyu okuyanlar

Akinci_102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ASUS FX753VD laptop var.

Özelikleri: İntel Core i7 7700HQ 2.8GHz-16GB-1TB+256 SSD-17.3"-gtX1050 4gb-windows 10.

Link

Örneğin Fortnite oynuyorum en düşük ayarların çözünürlüğü falan en düşüğe alıyorum ama orta ayarlarla aynı FPS'i alıyorum. Yükseğe alsam da aynı. Hatta en düşükte daha da düşüyor. İnternetteki videolara baktım, 1050 hatta coğu özeliği daha düşük olmasına rağmen 100+ FPS alıyorlar ama ben düşük alıyorum.

Ekran kartı güncel, sıfırladım bilgisayarı, bir de ısıdan olabilir mi? 85 derece fan aldım altına, onu takınca daha iyi alıyor ama ısı değişmiyor. Bir de Fornite'ta GPU kullanımı en düşükte çok azalıyor %20-40 arasıydı sanırım, en yüksekte daha yüksek kullanıyor CPU %20 falan.

Forza Horizon 4 oynuyorum onda pek sorun yok gibi, bazen oluyor. Bugün Battlefront 2 indirdim Epic Games'te ücretsizdi, onda da baktım Medium'da 25-40arası alıyorum. Youtube'dakiler Ultra'da o FPS'i alıyor aynı özellikte. Hearts of iron 4 de bile 30 FPS alıyor.

Cevaplarsanız sevinirim.

Son düzenleme:

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
ASUS FX753VD laptop var.
Özelikleri: Core i7 7700HQ 2.8GHz-16GB-1TB+256 SSD-17.3"-gtX1050 4gb-windows 10.
Link

Örneğin Fortnite oynuyorum en düşük ayarların çözünürlüğü falan en düşüğe alıyorum ama orta ayarlarla aynı FPS'i alıyorum. Yükseğe alsam da aynı. Hatta en düşükte daha da düşüyor. İnternetteki videolara baktım, 1050 hatta coğu özeliği daha düşük olmasına rağmen 100+ FPS alıyorlar ama ben düşük alıyorum.

Ekran kartı güncel, sıfırladım bilgisayarı, bir de ısıdan olabilir mi? 85 derece fan aldım altına, onu takınca daha iyi alıyor ama ısı değişmiyor. Bir de Fornite'ta GPU kullanımı en düşükte çok azalıyor %20-40 arasıydı sanırım, en yüksekte daha yüksek kullanıyor CPU %20 falan.

Forza Horizon 4 oynuyorum onda pek sorun yok gibi, bazen oluyor. Bugün Battlefront 2 indirdim Epic Games'te ücretsizdi, onda da baktım Medium'da 25-40arası alıyorum. Youtube'dakiler Ultra'da o FPS'i alıyor aynı özellikte. HOI4 de bile 30 FPS alıyor.

Cevaplarsanız sevinirim.
Bilgisayar kaç yıllık? İçi tozlanmış olabilir. Fanlar az çalışıyor olabilir.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
Isıdan kaynaklı, oyun içi ısı değerlerini paylaşır mısınız. Ayrıca termal macunları yenileyip detaylı temizlik yapsanız iyi olur.

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
En sonunda cevap verildi .2.5 falan galiba garantiye gönderecekdik garantisi bitti.
Gpu kullanımı yüksek grafik oyunlarının yüksek grafiklerinde bile %90+da kullanılmıyorsa; ekran kartı, sıcaklık fazla olduğu için kendi gücünü kısıyordur benim düşüncem.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca soğutucu alınca gpu sıcaklığı değişmiyor ama performans artıyor demişsiniz. Demek ki o sıcaklık limit. Daha iyi soğutulsa tam performansında çalışabilecek.

Akinci_102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Boştaki değerler biraz fazla, bu arada oyun hangi ayarlarda ve hangi oyun?
Fortnite (herşey orta ),ark(orta altı) ,forza horizon 4 (ultra) (,bannerlord (orta ydı galiba)

Termal macun falan icin garantiye gönderecem ama vakit bulamıyorum kendimde yapamam
Kimseyede güvenmiyorum

Gpu kullanımı yüksek grafik oyunlarının yüksek grafiklerinde bile %90+da kullanılmıyorsa; ekran kartı, sıcaklık fazla olduğu için kendi gücünü kısıyordur benim düşüncem.

Ayrıca soğutucu alınca gpu sıcaklığı değişmiyor ama performans artıyor demişsiniz. Demek ki o sıcaklık limit. Daha iyi soğutulsa tam performansında çalışabilecek.
Bilmiyorum 85 üsdü görmedim birde oyuna girer girmez oluyor cıkıncada hemen düşüyor.

Forzayı oynarkende başta 40 alıyor sonra düşüyor bazen ama sıcaklık 85 84 battlefront 2 de %90 kulanıyor ama fps orta olmasına rağmen diyerlerine göre düşük aynı sistem onlar utrada aynı fps i alıyor

Son düzenleme:

Akinci_102

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu arada cpu'nun ısısı boştayken biraz daha fazla . 30-45 arası falan diğeri 50-60 arası.

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
898
Termal macunları yenileyip detaylı temizlik yapmaktan başka çare yok. Zaten her gün oyun oynanan bir bilgisayarda 6 ayda bir termal macunların yenilenmesi tavsiye ediliyor.

Termal macun falan icin garantiye gönderecem ama vakit bulamıyorum kendimde yapamam
Kimseyede güvenmiyorum
[
Çokta zor bir şey değil aslında, youtube'den rehberleri izleyerek sizde yapabilirsiniz.

Son mesajlar