Asus F3F Ekran sorunu?

Bu konuyu okuyanlar

miharbi1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Asus F3F marka dizüstümün oyun oynarken ekran gitti. daha da gelmedi.Bilgisayar çalışıyor ama sadece ekran gelmiyor. Acaba sorunu ne olabilir ya da yeni bir ekran kartı mı almam gerekiyor? Almam gerekiyorsa da hangi ekran kartını önerirsiniz?

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
O modelin ekran kartı mainbord ile birleşik servise göndermen gerekli stokta varsa değişimi yapılıp 7 iş gününde sana ulaşır.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bir laptop teknisyeni olarak ilk gözlemim
Laptop tetikliyor ve ekrana görüntü vermiyor ise ilk yapacagın şey harici bir monitöre baglamak eger yine sinyal vermez ise Bilki sorunun Ekran kartı chipsetinde. Aşırı ısınmadan dolayı chipset hasar almış durumdadır. Tamiri mümkündür. Değişim yapılabilir. Ama risk oranı yüksektir.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bir laptop teknisyeni olarak ilk gözlemim
Laptop tetikliyor ve ekrana görüntü vermiyor ise ilk yapacagın şey harici bir monitöre baglamak eger yine sinyal vermez ise Bilki sorunun Ekran kartı chipsetinde. Aşırı ısınmadan dolayı chipset hasar almış durumdadır. Tamiri mümkündür. Değişim yapılabilir. Ama risk oranı yüksektir.

Böyle bir durumda ortalama maliyet ne oluyor kullanıcıya?

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
En az 100 dolardan başlar. Ama dediğim gibi cihazı tamamen susturma durumu olabilir veya direk board değişimine gidilebilir.

miharbi1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorumlarınız için teşekkürler. Bilgisayar tamircisi bir abim vardı ona götürdüm. Laptop ayvayı yemiş dedi chip bozuldu mu dedi yanmış mı dedi öyle bişiler dedi. Çip arıyom dedi. ?????

metehanpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar çalışıyor ise sorun büyük ihtimalle ekrandır. F3 serisinin genellikle menteşe sorunu oluyor, menteşenin bulunduğu yerden ekrana giden data kablosuda zarar görmüş olabilir. Şayet harici ekrana görüntü vermiyorsa anakart chipsetinden kaynaklanması muhtemel. F3F ekran http://www.laptopdepo.com/Asus-F3F-154-Laptop-Ekran,PR-72322.html burda 170 tl montaj ve kargo ücreti almıyorlar. Sakın yetkili servislere gidipte yeni bi laptop parası ödemeyin derim.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bilgisayar çalışıyor ise sorun büyük ihtimalle ekrandır. F3 serisinin genellikle menteşe sorunu oluyor, menteşenin bulunduğu yerden ekrana giden data kablosuda zarar görmüş olabilir. Şayet harici ekrana görüntü vermiyorsa anakart chipsetinden kaynaklanması muhtemel. F3F ekran http://www.laptopdepo.com/Asus-F3F-154-Laptop-Ekran,PR-72322.html burda 170 tl montaj ve kargo ücreti almıyorlar. Sakın yetkili servislere gidipte yeni bi laptop parası ödemeyin derim.

Bende yetkili servislere karşıyım. Çok yüksek fiyatlar çıkarıyorlar. Bazen de hiç destek vermiyorlar. Dediğim gibi cihazı harici ekrana baglayın görüntüyü oradan almayı deneyin.Eğer alamıyorsanız Sorun chiptedir. İşin ehli kişilere cihazı teslim edin. Laptop tamiri chip değişimi köşe başı onarım noktalarında olacak iş değildir. Profesyonel kişilere, bu işin eğitimini almış kişi ve kurumlara emanet edin. Yanlış ve dikkatsiz bir müdahale cihazın tamamen susmasına neden olabilir.

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ekran kartı anakart ile bütünleşik olduğundan anakartında değişmesi gerekecek. Asus yetkili servisine gönderirsen 700 lira donanım artık 70 de işçilik alcaklar sana 770'e patlıcak. Git yeni laptop al sen en iyisi.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ekran kartı anakart ile bütünleşik olduğundan anakartında değişmesi gerekecek. Asus yetkili servisine gönderirsen 700 lira donanım artık 70 de işçilik alcaklar sana 770'e patlıcak. Git yeni laptop al sen en iyisi.

Yanlışın var Bütünleşik her türlü donanımın şuan tamiri mümkündür.

0nur

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Yanlışın var. Bütünleşik her türlü donanımın şuan tamiri mümkündür.
Benim söylemim Asus yetkili servisi için geçerliydi. Yetkili servis parçayı tamir etmektense, parçayı olduğu gibi değiştirmeyi tercih ediyor - yoksa tabiiki özel olarak tamir ettirmeyi deneyebilir.

Asus'un bu f3 serisinde buna benzer bir ekran kartı sorununu bende yaşadım. Bir kaç laptop tamircisine de götürdüm ama sonuç çıkmadı onlarında tek yapabildikleri anakartı değiştirmek oldu.

Hangman35

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Benim söylemim Asus yetkili servisi için geçerliydi. Yetkili servis parçayı tamir etmektense, parçayı olduğu gibi değiştirmeyi tercih ediyor - yoksa tabiiki özel olarak tamir ettirmeyi deneyebilir.

Asus'un bu f3 serisinde buna benzer bir ekran kartı sorununu bende yaşadım. Bir kaç laptop tamircisine de götürdüm ama sonuç çıkmadı onlarında tek yapabildikleri anakartı değiştirmek oldu.
Bu işi gerçek anlamda yapan firmalara götürseniz %100 başarı ile sonuçlandığını görürdünüz

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
O zaman bazılarının tamir etmek işine gelmiyor, bütünleşiğini satıyorlar mı diyelim :)

miharbi1987

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tanıdığım bir bilgisayarcıya götürdüm 3 günde çözdü işi. Ekran kartında sorun varmış değiştirdi. toplam 100 tl aldı

Son mesajlar