Asus ekran kartı ısınma ve Fps sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Gurkanozbinici

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, lafı fazla uzatmadan dile getiriyorum. ekran kartı modelim Asus STRİX-RX 480-O8G-GAMING YANİ 8 GB 256 BİT BİR EKRAN KARTI LAKİN GEL GELELİM..
Lol de bile en düşük ayarlarda 70 fps veriyor. bazen mavi ekran veriyor yüksek oyunlarda hic oynatmıyor zaten.. ekran kartı 4 senelik. ve kapanıyor termal macunu değişimi ve fanların temizlenmesini 6 ay önce yaptırmıştım.
böyle bir ekran kartında lol bile oynayamamak üzücü.. fps drop yiyiyorum full markta 90 derecelere kadar cıkıyor sıcaklık sizinle paylaştım ekran görüntülerini şuan kasanın yan tarafı acık olmasına rağmen bu şekilde ısınıyor. Nedir bunun problemi ne yapmamı tavsiye edersiniz yani 3 gb ekran kartı bile şundan daha iyi performans verir. yenisine masraf yapıcam herhalde var mıdır. bir tavsiye cözüm yolu bulabilecek. temizlesem etsem düzelir mi :(((( Sıcaklık program acılır acılmaz 81 den başlıyor hemen 90 seviyesine cıkıyor ve o civarlarda 91 vs. seyrediyor. kasada hava akımı sorunu yok 5 tane fan var kasada ekran kartı da kendinden 3 fanlı zaten...

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    63.7 KB · Görüntüleme: 132
  • 56.JPG
    56.JPG
    60.7 KB · Görüntüleme: 132
  • 4545.gif
    4545.gif
    19.2 KB · Görüntüleme: 151

aliyasiny65

Profesör
Reaksiyon puanı
2,283
Kasanın kapağını takın bazen kasa kapağa göre fanların hava akışı sağlaması değişebiliyor onun haricinde termal macunu yenileyin ve temizleyin ben bir kere bilgisayarı temizliyordum termal macunu unuttum işlemci 100 derece gördü acayip yavaşladı temizlemeden önce daha iyiydi neredeyse sonra termal macunu sürmediğimi öğrenip hemen sürdüm düzeldi :) onun haricinde driverleri güncelleyin