Asus Eee PC'ye Yakın Markaj

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Birkaç aylık gecikme sonucu Türkiye'ye ulaşan Asus'un minik bilgisayarı, yenilenmiş olan modeliyle birlikte geldi. Olay yerinde yaptığımız inceleme, burada!

Asus Eee PC bir süredir ülkemize getirilme çabalarının hedefi olan bir ürün. Nispeten ekonomik fiyatı ve dar alanda sunduğu yüksek bağlanabilirlik yeteneğiyle, birçok kullanıcının sahip olmak isteyeceği Asus Eee PC, 9 inçlik modeliyle daha da kullanışlı hale geliyor. Ayrıca 1 kilonun altındaki ağırlığıyla her zaman ve her yerde taşınabilmesi de önemli bir artı.

ShiftDelete.Net olarak Eee PC hakkındaki gelişmelere kayıtsız kalamazdık! Asus Türkiye'de yaptığı tanıtıma katıldık; yeni modeliyle birlikte Asus Eee PC'yi sizler için yorumladık.

İzleyin

[flash=432,270]http://video.shiftdelete.net/FlowPlayerDark.swf?config=%7Bembedded%3Atrue%2CbaseURL%3A%27http%3A%2F%2Fvideo%2Eshiftdelete%2Enet%27%2CfullScreenScriptURL%3A%27http%3A%2F%2Fvideo%2Eshiftdelete%2Enet%2Ffullscreen%2Ejs%27%2CinitialScale%3A%27scale%27%2CplayList%3A%5B%7Burl%3A%272008%5F05%5F21%5Fasus%5Feee%2Emp4%27%7D%5D%2Cloop%3A%27false%27%2CautoBuffering%3Afalse%2CusePlayOverlay%3Afalse%2CsplashImageFile%3A%27http%3A%2F%2Fvideo%2Eshiftdelete%2Enet%2Fsdn%5Ftgy%5Flogo%2Ejpg%27%2CautoPlay%3Afalse%2CcountryCode%3A%27tr%27%7D[/flash]​

Bilgi için: Asus Türkiye
Ön sipariş için: HepsiBurada.com
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
24 Mayıs'ta geliyo sanırısam ve İstanbul ve Ankara Teknosalarda ve İzmir CarrefourSA mağazalarında satılacakmış ilk yanlış hatırlamıyosam.

Bu arada hepsiburada.com'da bişi dikkatimi çekti

KKTC ve Yurtdışına satılan ürünlerde ilgili marka ve ülkelerin uluslararası garanti koşulları geçerlidir, bu koşulları araştırmak müşterilerimizin sorumluluğundadır.

Şimdi bu ürün Asus Türkiye garantisi var mı onu anlamadım.

rocky61

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yılan hikayesine dönmüştü sonunda nihayetine vardı.Basit uygulamalar ve internet için laptop alacaklar için çok güzel bir ürün...

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
rocky61 dedi ki:
Yılan hikayesine dönmüştü sonunda nihayetine vardı.Basit uygulamalar ve internet için laptop alacaklar için çok güzel bir ürün...

Ürün güzelde düşük modeli 586 Ytl gibi biraz uçuk rakama sahip.

H@lil06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok güzel ama asus laptop özellikler neler var söyler misin?

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bence acele davranmamak gerekir, Rakipleri yolda Hp, MSI ve Diğerleri... En azından fiyatlar uygun seviyeye gelene kadar beklenmeli. Bakarsınız diğer firmalar daha iyi özellikler sunabilirler daha uygun fiyata, MSI bu konuda Asus'a rakip olacak gibi geliyor bana...

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Beklediğim kadar iyi bir ürün değil tek avantajı küçük olması..

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
güzel bir video olmuş sdn nin bu özelliğini seviyorum reklam ön planlı değil tarafsız yaklaşım süper :D

bu arada adminim iyi sardı muharbirliğe bbc den teklif gelebilir :D

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
cgrszone dedi ki:
mila12 dedi ki:
rocky61 dedi ki:

laptop alıyosun toplama pc değil hatırlatırım

Bu laptop genelde yeni öğrenecek ve çoğunlukla çocuklara hitap edeceği için fiyatı biraz yüksek.

Reaksiyon puanı
188
mila12 dedi ki:
cgrszone dedi ki:
mila12 dedi ki:
rocky61 dedi ki:

laptop alıyosun toplama pc değil hatırlatırım

Bu laptop genelde yeni öğrenecek ve çoğunlukla çocuklara hitap edeceği için fiyatı biraz yüksek.

olsun yine de laptop hem de küçük boyutlu de SSD disk li.

e normal ama... SSD diskler zaten bir dünya para...

Pyrotoxin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ürünü kullanmadım ama yakından gördüğüm kadarıyla baya ufak kalıyor.Bol bol gezenler ve yanında ağırlık istemeyenler için güzel bir ürün.

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Değerli Dostlar,

Asus'la aynı hataya düşmeyin, bu, öğrencilere hitap eden bir dizüstü bilgisayar değil. Düşük maliyetli ve hafif bir dizüstü bilgisayar olarak düşünülmeli. Bir markadan tam özellikli 1 KG'lık bir dizüstü almak isteseniz 5000 YTL vereceksiniz, kırpılmış bu makineyi aldığınızda 500 YTL veriyorsunuz. Olay bu.

Öğrencileri ve çocukları hedefleyen Asus, ürününü Intel Classmate PC ayarında ayağa düşürmüş oldu. Zaten Eee PC ismi bile faul ya, neyse :D Sonuçta istediği yerden tam klavye keyfiyle shell açıp sunucu yönetmek isteyecek adam da bu ürüne para vermeyi düşünüyordur. Ama yapılan ana sınıfı müsamerelerini burada yayınlasak kimse bu ürünü almaz herhalde. Merak etmeyin, yayınlamayacağız. Her tarafta çocuklar vardı. :D Rahatsız oldum, o derece.

Neyse ki siyah modeli de var. Daha ciddi birşeyler almak isterseniz, iyi bir tercih olabilir. Fiyatı konusunda; evet 9 inçlik olan Türkiye'de fazla pahalı. İnsan 700 liraya Eee PC alacağıma 1400 liraya 12 inçlik Intel Pentium Dual Core işlemcili ürün alırım diyor.

Güzel günler.

ortitorti

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben de yiğenime doğum günü hediyesi olarak ne alayım diye düşünüyordum.

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Minicik Asusu koccaman Berkine mi tanıttırdınız :D Berkinin tek eli anca sığar o klavyeye :p

mescorb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatana millete hayırlı olsun..
Notebookun gerçek özelliği olan taşınabirlik isteyenlerin tercihi olacağı kesin..
(Mesela benim :p )

Wolker

Profesör
Reaksiyon puanı
2
ya kesinlikle işe yaramaz bir ürün oldugu kanısındayım ürün özelliği ve türkiye fiyatını göz önünde tutunca,500$'a kelli felli notebook alabilirken ...

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
Bence çok güzel görüntüsü ki benim için diğer özelliklerin aman aman bir şey olması gerekmiyor. Minikcik sevdim ama beyaz olması kötü.

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
emelden dedi ki:
Bence çok güzel görüntüsü ki benim için diğer özelliklerin aman aman bir şey olması gerekmiyor. Minikcik sevdim ama beyaz olması kötü.

Sadece beyaz değil siyah modelide mevcut.

DeLLyCeM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir hatırlatma;

EEE üzerindeki işlemciler Celeron 900 M fakat makinalar Asus tarafından 630MHz'ye underclock edilmiş şekilde satılıyor.

3. parti programlar ile veya değişik bios romları yardımıyla 900Mhz ve üzerine çıkmak mümkün.

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
mila12 dedi ki:
emelden dedi ki:

Sadece beyaz değil siyah modelide mevcut.

:) İnceledikten sonra bende fark ettim. Teşekkür ederim. :$ (A)