Yardım Asus Bilgisayar Güç Işığı Yanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Asus dizüstü bilgisayarımda prize takınca Güç Göstergesi hiç yanmıyor ama Batarya Şarjı göstergesi yanıyor. Güç tuşuna basılı tutunca bilgisayar açılmıyor. İki gün önce de öyle oldu, sonra açıldı, sonra kapandı ve açılmamaya başladı. Bilgisayarı şarza taktığımız şey (adını tam olarak hatırlamıyorum) başka bir bilgisayarda çalıştı...

Şarj girişi mi bozulmuş yoksa başka bişey falan mı? Tamir olunur mu?

Roy Ackerman

Asistan
Reaksiyon puanı
157
Bataryayı çıkarıp açmayı deneyebilirsiniz, veyahut şarjı veya giriş kısmını onarmaya çalışabilirsiniz. Pek bilgim olmadığı için fikirlerimi belirtiyorum bilgili arkadaşların cevaplarını beklemen daha sağlıklı olucaktır.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
cmos reset olayını bi araştır, eğer biosla ilgili bir sorun meydana gelmiş ise eski ayarlara geri döndürmen için cmos reset atmalısın. Bilgisayarı açıp onarayım deme çünkü anlamadığın belli :)

LinuxIsNotUniX

Doçent
Reaksiyon puanı
963
%90 led patlamıştır benim ki de uzun süredir patlak yanmıyor

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
cmos reset olayını bi araştır, eğer biosla ilgili bir sorun meydana gelmiş ise eski ayarlara geri döndürmen için cmos reset atmalısın. Bilgisayarı açıp onarayım deme çünkü anlamadığın belli :)
Dizüstü bilgisayarda oluyor mu acaba cmoa reset? Kasada olduğu yazıyor heryerde... Bunun kasası yok ki.... Bu işleri hiç anlamıyorum :(.