Haber Assassin's Creed: Mirage, diğer oyunlara nazaran daha kısa sürecek

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,664
4b0d9d33e26085da075b6645bd75c5a608f31c69.jpeg

Assassin’s Creed Mirage’ı bir “tamamlayıcı”
olarak bitirmek isterseniz bunun 25-30 saat, “yok ben sadece ana görevleri yapacağım” diyorsanız 20 saat sürdüğü öğrenildi.
Assassin’s Creed’in 1 yıldır pazarlanan ve önümüzdeki sonbaharda sonunda çıkış yapacak olan yeni oyunu Mirage, bizleri Bağdatlı genç suikastçı Basim’in hikâyesiyle buluşturacak. Oyunun ilk duyurulduğu sıralarda geliştiriciler tarafından gelen bilgiler arasında oyunun eski AC oyunlarının ruhunu taşıyacağı, ancak başta bir Valhalla DLC’si olarak geliştirilmesinden ötürü bunun bir ana oyun değil, geçiş oyunu uzunluğunda olacağını söylemişlerdi.

Bu sözlerinin de arkasında durmuşlar. Ubisoft’un baş yapımcılarından Fabian Salomon, yaptığı açıklamada Assassin’s Creed Mirage’ın 25-30 saat süreceğini söyledi. Aslında uzun geliyor değil mi? Olay tam olarak öyle değil.

Mirage, eğer bir “tamamlayıcı” iseniz 25-30 saat sürüyor, yani her yan görevi ve etkinliği yapmanız gerek
Eğer tamamlayıcı değil iseniz oyunun süresi ortalama 20 saat sürüyormuş. Bundan 10 yıl kadar önceye gittiğimizde bu, bu tarz hikâyeli oyunlar için normal bir süreydi. Ancak Assassin’s Creed Origins ile bildiğiniz gibi seri daha çok bir RYO’ya dönüşmüş ve “tamamlayıcı” süreleri 140 saati ( Valhalla ) bulmuştu .

Dolayısıyla onların ardından böyle bir süre kısa gelebilir. Ancak 120 saatlik oyun süresinin tamamının oyuncuları tatmin etmediği bir gerçek. 120 saat boş dolanmaktansa 20 saati dolu dolu geçirmek birçok oyuncunun yeni oyunlarda aradığı bir özellik.

Assassin’s Creed Mirage her ne kadar Ubisoft tarafından bir ara oyun olarak değerlendirilse de serinin hayranları için gerek serinin köklerine dönüş gerekse oynanış süresi bakımından heyecanla ve iştahla beklediği bir oyun.

WebTekno

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,670
Bu oyunu daha çok bir deney olarak görüyorum Ubisoft için. Tutarsa devamı gelir belki.

Martin Archimbaud

Profesör
Reaksiyon puanı
3,664
Bu oyunu daha çok bir deney olarak görüyorum Ubisoft için. Tutarsa devamı gelir belki.
Oyun kaliteli olur mu bilmiyorum ama çok satacağından eminim. "Eski Assassin's Creed" diye diye insanlar gazlandı. İlk çıkışında bayağı satılır, sonrasını bilemem. Umarım Ubisoft bu hype'ı karşılayabilecek kalitede bir oyun yapar.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,670
Oyun kaliteli olur mu bilmiyorum ama çok satacağından eminim. "Eski Assassin's Creed" diye diye insanlar gazlandı. İlk çıkışında bayağı satılır, sonrasını bilemem. Umarım Ubisoft bu hype'ı karşılayabilecek kalitede bir oyun yapar.
Özellikle oyun kültüründe insanlar nostaljiye bayılıyor. İyi tutacağını sanıyorum. Klasik Ubisoft kalitesi civarında olacaktır büyük ihtimal.