Asp ile 500 Internal Server Error

Bu konuyu okuyanlar

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
http://img420.yukle.tc/image.php?id=5697hata.jpg

Yaptığım sitede sipariş almasını istiyorum ama gerekli yerleri doldurduktan sonra butona tıklandığında bu hata ile karsılasıyorum hosting firması ile mailleştika ama sorunun veritabanımdan kaynaklandıgını söylediler. İnternettede aradığım kadarıyla kesin bi çözüm bulamadım acaba daha önce basına gelmiş yada böyle bir karsılasanlar mı yardımcı olabilirler mi ?
Hata resmide yukarıda linktedir.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Özür dilerim konuyu editleyemedim ama en son bulduğum bir kaç yöntemle en son bu hata mesajını aldım
"An error occurred on the server when processing the URL. Please contact the system administrator.
If you are the system administrator please click here to find out more about this error."

kizanlik

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Database olarak MSAccess kullaniyorsaniz, DOSYALARIN BULUNDUGU DIRECTORYnin Read ve Write permissionlarina sahip olmasi gerekiyor.

ASP hostinglerde genellikle root altinda DB directory olusturulur (siz baska isim verin) ve Read/Write permission verilir. Kontrol etmenizi tavsiye ederim.

Panel varsa panelden kontrol edebilir ve gerekiyorsa ayarlari yapabilirsiniz.

Panel yoksa hosting sirketine "filanca directorynin olusturulmasini ve MSAccess kullanimina uygun hale getirilmesini..." seklinde talep gondermelisiniz.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=257183]kizanlik[/MENTION] çok sağol dediğini yaptım panelden veritabanına izinleri verdim ve şimdi çalışıyor çok teşekkür ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba yardım ederseniz sevinirim site panelimden mail formlarım a tıkladığımda hata veriyor
500 - Internal server error. İle ilgili bir sorun var, kaynak arıyorsunuz, ve bu, cannot be displayed. neden olabilir