Aslan'ı Kurtaracak Adam

gs_kadir

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Aslan'ı kurtaracak adam

De Sanctis ve Leo Franco'da umduğunu bulamayan, Ufuk'la Aykut'tan istediği verimi alamayan Galatasaray, sezonun ikinci yarısından itibaren kalesini Sergio Romero'ya teslim edecek.

fft1mm1306668.jpg

Galatasaray, Taffarel ve Mondragon gibi kalitesini ispat etmiş file bekçileri sayesinde uzun yıllar kalesinde sorun yaşamamıştı. Ancak Morgan De Sanctis’le birlikte Cim Bom’un kaleci sıkıntıları başladı. Tecrübeli İtalyan büyük umutlarla transfer edilmesine rağmen sadece bir sezon takımda kalabildi. Ardından Atletico Madrid’den bir diğer tecrübeli isim, Leo Franco Galatasaray’a imza attı. Birkaç maç dışında güven vermeyen Arjantinli kaleci, Ali Sami Yen’deki Fenerbahçe derbisinde yediği hatalı golle adeta kendi ipini çekti.

Franco, sezon sonunda Zaragoza’nın yolunu tutarken, Cim Bom kaleyi Ufuk Ceylan-Aykut Erçetin ikilisine teslim etti. Ancak iki yerli file bekçisinin performansları da pek parlak olmadı. Bunun üzerine kolları sıvayan yönetim, Arjantin Milli Takımı’nın kalesini koruyan Sergio Romero’yu imza aşamasına getirdi.

Parmak ısırtıyor

23 yaşındaki kaleci, Alkmaar’ın Hollanda Ligi şampiyonu olduğu 2008-09 sezonunda, 28 maçta sadece 18 gol yedi. Romero’nun bir diğer önemli başarısı da yine aynı sezonda, bol gollü maçlara sahne olan ligde tam 10 hafta kalesinde geçit vermemesi oldu. Genç file bekçisi, sergilediği başarılı performansın ardından 2010 Dünya Kupası’nda Maradona’nın ilk tercihi olarak, Arjantin Milli Takımı’nın kalesini korumuştu.

http://fanatik.ekolay.net/Aslani-kurtaracak-adam_3_Detail_32_208201.htm

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Gelsin bakalım... Galatasaray tam adam olacak dedik, yine çöpleri toplamaya başladı :(

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
çöpleri topladigimiz dogru ama bu adam cöp degil arjantin milli takımının birinci kalecisi ve Türkiye'ye gelecegini hic sanmıyorum

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Leo Franco'nun Tranferi Tam bi Fiyaskoydu!

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Gelsin bakalım... Galatasaray tam adam olacak dedik, yine çöpleri toplamaya başladı :(
23 yaşında olup son dünya kupasında , çok uzakda değil bu yaz..., ülkesinin , dandik bir takım değil Arjantin, kalesinde olan bir adam...

böyle çöpler alınacaksa ne güzel :D

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Çöpten kastım bu adam için değildi ama :D

azhack

Asistan
Reaksiyon puanı
4
kesin gelecekmi? kim gelse ufukdan iyidir be

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bencede ufukla aykuttan iyi olacağı kesin ben aykuta şaşıyorum yıllarca yedek bekle fırsat gelsin aptalca goller ye .

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
23 yaşında daha ve 126 kez resmi maçlarda forma giymiş ve 56 maçta hiç gol yememiş.. Çok iyi bir istatistik..
1.92 boyunda, bonservisi 6 milyon euro..
Gelirse sevinirim Gs. taraftarı olmasam da..
Aykut yıllardır üstüne koyamadı kaleciliğinin.. Ufuk bence gelecekte ondan daha iyi olacak. Ama Romero gelirse ve direkt birinci kaleci olursa Aykut ve Ufuk motivasyon sorunu yaşayabilir.
----------------------------

Romero'nun kendi ağzından bir demeç:
Antalya Belek'te ikinci yarı hazırlıklarını sürdüren Hollanda'nın ünlü takımı AZ Alkmaar'ın Arjantinli kalecisi Romero, Galatasaray'a transfer olacağı iddialarıyla ilgili, "Eğer anlaşırlarsa Galatasaray'da oynamak bana gurur verir" dedi.

Hollanda'nın ünlü takımı AZ Alkmaar, devre arası kamp çalışmalarına Serik İlçesi'ne bağlı Belek Turizm Merkezi'ndeki Cornelia Diamond Otel'de devam ediyor. Günde çift idman yapan takımın oyuncuları, Belek'in Türkiye'nin kamp cenneti olduğunu belirtti. Adı Galatasaray'ın transfer gündeminde olan takımın Arjantinli kalecisi Romero, "Beni Galatasaray'ın istediğini biliyorum. Şu an kulübüm ve menajerim Galatasaray yöneticileriyle görüşmekte. Eğer anlaşırlarsa Galatasaray'da oynamak bana gurur verir. Çünkü Hagi gibi ünlü bir hoca Galatasaray'ın başında" diye konuştu.

Kaynak

Majeste

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Servet kalıyorsa Romero'ya da yazık olur. :D (Hep de aynı şeyi söylüyorum yaa!) :D