Askıda Faturaya Büyük ilgi !

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Askıda fatura” kampanyasında toplanan yardımın son durumunu açıkladı. İmamoğlu, 30 saatte 56 bin 573 ailenin, 7 milyon 307 bin 612 TL değerindeki faturasının hayırseverler tarafından ödendiğini duyurdu.

imamoglu-sozcu1_16_9_1588862598.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “askıda fatura” kampanyasının son durumunu sosyal medya hesabından paylaştı.

“Dayanışma ile ne güzel oluyorsun İstanbul” diyen İmamoğlu, “askıda fatura” kampanyasında 30 saatte 56 bin 573 ailenin, 7 milyon 307 bin 612 TL değerindeki faturasının ödendiğini belirtti.

İmamoğlu, “Düzenli olarak bu verileri vatandaşlarımızla paylaşmaya devam edeceğiz. Destek veren herkese teşekkürler” dedi.

4 MAYIS'TA DUYURULDU

İmamoğlu'nun 4 Mayıs günü duyurusunu yaptığı, “askıda fatura” uygulaması, ihtiyaç sahibi aileler ile hayırseverleri buluşturdu.

2 gün boyunca sisteme ihtiyaç sahiplerinin faturalarını kaydetmesinin ardından 6 Mayıs'ta ödeme sistemi açıldı ve hayırseverler ihtiyaç sahibi vatandaşların faturalarını ödemeye başladı.

Yoğun ilgi gören kampanyaya dün gece yurt dışından siber saldırı gerçekleştirildi. Bunun üzerine sitenin erişimi yurt dışına kapatıldı. Ancak yardım kampanyasına olan destek düşmedi. Sisteme eklenen ve ödenen fatura sayıları sürekli artıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Aynı konuyu neden 10 kere açıyonuz la :D Tamam anladık hayırlısı olsun bir icraat yapmış Ekrem Başkanda 1 yıl sonra. Neden suyunu çıkarıyonuz iyice... ( İcraat demeyede bin şahit lazım ama neyse... gene zenginler veya sen ben yapıyoz yardımı belediyenin yaptığı birşey yok )

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Aynı değil bunlar , içerik farklı

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Senide anlıyom yıllar sonra icraat gören masum köylü gibi heyecanlanıyon ama aynı içeriği 4-5 kere açmanın bir mantığı yok :D
Bu kafa ile her zaman yeni rakamı mı kopyalayacan buraya.

hmm senin mantığın şöyle o zaman her gün corona verileri geliyor adamlara'da desene aynısından her gün var diye açıklamayın diye :) bak buda böyle başlangıç gelişme sonuç gibi :) kızmayın kıskanmayın bu kadar bee takdir edin azcık :D :D

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Birkaç konu açmak yerine aynı konuyu güncellerdim ama sen de tam haksız değilsin Jack. Her gün virüsle alakalı veriler güncellenince de yeni konular açılıyordu...

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Aynı konuyu neden 10 kere açıyonuz la :D Tamam anladık hayırlısı olsun bir icraat yapmış Ekrem Başkanda 1 yıl sonra. Neden suyunu çıkarıyonuz iyice... ( İcraat demeyede bin şahit lazım ama neyse... gene zenginler veya sen ben yapıyoz yardımı belediyenin yaptığı birşey yok )

Birilerini gördüm bare onlardan olmayın :)
Birisi demişti ki; "Ekrem İmamoğlu seçildi olmayan şey kalmadı deprem oldu, virüs çıktı, ekonomi çöktü, dolar fırladı..." diye sayıyordu ;) bunun gibi insanların görüşüne hastayım ya. Baktıkça eğleniyorum. Yahu adam belediye başkanı sadece ne alakası var depremin,ekonominin ;) gidin ordu belediye başkanına söyleyin neden ona söylemiyorsunuz? Bunun gibi işleri asıl Cumhur başkanları yapması gerekmiyor mu? Sadece soruyorum. O canın istediğinde zam yapmıyor ülkenin durumuyla ilgili :) Bakalım ne zaman anlayacaksınız.

Son düzenleme:

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Devlet iban isteyince bisey yok ,Ekrem Başkan organize edince belediye bisey yapmıyor olur... Bu kafaya hiçbişey anlatamazsın... Ulaşıma zam gelir yine Ekrem Başkan suçlu olur. Siz iflah olmazsınız

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Devlet iban isteyince bisey yok ,Ekrem Başkan organize edince belediye bisey yapmıyor olur... Bu kafaya hiçbişey anlatamazsın... Ulaşıma zam gelir yine Ekrem Başkan suçlu olur. Siz iflah olmazsınız

:D:D Efsanesinz ya.
Yazılanları okumuyonuz mu ? Aynı konudan 4-5 tane oldu diyorum linkleride attım gözünüz varken görmezsiniz diye. Aynı konunun içine güncel yazılır ilerletilir konu devam etsin isteniyorsa. Bu mantıkla yok abi ya muhalefetin taraftarıda sığı :D Oradan neden o zaman Korona hergün açıklanıyor diyecek kadar sığı bir mantıkta ne bileyim artık :D

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Yazılanları okumuyonuz mu ? Aynı konudan 4-5 tane oldu diyorum linkleride attım gözünüz varken görmezsiniz diye. Aynı konunun içine güncel yazılır ilerletilir konu devam etsin isteniyorsa. Bu mantıkla yok abi ya muhalefetin taraftarıda sığı :D Oradan neden o zaman Korona hergün açıklanıyor diyecek kadar sığı bir mantıkta ne bileyim artık :D
Maalesef yazış tarzından bile belli bu işleri bilmediğinden. "Anlıyom, okuyon mu, heyecanlanıyon, yapıyoz, ediyoz, 'la', de-da'lar"yanlış.. Bu ne ya miğdem bulandı resmen okurken. Bilmediği konularda yorum yapmaz insan!

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bilmediği konularda yorum yapmaz insan!
?? Bilmediğim konu ney oluyor ?
Aynı konu 5 kere açıldı ya arka araya 1 günde onu diyorum işte bende. ( Muhalif olmak için muhalif olmayın lütfen attığım mesajı ve özünü anlayarak yazınız.)

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
2 farklı şeyi ayırt edemiyorsun. Ya da yazdığın şeyleri bilmiyorsun. "Bu konudan 3 tane var bu konu kapatılmalı,oradan devam etmelisiniz" demek ayrı "Bu konudan var iyi ki bi icraat yapmışsınız " demek ayrı. Zaten yazımı okuyup "ANLA"rsanız ben mesajınızın ilk bölümüne değil parantez içindeki kısma cevap yazdım. Sizin de dediğiniz gibi "sığ mantıklı" olduğunuz için mesajın neresine gönderme yapıldı, neresine cevap yazıldı anlamamanız normaldir ben anlayışla karşılarım :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
2 farklı şeyi ayırt edemiyorsun. Ya da yazdığın şeyleri bilmiyorsun. "Bu konudan 3 tane var bu konu kapatılmalı,oradan devam etmelisiniz" demek ayrı "Bu konudan var iyi ki bi icraat yapmışsınız " demek ayrı. Zaten yazımı okuyup "ANLA"rsanız ben mesajınızın ilk bölümüne değil parantez içindeki kısma cevap yazdım. Sizin de dediğiniz gibi "sığ mantıklı" olduğunuz için mesajın neresine gönderme yapıldı, neresine cevap yazıldı anlamamanız normaldir ben anlayışla karşılarım :)

Ben birine mesaj yazarken veya cevap verirken yazdığı yeri alıntılarım ona göre cevap yazarım. ( Ben sana cevap yazsam merak etme alıntı yapardım sen kendi kendine konuyu üstüne almışın ve bana sözde cevap vermişin ama sana bir şey yazmadım ki ben :D Neyin atarındasın ? )

Konu ile çok alakalı şeyler anlatıyorsun helal olsun. Bu yolda devam et. ( Hergün yeni rakamları bekliyorum sizden 5 yıl boyunca) Ben ne anlatıyom siz gene evirip çevirip nerelere çekiyorsunuz konuları. ( Aynı konudan 4 tane var mı yok mu şimdi sen onu söyleyecen bana ? ) İcraat ve hizmet konuşurken Yok ulaşım zammı diyon :) ( Seçim öncesi ulaşımı ucuzlatacam bu İstanbul'lu ucuza gezecek diye sözler ben vermedim heralde )

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
?? Bilmediğim konu ney oluyor ?
Aynı konu 5 kere açıldı ya arka araya 1 günde onu diyorum işte bende. ( Muhalif olmak için muhalif olmayın lütfen attığım mesajı ve özünü anlayarak yazınız.)
Reklam stratejilerinden... Bir olayda, konuda güncelleme hakimse o konu ile ilgili temiz bir sayfa açılır, mümkünse eskisi silinebilir yada silinmeyedebilir. Silinmezse insanlar eskisine bakıp ne değişip değişmediğini öğrenebilir. Aynısının üstüne yazılmaz yani. Nerede gördün 1 yıl önceki konunun üstüne yazıldığını? Normal bir WEB sitesinde o konu artık gerilerde kalmıştır. Yeni bir başlangıç yapmak önemli olayları insanlara duyurmak için güncelleme yapmak gerekir.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Nerede gördün 1 yıl önceki konunun üstüne yazıldığını? Normal bir WEB sitesinde o konu artık gerilerde kalmıştır. Yeni bir başlangıç yapmak önemli olayları insanlara duyurmak için güncelleme yapmak gerekir.
:) 1 günde 4-5 konu bu mu güncelleme ? Bu mu değişim. Saçmalıyorsunuz resmen. ( Dediğin gibi arada 1 ay 3 ay 1 yıl olsa mantıklı konu çok arkadadır unutulmuştur yeni rakamlar hatırlatılır. AMa forumda Türkiye/ Gündem bölümüne gir bakayım alt altta kaç tane bu konudan var. )

Ata_

Asistan
Reaksiyon puanı
120
:) 1 günde 4-5 konu bu mu güncelleme ? Bu mu değişim. Saçmalıyorsunuz resmen. ( Dediğin gibi arada 1 ay 3 ay 1 yıl olsa mantıklı konu çok arkadadır unutulmuştur yeni rakamlar hatırlatılır. AMa forumda Türkiye/ Gündem bölümüne gir bakayım alt altta kaç tane bu konudan var. )
Ahh korktuğum başıma geldi düzenleyip (örnek veriyorum) yazmalıydım doğru diyorsun aklıma da gelmişti. Anlamazsınız çünkü her lafı kendinize saldırı olarak gördüğünüz için. (1 yıl olayını). Bir de evirip çevirip anlatıyor muşuz ne yapalım aynı mantıkla düşünüyorsunuz her şeyi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ahh korktuğum başıma geldi düzenleyip (örnek veriyorum) yazmalıydım doğru diyorsun aklıma da gelmişti. Anlamazsınız çünkü her lafı kendinize saldırı olarak gördüğünüz için. (1 yıl olayını). Bir de evirip çevirip anlatıyor muşuz ne yapalım aynı mantıkla düşünüyorsunuz her şeyi.
Sürekli eveleyip geveleyip lafları çarpıtım kendinizi çok zeki karşı tarafı saf sanarak yada kıvırarak haklı duruma mı geçiyorsunuz ? Yada öyle mi sanıyorsunuz...
Evet bu arkadaşta doğru söylüyor bir günde 4-5 tane aynı konu açılması kötü olmuş yanlış olmuş demek bu kadar mı zor ? ( Konuları açan kişiler farklıda değil 1 tanesi kısmen farklı ( İçerik aynı ama ) diğer hepsi Jack Reis Sözcüden kopyala yapıştır )