Askerlik tecil nasıl yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

bora1832

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben geçen sene okuldan mezun oldum e-Devlet'te 31/12/2023 tarihine kadar askerlik ile ilişiği yoktur yazıyor. Tecil hakkımı kullanmadım askerliğe gidip tecil ettirebiliyor muyum?

Ve tecil hakkı kaç yıl bazı yerlerde 6 yıl olarak söylüyorlar yardımcı olursanız sevinirim.

e-Devlet'ten yapmayı denedim fakat öğrenim bilginiz bulunmamaktadır diyordu.
Sordum birkaç kişi şubeye gitmen gerek dedi ve az önce tekrar baktım erteleme başvurusu seçeneğini kaldırmışlar.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Bunun için sana daha önce denildiği gibi şubeye gidersen daha kesin bilgiler alırsın.

DiralDede

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
E-devlet'ten "Askerlik Ertleme Başvurusu" sayfasından başvuru yap, askerlik şubeye gitmene gerek yok. Mezuniyetin sonrası max 2 sene sonraya atıyor. 06/2021 de mezun oldum tecil ettirdim 06/2023'e atmıştı.

Ama benim önerim şuan için önünde bir iş fırsatı veya farklı özel bir durumun vs. yoksa bir an önce git aradan çıkart. Şuan benim ayak bağım resmen, iş teklifleri alıyorum askerlikte darboğaza giriyoruz tutmuyor bir türlü.

On Numara

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
askerlik tecile önem verin arkadaşlar kaçak duruma düşmeyin ben ceza yedim askere giderken şubede kestiler 8 bin küsür tl bu konularda dikkatli olun..

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Tecil ettirme git yap kurtul belli yaştan sonra inan hiç gitmek istemeyeceksin

bora1832

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
E-devlet'ten "Askerlik Ertleme Başvurusu" sayfasından başvuru yap, askerlik şubeye gitmene gerek yok. Mezuniyetin sonrası max 2 sene sonraya atıyor. 06/2021 de mezun oldum tecil ettirdim 06/2023'e atmıştı.

Ama benim önerim şuan için önünde bir iş fırsatı veya farklı özel bir durumun vs. yoksa bir an önce git aradan çıkart. Şuan benim ayak bağım resmen, iş teklifleri alıyorum askerlikte darboğaza giriyoruz tutmuyor bir türlü.
Hocam Önümde Güzel İş Teklifleri ve Projeler Olduğu için Şuanlık Gitmeyi Düşünmüyorum Aynı zamandada bedelli gitme fikrim var fakat tecil hakkımı kullanıyım tecilin bitimine yakın tecili bozdurup 1 ay gidip gelmeyi düşünüyorum bilgisayar mühendisi olduğum için benim için 1 ay bile kritik önemi sahip o yüzden bedelli gideceğim

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Hocam Önümde Güzel İş Teklifleri ve Projeler Olduğu için Şuanlık Gitmeyi Düşünmüyorum Aynı zamandada bedelli gitme fikrim var fakat tecil hakkımı kullanıyım tecilin bitimine yakın tecili bozdurup 1 ay gidip gelmeyi düşünüyorum bilgisayar mühendisi olduğum için benim için 1 ay bile kritik önemi sahip o yüzden bedelli gideceğim
Nasıl 1 ay bile kritik öneme sahip atom mu parçalıyorsun yada devlet için gizli görevde misin hayırdır.

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Nasıl 1 ay bile kritik öneme sahip atom mu parçalıyorsun yada devlet için gizli görevde misin hayırdır.
Ailesine bakıyor olabilir, o olmazsa faturalar mutfak masrafı vs kalacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanların askerliğe ayıracak vakti kalmadı artık anlayacağın

EnesKAYA

Back-End Developer
Reaksiyon puanı
162
Liseden mezun olduktan sonra askerliği 3 yıl tecil ettirme hakkın oluyor. Üç yıl içerisinde herhangi bir üniversitenin lisans programına girebilirsen, okuduğun süre boyunca tekrar tecil ettirebiliyorsun. E-Devlet üzerinden de tecil ettirilebiliyor ama ikamet ettiğin bölgedeki askerlik şubesine giderek daha sağlıklı bilgi alabilir ve tecil hakkın varsa, direkt askerlik şubesinden de başvurabilirsin.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Ailesine bakıyor olabilir, o olmazsa faturalar mutfak masrafı vs kalacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İnsanların askerliğe ayıracak vakti kalmadı artık anlayacağın
Bu ülkede askerlik yeni mi geldi de benim haberim yok. Bu ülkede zorunlu askerlik cumhuriyet kurulalıdan beri var. Okul bittikten sonra iş güç arayışına geçmeden önce askerlik vazifesini yapması gerekirdi ama yok gençler okul bitiyor yok tecildi yok işti güçtü derken askerliğe sıra gelmiyor. E zamanında gidip yapsaydın kardeşim. İsrailde erkekler 3 yıl kadınlar ise 2 yıl zorunlu askerlik yapıyor. Bizim ülke israilden daha mı güvenli. Yaşadığımız coğrafya dünyanın en kanlı toprakları toprağı sıksan su yerine kan çıkar. Her türk evladı 6 ay da olsa askerlik görevini yapacak bunun bahanesi olamaz. İnsanların askerliğe ayrıcak vakti kalmamışmış sen nerde yaşıyorsun kardeşim bak etrafına ülkeye 20 milyona yakın mülteci dolmuş yarın bir gün ülkede iç savaş falan çıksa daha silah kullanmayı bilmiyorsun nasıl savaşıp aileni vatanını koruyacaksın. Anlamıyorum valla öyle ağlak ve egoist bir nesil yetiştiki Allah yardım etsin bize

James Howlett

Profesör
Reaksiyon puanı
4,256
Bu ülkede askerlik yeni mi geldi de benim haberim yok. Bu ülkede zorunlu askerlik cumhuriyet kurulalıdan beri var. Okul bittikten sonra iş güç arayışına geçmeden önce askerlik vazifesini yapması gerekirdi ama yok gençler okul bitiyor yok tecildi yok işti güçtü derken askerliğe sıra gelmiyor. E zamanında gidip yapsaydın kardeşim. İsrailde erkekler 3 yıl kadınlar ise 2 yıl zorunlu askerlik yapıyor. Bizim ülke israilden daha mı güvenli. Yaşadığımız coğrafya dünyanın en kanlı toprakları toprağı sıksan su yerine kan çıkar. Her türk evladı 6 ay da olsa askerlik görevini yapacak bunun bahanesi olamaz. İnsanların askerliğe ayrıcak vakti kalmamışmış sen nerde yaşıyorsun kardeşim bak etrafına ülkeye 20 milyona yakın mülteci dolmuş yarın bir gün ülkede iç savaş falan çıksa daha silah kullanmayı bilmiyorsun nasıl savaşıp aileni vatanını koruyacaksın. Anlamıyorum valla öyle ağlak ve egoist bir nesil yetiştiki Allah yardım etsin bize
Benzerini dedim ben zaten konuyu açana derhal yap yoksa sonra gidesin gelmez dedim bu çok normal.

Askerlik için en ama en geç yaş 23 sonrası eziyet olur hatta olmaz.

Herkesin özel hayatı işi gücü var, ekonomi desen hali ortada bu adam mühendis annesi babası eşi varsa onlara kim bakacak ? 1 ay bile ciddi bir kayıp.

Epi topu 6 ay yapacak ya şimdi yapsın yada hiç yapmasın.

Ben 34 yaşımdayım 70k borcum var şuan 20 lerin başında olsam askerlik olsam o ayın tüm masraflarını borcu kim ödeyecek askeriye mi? Yoksa senin gibi git yap diyenler mi?

Bunuda göz önünde bulundur ?

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Benzerini dedim ben zaten konuyu açana derhal yap yoksa sonra gidesin gelmez dedim bu çok normal.

Askerlik için en ama en geç yaş 23 sonrası eziyet olur hatta olmaz.

Herkesin özel hayatı işi gücü var, ekonomi desen hali ortada bu adam mühendis annesi babası eşi varsa onlara kim bakacak ? 1 ay bile ciddi bir kayıp.

Epi topu 6 ay yapacak ya şimdi yapsın yada hiç yapmasın.

Ben 34 yaşımdayım 70k borcum var şuan 20 lerin başında olsam askerlik olsam o ayın tüm masraflarını borcu kim ödeyecek askeriye mi? Yoksa senin gibi git yap diyenler mi?

Bunuda göz önünde bulundur ?
Ben de zaten onu diyorum askerliğin geciktirilmeden zamanında yapılması lazım. Araya iş-güç evlilik ve bir de birsürü borç girince tabiiki zor oluyor. Yine bizim gençlerde hata askerlik bu ülkede ezelden beri var. Sonradan çıkmış olan birşey değil. iş güç ve evlilikten önce askerliğin aradan çıkartılması lazım ama öyle değil işte millet askerlikten kaçmak için tecil üstüne tecil yaptırıyor bedelli kovalıyor sorsan en milliyetçi en vatansever odur kimseye bırakmazlar. Ayrıca bedelli askerlik denilen ucube sistemin kaldırılması lazım. Herkes zorunlu olarak 6 ay askerliğini yapacak.