Askerler köylüleri vurdu ! 2 ölü 1 yaralı !!

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
527366_htmansetyeni.jpg

Hatay'ın Hassa ilçesinde güvenlik güçlerinin, kekik toplayan köylüleri terörist zannederek ateş açması sonucu 2 köylü öldü, 1 köylü yaralandı.

Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, yaptığı açıklamada, Hassa ilçesinin Dedemli köyü Şekerim Deresi mevkisinde terör örgütü üyelerine karşı konuşlanan güvenlik güçlerinin kekik toplayan köylüleri, terörist sanarak ateş açtığını söyledi.

Lekesiz, köylülerden Ali Dalmış ile Mustafa Fil'in olay yerinde öldüğünü, yaralanan Mehmet Sak'ın Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındığını belirterek, ''Olaylardan dolayı çok üzgünüz ve müteessiriz'' dedi.

Yaralı köylüyü hastanede ziyaret edeceklerini belirten Lekesiz, daha sonra da İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Vedat Çolak ve Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç ile Hassa'ya gideceklerini belirtti.

DETAY

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
176
Mehmetçik kendi kendine mi vurmuş acaba yoksa vur emri mi gelmiş? Onlarca olayda "tavşandır, keçidir, kuştur" denilerek teröristleri özellikle vurdurmayan bazı komutanlar, terörist bile olmayanları vurdurmakta aceleci olması birbiri ile çok örtüşebilecek bir durum. Bir tarafta gerçek terörist görmezden gelinirken öteki tarafta herhangi bir tehdit oluşturmayan köylünün terörist "zannedilmesi"? Çok ilginç değil mi?

Black Wolf

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Çok garip değil mi ?
1 Hafta önce köylü zannedip vur emri gelmediği için vuramadıkları teröristler cigerimize ateş düşürdü.
Şimdi İse Terörist Zannedip vurdukları köylüler.
Acaba TSK mı vurdu ? Vur emri kimde geldi ?
Hepimizde biliyoruz ki, şüpheli bir durumda önce baglı oldugu karakola haber gıder, sonra komutanı durum degerlendırmesı yapar bolge hakkında bılgı alır Olası bir sızmaya karsı bılgılendırme yapılır.
Acele verilmiş bir karar. Vur emrini kimin verdiğini merak ediyorum
TSK 'dan bir açıklama var mı ?

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Mehmetçik kendi kendine mi vurmuş acaba yoksa vur emri mi gelmiş? Onlarca olayda "tavşandır, keçidir, kuştur" denilerek teröristleri özellikle vurdurmayan bazı komutanlar, terörist bile olmayanları vurdurmakta aceleci olması birbiri ile çok örtüşebilecek bir durum. Bir tarafta gerçek terörist görmezden gelinirken öteki tarafta herhangi bir tehdit oluşturmayan köylünün terörist "zannedilmesi"? Çok ilginç değil mi?

bu sölediklerini ispat edebilecegin bi dayanagın var mı yoksa bu tür şeyleri her fırsatta dile getirme bence..

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27

Kasıtlı mı yapıldı diyorsun?

Ayrıca mesajın çelişkilerle dolu, mantıksız bir mesaj olmuş...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
176
bu sölediklerini ispat edebilecegin bi dayanagın var mı yoksa bu tür şeyleri her fırsatta dile getirme bence..

Örneğin iki hafta önce şehit olan mehmetçiğin babası, oğlum şehit olmadan bir hafta önce beni aradı teröristleri ablukaya aldıklarını fakat vurdurmadıklarını söyledi, şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca bizzat bunu yaşayan bir kaç kişilerden de kendim dinledim.

Daha fazla şeyler de söyleyebiliriz, herkese aşikar olan bir konuda kanıt aramak, işte asıl odur "kasıt" sevgili Burhan. :) Bir de sürekli yorum yapıp bırakacağına bir de ortaya gerçek bir fikir koysan. Mesela çelişkilerle dolu diyebiliyorsan çelişkileri göstersen?

Kesinlikle kasıtlı yapıldı diye iddia etmiyorum, fakat yüksek ihtimal diyorum. Kesin bir iddiada bulunsam, "acaba Mehmetçik mi vurdu, yoksa vur emri mi verildi" diye sormam. Şehir efsanesi sanılan "tavşadır, keçidir" gibi şeyleri bizzat komutandan duyan birisinden aktarıyorum (kendisi yakınım olur): Ben komutana ısrarla dedim komutan işte önümüzden geçiyorlar. Keçidir onlar dedi, ben tekrar ısrar ettim, o da dedi ki askerliğinin yanmasını istemiyorsan onlar keçi. Son bir iki yılda şehit olan askerlerimizin ailelerinden de duyuyoruz aynı şeyleri.

Neden böyle canice bir şeye ihtimal verebiliyorum? Çünkü defalarca şehit olan askerlerimizin ailelerinden duyduk, günlüklerinden okuduk ki teröristlerin önemli bir kısmı bilindiği halde, askerimizi vurana kadar müdahale edilmiyor. Demek oluyor ki ordu içine sızmış kötü niyeti bir takım kimseler bunu kasıtlı yapıyorlar ve askerimizin ölmesini kasıtlı olarak sağlıyorlar. Yıllarca keçidir, eşektir denilerek teröristlerin görmezden gelindiği düşünülürse hiçbir tehdit oluşturmayan köylü vatandaşın durduk yerde terörist gibi algılanması saçma değil mi? İşte asıl çelişki budur.

Ben Mehmetçiğin böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. Çok yakından biliyorum ki adam terörist bölgesinde nöbet tutarken boş şarjörle nöbetçi dikiyor nizamiyeye ve şarjörü olanlara da sakın ateş etmeyin diyor. Asker kendi kendine durduk yerde teröriste bile ateş ettirilmiyor, köylüye nasıl ateş etsin?

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Ne işleri varmış orda gayet normal bir olay tehlikeli bölgeye girmesinler arkadaş.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Sınırdan 150 tane pkklı geçsin köylüdür diyin 2 tane köylü görün pkklı diyip vurun bu nasıl iştir ya ordunun pisliklerden arınması gerek cidden ya.

6.burhan

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Daha fazla şeyler de söyleyebiliriz, herkese aşikar olan bir konuda kanıt aramak, işte asıl odur "kasıt" sevgili Burhan. :) Bir de sürekli yorum yapıp bırakacağına bir de ortaya gerçek bir fikir koysan. Mesela çelişkilerle dolu diyebiliyorsan çelişkileri göstersen?

Kesinlikle kasıtlı yapıldı diye iddia etmiyorum, fakat yüksek ihtimal diyorum. Kesin bir iddiada bulunsam, "acaba Mehmetçik mi vurdu, yoksa vur emri mi verildi" diye sormam. Şehir efsanesi sanılan "tavşadır, keçidir" gibi şeyleri bizzat komutandan duyan birisinden aktarıyorum (kendisi yakınım olur): Ben komutana ısrarla dedim komutan işte önümüzden geçiyorlar. Keçidir onlar dedi, ben tekrar ısrar ettim, o da dedi ki askerliğinin yanmasını istemiyorsan onlar keçi. Son bir iki yılda şehit olan askerlerimizin ailelerinden de duyuyoruz aynı şeyleri.

1. Soruları soruyorsun ama cevabı kesinmiş gibi yorum yapıyorsun. Kesin diyemem diyorsun ama kesinmiş gibi yorum yapıyorsun. Bu bir çelişkidir...

2. Bugüne kadar binlerce şehit verdik bunlardan çok azının ailesi bu tür söylemlerde bulundu. Açık olmak gerekirse onların samimiyetine inanmıyorum. Sen onlara inanabilirsin, ben bölgedeki komutanlarımıza inanıyorum:flowers:

NETWORK

Profesör
Reaksiyon puanı
115
Çiftçi kılığına giren tarlada çalışıyormus sekılde yapan terorıstler de vardı zamanında askerı pusuya dusurmek ıcın burada askerın sucu yoktur..
hıc bırsey de sebebsız degıldır..
ıllakı karsı bır atak yapmıstır oradakı kısıler...

0ReiS0

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Örneğin iki hafta önce şehit olan mehmetçiğin babası, oğlum şehit olmadan bir hafta önce beni aradı teröristleri ablukaya aldıklarını fakat vurdurmadıklarını söyledi, şeklinde açıklama yaptı. Ayrıca bizzat bunu yaşayan bir kaç kişilerden de kendim dinledim.?

İmzamı atarım %100 Doğru.

Saw_

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Askerin teslim olun demeden ateş açıcağını sanmıyorum.

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
hem bu vattanda yaşa hemde bu vatanın komutanı laik Atatürkcü cagdaş diye leke sür.. sürdürtmen arkadaş gerekirse burada gerekirse her mecrada yeter artık bu kadar karalanmaz onlar bizim vatanımızın koruyucuları hepsi vatan icin canını verir

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
burada yönetim şeklimizden rahatsızlık duyanlarda vardır eminim neler duyuorum yazık gercekten yazık

preferst

Profesör
Reaksiyon puanı
30
Ne işleri varmış orda gayet normal bir olay tehlikeli bölgeye girmesinler arkadaş.

Maalesef ne kadar saçma yorumlar görüyorum. Arkadaşım orası onların evleri yaşadıkları yer. Birisi gelip seni evinin önünde mahallende kafana sıksa ne işin vardı ordamı diyeceğiz. Askeri aklamak için saçma saçma yorumlarda bulunmayın. Bir suç varsa o suçtur doğru tektir bu kim olursa olsun cezasını çekmelidir.