Askere gidiyorum millet !!!

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu cumartesi tokata acemi birliğine gidiyorum er olarak ilçe neresi yazmıyor ama :rolleyes:
5. piyade eğitim tugayı 48. piyade eğitim a.k.lığı
yanındada muv. özelliği diyor nedemek anlamadım bunu ? birde burda askerlik yapan abilerimizin tavsiyelerini bilgilerini nası biyer oldugunu paylaşırlarsa sevinirim :)
herkeze teşekkür ederim :thumbup1:

aeke

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kasım celbi 1-4 aralık arasında gidiyor ? Ayrıca daha öğrenemedik nereye düştüğümüzü ?

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bende şubatta gideceğim iyi yere düşmüşsün kardeş hayırlı teskereler...

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben muayne kaçağıymışım ki bunu belirten kağıt gelmedi ama bu ülkede bürokrasi laf dinlemiyor :)

emrihak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kasim celbi 1ile4 arasi gidecek bi ben de bekliyorum sen nasıl ögrendin.

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
muayne olmaya gitmek gibi bir aptallıkta bulundum böle olcağını bilseydim kasımdan sonra giderdim bende kasım celp liydim :)
not: muayne oldugum yer GATA idi :)

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
muayneye gittiğimde sordu doktor boyun kg kaç hastalığın varmı yok dedim tmm sağlamsın geç dedi :) ne soyunma ne bşy girmemle çıkmam bir oldu böle olcağını bilseydim mail atardım hiç uğraşmazdım :)
muayne oldugum yer kadıköy deki gata hastanesiydi :)

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
muayneye gittiğimde sordu doktor boyun kg kaç hastalığın varmı yok dedim tmm sağlamsın geç dedi :) ne soyunma ne bşy girmemle çıkmam bir dedi böle olcağını bilseydim mail atardım hiç uğraşmazdım :)

Ben üniversite okuyorum bir kere gittim yoklamaya soydular beni utanmazlar :)
Lisede sonra idi galiba çok oldu tam hatırlamıyorum :)

forsaken1x

Asistan
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar bu cumartesi tokata acemi birliğine gidiyorum er olarak ilçe neresi yazmıyor ama :rolleyes:
yanındada muv. özelliği diyor nedemek anlamadım bunu ? birde burda askerlik yapan abilerimizin tavsiyelerini bilgilerini nası biyer oldugunu paylaşırlarsa sevinirim :)

Kolay gelsin öncelikle :mrgreen:

Bir ölümden bir askerlikten kaçış yok :thumbup:

Sana tavsiyem herşeye çok zıplama, kendini ezdirme ve üstlerine çakı gibi asker olduğunu hep göster :) aslında böyle tavsiye vermek filan olmaz gidip görmek lazım gidiyosun zaten :))

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler millet artık napalım halletmeye çalışcaz tek avuntum güvenlik sertifikam var belki paşa postası falan oluruz :)

volkanos

Profesör
Reaksiyon puanı
138
ben amasya çavuş talimgahında askerlik yaptım sadece tokat için şunu söyleyebilirim tokat çok soğuk tokat'a giderken üstünü sıkı giyin bir kaç üst üse kazak giy derim amasya tokat havası birbirine benzer.

serdoan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hayırlı teskereler diyerekten şunuda söyleyeyim dedim acemi birliğin neyse de usta birliğin inşallah kıbrıs/lefkoşe/gökhan taburuna çıkmaz şayet çıkarsada naçizane tavsiyem donanma gemisiyle gitmemeye çalış başka neylen (feribot-uçak) gidersen git tekrardan hayırlı teskereler...

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65

Askerlikle ilgili duyacağın bütün tavsiyeleri teslim olduğun an unutacağın için hiç kasma giderine bırak.Hiçbirşeye benzemiyo bu iş.Ben 28 yaşımda 10 yıl gurbette kalmış biri olarak ve kısa dönem gitmeme rağmen hemde istanbulda olmama rağmen anlatamam başımdan geçenleri.Bunun stresini yaşama yani şimdi,git eğlen güzel vakit geçir,sevdiklerinle görüş bol bol.Hiç görüşmediğin akrabalarını bile aramak isteyeceksin oraya gidince.
Netten biraz baktım genelde çok soğuk olduğundan bahsediyolar.birde pek temiz değişmiş koğuşlar falan ama eğitm vs.pek sıkmıyolarmış.Hayırlı teskereler.

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Hayırlı tezkereler kardeşim... :)
Rabbim burnunu kanatmadan gidip gelmeyi nasip etsin...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hayırlı tezkereler kardeş.

paşalı

Asistan
Reaksiyon puanı
3
muv.özelliği = muvazzaf özelliği dir,yani birlik adı,bazı sülüslerde kara birliği
bazılarında hava birliği gibi değişik özellikler yazabilir,
nereye gittiğin çok önemli değil önemli olan gittiğin yerde görevini eksiksiz olarak yapabilmendir,askerlik bir döngüdür sırası gelen gidecek bir sonrakine yer açacaktır,ben geleli 20 sene oldu evde hala hatıra olarak mavi berem rütbelerim ve binbaşımın hediyesi parkamı saklarım,sana tavsiyem ne yaparsan yap nöbette uyuma ve boşta bulunma,ben bu yüzden çok adam dövmüşümdür,ve disipline vermişimdir,
askerde çok güzel arkadaşlıklar oluşur,şu an bile hala asker arkadaşlarımla görüşürüz,buluşuruz,son bir tavsiye sakın silahla şakalaşma yapmayın çok arkadşım bu yüzden yaralanmış ve ölmüştür.sana hayırlı teskereler sağ salim git gel,

Miroğlu

Dekan
Reaksiyon puanı
31
Şimdiden hayırlı tezkereler torun...:mrgreen::laugh:

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadaşlar inş. cümlemiz sağ sağlim geliriz :)
piyade oldugum için büyük ihtimalle acemi birliğim 75 gün olcak sülüsü açamadığım için bilmiyorum tam :)

cn.gates

Asistan
Reaksiyon puanı
1
:clap: En büyük asker bizim asker :clap:

Haydi sdn meşaleleri getirin :w00t: