Aşı olmayanlara kısıtlama getirilmeli mi?

Aşı olmayanlara kısıtlama getirilmeli mi?

• Kesinlikle

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

faruk.dogan

Öğrenci
Editor
Reaksiyon puanı
113
İtalya ve Fransa başta olmak üzere birçok ülkede koronavirüs vakalarının yeniden artmasının baş sebebi olduğu düşünülen Delta varyantına karşı devletlerin gündeme aldığı en sert önlemlerden bir tanesi; aşısızlara halka açık alanları yasaklamak.

Ülkemizde de şu sıralar bu konu gündemde. Şahsen ben aşı olmayanlara ufak kısıtlamalar getirilmesini uygun buluyorum. Bu illa yasaklama olmak durumunda değil, negatif test sonucu şartı da konabilir.

Sizler ne düşünüyorsunuz?

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Aşı tek kurtuluşumuz.
Aşıdan ölme 1.000.000/1 Covidden ölme 1000/1 hangisini seçersiniz?

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bence kesinlikle kısıtlama getirilmeli, karşıt görüşler tabii ki bir eylem içerisine geçecektir diye düşünüyorum. Ancak bu hastalıktan korunmanın tek yolu aşıdır, bunu unutmamak gerekir.

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124
Tabii ki de her vatandaş aşılanmalı. Bir arkadaş örnek vermiş;

1627204552754.png

Aşı olmak tek çaremiz. Ben seneye de evde durmak istemiyorum.

Son düzenleyen moderatör:

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Aşı olmak önemli. Bizim iyiliğimiz ve sağlığımız için önemli. Aşının zararı yok ama faydası var. Ölümle sonuçlanabilen bir virüs korona. İnsanların ciddiye alıp umursaması lazım. Ama affedersiniz bazı insanlar aklını kullanıp iyi ve mantıklı düşünmeyi unutmuşlar. Neyin yanlış veya neyin doğru olduğunu bilmiyorlar.
Aşıya karşı gelmek veya eylem falan saçma bir şey olur. Doğru düzgün düşünmeliler. Ama dediğim gibi bazı insanlar öyle değil.

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,521
Kişi reşit ise Aşı olabilir.Ama reşit değil ise ailesine bağlıdır.Ailem aşı karşıtı olsa ben gider konuşur, aşı yaptırmak istediğimi söylerdim.
Mesela benim ailem, televizyonda yeni bir varyant çıktığı haberi yapılınca küfür eden insanlar, reşitte değilim.

Reaksiyon puanı
1,768
Haftasonu yasakları tekrar getirilmeli ve aşı olmayan şahıslar toplu taşımaya günde atıyorum en fazla 4 defa binebilsin şimdilik böyle hafif tedbirler sonra ağırlaştırırlar

emin:)

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,124

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Hayır, getirilmemeli. Yaptırması zorunlu değil çünkü. Zorunda tutulmadığı için kısıtlama getirmeye kimsenin hakkı yok.
Yani mesela bu konuda bi zorunluluk iyi gibi gözükse de başka bi konuda zorunluluk gelmeyeceğinin garantisi yok. Halk tepki vermiyor deyip saçma zorunluluklar da gelebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aşı olmak önemli. Bizim iyiliğimiz ve sağlığımız için önemli. Aşının zararı yok ama faydası var. Ölümle sonuçlanabilen bir virüs korona. İnsanların ciddiye alıp umursaması lazım. Ama affedersiniz bazı insanlar aklını kullanıp iyi ve mantıklı düşünmeyi unutmuşlar. Neyin yanlış veya neyin doğru olduğunu bilmiyorlar.
Aşıya karşı gelmek veya eylem falan saçma bir şey olur. Doğru düzgün düşünmeliler. Ama dediğim gibi bazı insanlar öyle değil.
Yani hocam tüm ailem aşı oldu. Aşı karşıtı olmak da mantıklı değil ama bu aşıdan ölen az da olsa var. Yani zorunlu tutup da adam ölürse bilemiyorum suç kimde olur.

efemurato

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,044
Ama Aşı olarak ölmek daha düşük ama covidden ölmek daha yüksek bi oran.
Yani mesela bu konuda bi zorunluluk iyi gibi gözükse de başka bi konuda zorunluluk gelmeyeceğinin garantisi yok. Halk tepki vermiyor deyip saçma zorunluluklar da gelebilir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani hocam tüm ailem aşı oldu. Aşı karşıtı olmak da mantıklı değil ama bu aşıdan ölen az da olsa var. Yani zorunlu tutup da adam ölürse bilemiyorum suç kimde olur.

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Zorunluluk getirlmemeli lakin hasta olan bir bireyin diğerlerini hasta edecek şekilde dışarıda dolandığı tespit edildiğinde toplu u şekilde insanların hayatına kast ettiği varsayılarak adam öldürmeye yönelik suctan ömür boyu hapise mahkum edilmeli ayrıca varsa ailesi hiçbir şekilde ne özel nede devlet hastanelerinden sağlık hizmeti almaları engellenmeli. Sonuç olarak benim aileme olacağına aşı olmayıp milleti hasta edenin ailesi sürünmeli.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,492
Bence kısıtlama getirilmeli, biz aşı olanlar afedersiniz saf mıyız da olduk? başta kendi sağlığımız sonra toplum sağlığı için karşılık beklemeden aşı olduk.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Kendim daha olmadığım için getirilmemeli demem lazım doğal olarak :) Aşı karşıtı bir insan hiç olmadım olmam da fakat bu aşı için erken olduğunu düşünenlerdenim çok aceleye geldi o yüzden beklemeyi düşünüyorum ve dikkatli olmaya devam edeceğim ilerleyen süreçlerde de...