Artık Bende Linuxluyum.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Wireless hackle uğraşıyorsan bunun ahlaki olmadığını bilmeni isterim. Bizden bu konuda yardım bekleme.

Bakın hocam aircrackın böyle bir program olduğunu biliyorum hackle ilgilidir.Fakat googleda linux ile bulmş olduğun tek driver aircrack için üretlmiş craktir.Tp link bu driverı yayınlamıyorsa mecbur 3.sahışlar yayınlıyor.Ayrıca şöyle diyim benim o yola girebilmem için bir tane 1000mv lık alfa almam lazım.

Tp link wn422usg injection işlemini yaapmıyor atheros çipset fakat yapamıyor.Linuxta driverı var fakat injection yapamıyor.

Ayrıca adımı veriyim adsl kota sorgulama sayfasından bak 8mbit sınırsız internetim var..Aslan zaten böyle bir şey yapmamam.Geçen arkadaşla çevrede kurulu bir şifresiz ağa girip adamın teline ulaşıp arayıp bilgi verdim.Ben öyle birisi deilim.

Ayrıca web ağları hacklemeyi biliyorum bu penetration testi olarak geçiyor ve tüm programlarda only your network diyor sadece kendi ağınızda deneyin diye maddeleri var.Ben herşeyin nasıl yapıldığını bilirim ama yaparım yapmama bu bana kalmş bir şeydir.

Ayrıca lütfen biraz araştırma yap bu iş için injection sürücüsü gerekir.
Ayrıca bu sürücüler backtrack beini gibi linux paylaşımlarıyla beraber gelir.Allahın ubuntusunu kullanıp yarım saat aircrack ng komutlarıyla hiç te uğraşamamam, beini gayet güzel grafik arayüzlü.Ben wireless cracklemek için uğraşşşam başka bir sitede bu sorunumu çözmeye çalışırdım.

Lütfen araştır bu wifi penetration test kısmını.

Ek not:Web şifrelerini 4-5 dk da anında kırabiliyorum.Doğrudur.Wpalar için ise wordlistler oluşturup bu işin nasıl yapıldığını öğrendim.Bir ati 5750 im olsa saniyede 50bin şifre dener ortalaıkta wp da bırakmıyabilirim.Çünkü çoğu cep tel ev tel isim_41 adsl hizmet no gibi şifreler koyarken.

ŞŞimdi güvenlik firmalarında ki adamalrda güvenliğin nasıl geçildiğini bilmesi gerekki önceden önlemini alabilsin.

Wireless teknoloji benim özel bir ilgim.Anten projelerim bile var.İşin içine girdinmi bu işle uğraştınmı geçrkente çok zevkli yani bi starcraft 2 bitirceğime bunu öğrendim.Daha da çok eğlendim.

Öğrenmek bunu başkalarının üzerinde kullanacağım anlamına gelmiyor.Benim 8mbit sınırsız netim zaten var.

Senden de özür bekliyorum bilmeden atıp tutuyosun.

Ayrıca tp link wn422 usg nin aircrack dışında bir sürücüsünü bul.Gerçekten kargoyla cihazı sana yollarım kardeşim.Üretici sitesindede sürücü yok zaten.

---------- saat 22:09 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:03 eklenmişti ----------

Wireless şifresini kırıp ta adamı uyardığım şifresiz olupta ağı haftalarca takip edip adamın zaten ethernetten girdiğini anlayınca wifi yeşifre koyan birisiyim ben.

Hepsinini tel nosunu adresini veriri.Sorun değil.Ayrıca çevredeki çoğu modemi ben kurdum hepsinini şifresi zaten var bende dayımların komşularımızın altta dükkanların.Yani nere gitsem zaten wireless var.Ve hepsi kullanmama izin veriyorlar.

Ben d yalan yok ispatlamak için ne gerekirse yaparım.Soun değil.

Çevredeki 4 tane ağı şifrelendirdim.Ve özel hex göstericilerle tel no larına ulaşıp bilgilendirdim.Bunların hiç biri tanıdık değil.

İspatlamak için istersen tel nolarını veriririm arar sorarsın ttnet rehberden bakarsın google earthla resim yollarım.Ve dilersen çevremdeki 7-8 ağın adsl kullanıcı adlarını veririm.Hepsini arar sorarsın.Bu kimdir ağınızza girdimi .Çeremde de zaten 10 tane iyi çeken ağ var diğerleri gidip gidp geliyo

---------- saat 22:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:09 eklenmişti ----------

anam ne kadar yazmışım la ben .Destan olur bu ya.arkadaşalar herkesin bunu böyle anlaması beni rahatsız ediyor.Ayrıca ttnet yeni verdiği modemlere allahtan şifresiz ağ özelliği koymuyorda bşzde herkeste rahat etti.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
işallah snde geç çok gzel aslında

Hani bi şeyi yeni alırsında mesele cep telefonu hani hiç bişeyini bilmessinde keşfedersin.İşte o heyecanı buldum.Hayatımın en heyecanlı işletim sisitemi.

Windowsta nerde o heyecan.Anca pc takılınca lan düzelcekmi yoksa restart mı atçaz.Derken oluyo

---------- saat 22:16 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:15 eklenmişti ----------

arkadaşlar şaka maka ben valla internete zor giriyorum ya bu 821n hiç iyi çekmiyor.

Al Arabi

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Tp link wn422usg injection işlemini yaapmıyor atheros çipset fakat yapamıyor.Linuxta driverı var fakat injection yapamıyor.

Kendini ele vermişsin. Dediğim gibi bizden bu konularda yardım bekleme.Bu senin özel zevkin bile olsa Linux kullanıcıları bu tür konularda hassastır. Ben de şahsi olarak İslamiyet inancı gereği bu durumlarda uyarmayı ihtiyaç hissediyorum.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kendini ele vermişsin. Dediğim gibi bizden bu konularda yardım bekleme.Bu senin özel zevkin bile olsa Linux kullanıcıları bu tür konularda hassastır. Ben de şahsi olarak İslamiyet inancı gereği bu durumlarda uyarmayı ihtiyaç hissediyorum.

Ya siz beni neyle şuçladığınızın farkındamısınız?ben de sizin kadar inançlıyım ve hayatımda haram yememiş birisiyim.

Benim sizden istediğim sürücü ile zaten hack işlemi yapılamıyor.Yani lakası yok.Fakat üretici yayınlamadığı için bunu 3.sahışlar çıkartıyor ve o sürücülerde aircrack topluluğu tarafından derleniyor.

Sizden istediğin driverın zaten injeksiyon yapma özelliği yok gelmişsiniz konuşuyonuz.

İşim o olsaydı inanın wifi-türk zaten bana yardımcı olurdu.Burda bu yasal forumda zaten öyle bir şey istemem isteyemem.Lütfen araştırın bilene sorun.Lütfen şu işten anlayan bir başka üye gelsinde ben de kurtılıyım artık.

Biliyosan konuş alim sansınlar,bilmiyorsan sus adam sansınlar.

---------- saat 23:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:58 eklenmişti ----------

Bu iş için gereken siteler zaten başka forumlarda var.Yani sırf bu iş için kurulan forumlarda oralar var iken ben niye yasal ve güzel bir forumda crack yapmayla ilgili bir bilgi istiyim.Lütfen arkadaşlar,bilmeden şuçluyosunuz.İsteyenler vereceğim forum adreslerinde konu açsınlar tp link wn422 ile crack yapılıyormu.

O çok bilen arkadaşlar araştırın bari biraz da yargısız infaz etmeyin.

---------- saat 23:11 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:00 eklenmişti ----------

Bu wifi hacklemek için kullanılan programdır bence uğraşma sen yanlış yola girmişsin :D başka sürücü ara...

Arkadaşlar artık gerçekten sinirlendim.

Herkes bir başka profesör olmuş heralde burda.Al arabi ve üstte alıntısını yaptığım arkadaşlara sesleniyorum.

Aircrack tamam cracklama aracı ama bilmeden gelip burda konuşmayın.Siz ikiniz bana aircrack taradından derlenmemiş driver sürücüsü bulun cihazı size yolluycam tamam mı.

Googole de araştırın bakın.Üretici bunun linux driverını yapmıyor ee bizde napalım.Aircrackta bunun sürücüsünü yayınlıyor yukarıda veridğim sürücü aslında o cihazla uyumlu değil sadece çalıştırıyo.Bu iş için özel sürücülerle injection modu gerekiyor.Bakın inanamayanlar gitsin wifi türk ya da wireless sistem adlı forumlarda konularını açsınlar.Böyle böyle desinler ve en sonunda tp link wn 422 ile cracklama yapılırmı yapılmaz mı?

Ben bu kartla crack yapılamayacağını zaten dünden biliyorum.Sadece tek amacım var çalıştırabilmek.Araştırın bakın.İstrediğiniz her bilgiyide vermeye hazırım.Şuçluysam forumdanda ayrılcam.

Önüne gelen profesör zaten.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Adaptörün hangi chipsetine sahip?
v1 zydas
v2 atheros
olmak üzere iki çeşidi varmış...
En iyisi buradakileri dene,
Linux wireless LAN support http://linux-wless.passys.nl
zydas çipsetine sahipse büyük ihtimalle yeni bir adaptör alman gerekecek.
Atheros ise beklemen gerekebilir yukarıdaki linkteki çalışmıyorsa.

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Hayırlı olsun. Biraz daha bilgi sahibi olduktan sonra bende katılacam.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Teekkür ederim,Cİhaz v1 olanlar zydas mış fakat v2 ile yenilenmiş ve atheros koymuşlar.benimki v2.ar9071 mi ne galiba

---------- saat 00:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:00 eklenmişti ----------

ben verdiğiniz siteye baktım biraz kurcaladım ama nasıl yapıcağım hakkında bi bilgi sahibi olamadım.Orda sürücü var diyor.İşallah kurabilirim.Some suppoort dediğine göre belki ubuntuyu destekleyemiyebilir.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Teekkür ederim,Cİhaz v1 olanlar zydas mış fakat v2 ile yenilenmiş ve atheros koymuşlar.benimki v2.ar9071 mi ne galiba

---------- saat 00:14 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:00 eklenmişti ----------

ben verdiğiniz siteye baktım biraz kurcaladım ama nasıl yapıcağım hakkında bi bilgi sahibi olamadım.Orda sürücü var diyor.İşallah kurabilirim.Some suppoort dediğine göre belki ubuntuyu destekleyemiyebilir.
Şu iki dağıtımı indirip LIVE DVD (Çalışan DVD) olarak deneyebilir misiniz ?
(Her iki dağıtım da Ubuntu türevidir.)

http://bo.mirror.garr.it/mirrors/artistx/artistx_0.9_live_dvd_iso_08_28_2010.iso

ftp://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/zorin/3/zorin-os-3-core-32.iso

Detaylı bilgi:
SDN Forum
SDN Forum

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Tamam bunları deniyorum.Peki bir şey diyeceğim o zaman benim bu ubuntum boşuna kurulmuş olacak bissürü program felan ekledim.Sizinkini sadece live olarak deneyeceğim.Bakalım görecekmi.Ben zorini indiriyorum.

---------- saat 15:06 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:03 eklenmişti ----------

dosya 1gb zaten ordan belli daha iyi olduğu

sağolun.

Dj Rapix

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Usta bende kullanacaktım Linux.Bi Pardus indirdim,sevemedim açıkcası.Windows'a çok alışığım ya.Kullandığım yazılımları kulllanmıyorum.Windows devam :D

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bende bundan çok çok önce pardus 2008 i denemiştim sonra ubuntu 9.04 ler vardı bi ara denedim. ama sonra vazgeçmiştim.Şimdi bi kere daha denedim.Wifiyi tanıyınca software center var ordan da yazılım vs. indirince süper oldu.Ama windowsum halen duruyo skılırsam geri dönüşüm var.

serkan94

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
22
Şu Linux'a zordan başlarsanız sevemezsiniz :mrgreen:

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Tamam bunları deniyorum.Peki bir şey diyeceğim o zaman benim bu ubuntum boşuna kurulmuş olacak bissürü program felan ekledim.Sizinkini sadece live olarak deneyeceğim.Bakalım görecekmi.Ben zorini indiriyorum.

---------- saat 15:06 eklendi ---------- önceki mesaj saat 15:03 eklenmişti ----------

dosya 1gb zaten ordan belli daha iyi olduğu

sağolun.
ZorinOs beğenip tercih ettiğim ilk dağıtımlar arasında yer alıyor. Dert yok, keder yok.
Şu anda da Artistx' ten yazıyorum

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
dert yok keder yok artıııı türkçede yok
@rise bey herkes ingilizce bilmiyor unutmayın :D

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Forumun en üstünde ne yazıyor ???

a6649d2d.png

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
ne yani o dağıtımların türkçe desteği varmı :scared:

hmmm bu konuda daha iyi araştırma yapmalıyım :mrgreen:

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ZorinOs beğenip tercih ettiğim ilk dağıtımlar arasında yer alıyor. Dert yok, keder yok.
Şu anda da Artistx' ten yazıyorum

Bu mesaja karşılık herkes ingilizce bilmiyor diye cevap vermiş bir arkadaş.

Zaten windowstada bi çok programı ingilizce kullanmıyomuyuz.Ben sırf ingilizcem gelişşin diye zamanında windowsu ingilizce kurmuştum.Çok faydası oluyor.Her gün en az 5-10 kelime öğretiyor.Fakat bilmediğiz programları kullanmakta tabiki zorluk çıkarabilir.Ama orta sev. ingilizcei olanlar bunu çözer diye düşünüyorum.

---------- saat 11:01 eklendi ---------- önceki mesaj saat 11:00 eklenmişti ----------

arkadaşlar intenretten facebooktan vs. video izlerken ekran koruyucu geliyor sinir oluyorum.4 dk ya ayarladım.Ama ne biliyim sonuçta video izlerken bunun devre dışı kalması gerekmiyor mu?

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Ekran koruyucuyu devre dışı bırakabilirsin, ya da süreyi uzatabilirsin..

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
windowsta bildiğim kadrıyla programların kendi özel işlevi sayesinde videolarda devredışı kalıyo ama linuxta yok heralde.Zorini flash a çekiyorum.Bu akşam deniycem.Ayrıca laptop sorunuyla ilgilide resi m yolluycam sana.

---------- saat 22:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:20 eklenmişti ----------

arkadaşlar moderatörüz rise nin tavsiye ettiği zorin os u denedim.Süper efektleri var başlat menüsü aynı windows gibi ve çok efektif.Tp link wn422g yi bu da tanımadı ama önemli değil napalım.5 m kablo ile wn821n modeme doğru uzattım artık daha iyi çekiyor.Ama ubuntu indireceğinize zorin indirin daha güzel

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
windowsta bildiğim kadrıyla programların kendi özel işlevi sayesinde videolarda devredışı kalıyo ama linuxta yok heralde.Zorini flash a çekiyorum.Bu akşam deniycem.Ayrıca laptop sorunuyla ilgilide resi m yolluycam sana.

---------- saat 22:44 eklendi ---------- önceki mesaj saat 22:20 eklenmişti ----------

arkadaşlar moderatörüz rise nin tavsiye ettiği zorin os u denedim.Süper efektleri var başlat menüsü aynı windows gibi ve çok efektif.Tp link wn422g yi bu da tanımadı ama önemli değil napalım.5 m kablo ile wn821n modeme doğru uzattım artık daha iyi çekiyor.Ama ubuntu indireceğinize zorin indirin daha güzel

Efektler sisteme hiçbir yük bindirmiyor ayrıca.
Sağ tık sol tık neredeyse her işlemde bir efekt ayarlamışlar..
ATI HD 4200 kartı otomatik tanıyan nadir dağıtımlardan birisi.

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
rise sana nasıl hitap ediyim bilmiyorum ama kardeşim gerçekten güzelmiş ben bi de live modta denedim ve flash bellekten düşün artık gayet hızlıydı.At flasha dursun.Lazım oldumu çalıştır.

Ayrıca seninki gibi olmadı benimki daha.

Şimdi küçük bi sorunum var laptoba hangi linux live cd yi takarsam takıyım bi türlü başlatamıyorum siyah ekranda aşağıdaki erroru alıyorum sebebi pc de mevcut bir medya ayıtı galiba.Bu sorun laptopta oluyor.Ubuntunun tüm süürmlerinde zorin de vs.Hepsinde bu sorun var.

Resim çektim.
1)
11092010046.jpg

2)
11092010045t.jpg

yaklaşık 3-4 sn sonraki ekran,

11092010045t.jpg

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
DVD-R ortama 4x veya 6x hızında yazarak denedin mi hiç ?

oguzhan432

Asistan
Reaksiyon puanı
4
şu an flash bellek üzerinde denedim.

Daha önceleri normal dvd lerde denediğim oluyo onlarda genelde 4-8x civarlarında oluyo

Ubuntu orjinal cd m var.Ondada çalışmadı.

Dediğini deniycem ama sanmıyorum o yüzden olduğunu.

---------- saat 23:20 eklendi ---------- önceki mesaj saat 23:14 eklenmişti ----------

evde cd yok ki ya offf

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Linux dağıtımları usb ile çalışıyor ancak ;harddiske kuramıyor musun?
Eğer öyle ise:
1-- harddisklerini hdd programlarıyla bir tarat...
hatalı sektör var mı ?,diye;
Eğer herhangi bir sorun varsa düzeltilebiliyorsa düzelt yada yeni bir hdd almalısın...

İyi çalışmalar...

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bazen bazı bios ayarlarında değişiklik yapman gerekebilir. AHCI,ACPI vb.
Bir dene istersen, ama AHCI yi değiştirirsen harddiskteki işletim sisteminden başlatmayabilir, sadece cd yada usb den boot edip etmediğini kontrol et, sonra değiştir ayarı gene.