Arkadaşlar telefon konusunda arada kaldım Zenfone 5z vs G7 ThinQ

Bu konuyu okuyanlar

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
arkadaşlar okulların açılacağı hafta telefon alacağım Asus Zenfone 5z ile g7 think arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?bütçe maks 4000.
kriterler=uzun kullanım
her zaman çok iyi oyun performansı
kamera çok önemli değil
batarya bir günü çıkarsa yeter.

Son düzenleme:

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,375
arkadaşlar okulların açılacağı hafta telefon alacağım Asus Zenfone 5z ile g7 think arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?
kriterler=uzun kullanım
kamera çok önemli değil
Asus Zenfone 5Z'ye bakabilirsin. Pil performansı G7'ye göre daha iyi.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
siz olsanız 5z mi alırdınız?

WellTime54

Profesör
Reaksiyon puanı
1,000
Kesinlikle lg g7 thinq öneririm ikisi arasından.1 aydır g7 thinq kullanıyorum çok memnunum.

Reaksiyon puanı
4,382
arkadaşlar okulların açılacağı hafta telefon alacağım Asus Zenfone 5z ile g7 think arasında kaldım sizce hangisini almalıyım?bütçe maks 4000.
kriterler=uzun kullanım
kamera çok önemli değil

lg g7 thinq öneririm :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ekran G7>5Z
Batarya muhtelen 5Z> G7 çünkü ikisi de İPS ekran ikisi de 845, G7nin absürt bir parlaklığı var istemesen de bunu kullanırsın
Performans 5Z> G7 6GB RAM dolayısıyla 5Z'nin performansı şuan android dünyasının en performanslısı OP6'yla yarışıyor.
Ses kafa kafaya olur herhalde
Ben 5Z alırdım senin yerinde olsam. 6GB RAM ve fiyattan tasarruf için.

---- Mesajlar birleştirildi ----

https://youtu.be/VxUuBujUILc

Son düzenleyen moderatör:

007MertBond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
kriterler=uzun kullanım
kamera çok önemli değil
5z 2gb RAM olarak önde ama LG G7 IPX8 sertifikası var ve sar değeri daha düşük. Oyun için alıyor isen 5z daha iyi.

Ramimlk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aradıpın kriterlere uygun olan g7 gibi görünüyor.

Ridvans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kriterler=uzun kullanım
kamera çok önemli değil
------------------------------------------------------
Sana Benim araştırdım şekilde işlemci konusunda lg g7 thinq
ekran Boy konusunda 0.1 inç farkla Asus Zenfone 5
Mp çok önemli değilde 16+16(Geniş Çekim) lg g7 Thinq yazılımı ve mp ile önde
Lg Pili:3000 Ken Asus:3300 Lg seni yine 1 gün kurtatır 1 gün dayanır yani kurtaracak şekilde
Lg tasarımında bildim üzere siyah ve diyer renklerde fiyat farkı var sanki bi site öyle gözüktü olmayada bilir
uygun oyun oyniyacaksan zenfone 5z çünkü 6gb ram idal olarak oluyor ama lg de 4gb ram yer verilmiş
Hafıza konusunda Lg daha başarılı ikiside 64 gb ama lg 2tb yani 2000 gb kadar boş alan çıkartılabilir ama asus zenfone 256 çıkartıyor
----Sonuç---
Oyun Konusunda ikiside iyi ama pubg filan arasıra 1 saniye bi tık donma gelebilir lg de ama asusda böyle bişe olmasına imkan yok ikiside bir günü --->
çıkartabilir ama kamera konusunda lgnin yendi belli düşük ışıkta videoda hafif cızırtı olabilir ama ikisinde hdr video ve 4k video kaydı var lg ben sana uygun buluyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
------------------------------------------------------
Sana Benim araştırdım şekilde işlemci konusunda lg g7 thinq
ekran Boy konusunda 0.1 inç farkla Asus Zenfone 5
Mp çok önemli değilde 16+16(Geniş Çekim) lg g7 Thinq yazılımı ve mp ile önde
Lg Pili:3000 Ken Asus:3300 Lg seni yine 1 gün kurtatır 1 gün dayanır yani kurtaracak şekilde
Lg tasarımında bildim üzere siyah ve diyer renklerde fiyat farkı var sanki bi site öyle gözüktü olmayada bilir
uygun oyun oyniyacaksan zenfone 5z çünkü 6gb ram idal olarak oluyor ama lg de 4gb ram yer verilmiş
Hafıza konusunda Lg daha başarılı ikiside 64 gb ama lg 2tb yani 2000 gb kadar boş alan çıkartılabilir ama asus zenfone 256 çıkartıyor
----Sonuç---
Oyun Konusunda ikiside iyi ama pubg filan arasıra 1 saniye bi tık donma gelebilir lg de ama asusda böyle bişe olmasına imkan yok ikiside bir günü --->
çıkartabilir ama kamera konusunda lgnin yendi belli düşük ışıkta videoda hafif cızırtı olabilir ama ikisinde hdr video ve 4k video kaydı var lg ben sana uygun buluyorum
İşlemci olarak ne farkı varmış? LG'de PUBG donabilir demişsin PUBG'yi oynatan asıl etmen işlemci zaten ne alaka donmak falan?

RoketLiSaVasTReni

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Asus arayüzünü beğenmedim ben olsam g7 alırdım.Kendim zenfone 3 kullanıyorum bu arada.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
4,5 ay sonra yarı fiyatina düşerse LG şaşırma da. 4 bin lira iyi bütçe neden S9 u değerlendirmiyorsun?

M

Murat Burç

SDN Okuru
ben en fazla asphalt 9 oynuyorum pubg mobile oynamıyorum sizce g7 thinq 3 yıl dayanır mı?
4-5 sene de dayanır. Note 4 bile bugün PUBG'yi rahast oynatıyor. Sadece ilk sürümlerde silahla nişan alındığında(scope diytorler herhalde) kasma var diyorlardı. kaldıki 845 o günle kıyaslandığında bugün içni daha güçlü bence

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
4,5 ay sonra yarı fiyatina düşerse LG şaşırma da. 4 bin lira iyi bütçe neden S9 u değerlendirmiyorsun?
G6 ve G5 gibi cihazlar çıktığı anda dahi bir önceki senenin işlemcisini kullanıyorlardı.SD845li G7 4 ay sonra yarı fiyatına verilirse haber et birlikte alalım

M

Murat Burç

SDN Okuru
G6 ve G5 gibi cihazlar çıktığı anda dahi bir önceki senenin işlemcisini kullanıyorlardı.SD845li G7 4 ay sonra yarı fiyatına verilirse haber et birlikte alalım
Hahaha bilmeden bilgiçlik taslamak bu olsa gerek. G5 820 ile geldi eski işlemci ile gelmedi. Bilmediğin konulara çok kafa yorma

M

Murat Burç

SDN Okuru
O senede çıkan SD'li amiraller 821 işlemciyle çıkmıştı ve G5 yine eski kalıyordu G6 821 ile çıktı zaten o da eski.Ve çok net SD845li cihaz öyle 4 ay sonra yarı fiyatına falan düşmez piyasada saçma sapan 5z'ler falan dolaşırken.Her şeye muhalif olmayı bırak derim düşerse sen de alırsın G7
Kimse 821 ile çıkmadı boş yapma.
HTC 10, S7, G5 bunların hepsi 820 ile çıktı. Bilmiyorsun baş yapma diyorum. Milleti yanlış bilgilendirip duruyorsun. 821, Temmuz 2016'da tanıtıldı.
Al oku bilgilen haberin tarihine bak ne zaman tnaııtlmış anlarsın. 821 ile Pixel ile Mİ5S dışında hiç bir cihaz çıkmadı benim hatırladığım onlar da baya geç tanıtıldığı için 821'i kullandılar direk.
Snapdragon 821 tanıtıldı - Google'da Ara

M

Murat Burç

SDN Okuru
Note 4 pubg yi oynatıyor mu hala vay be emektar a bak sen.
Dediğim gibi bu silah Zoomlarında ilk sürümlkerinde kasıyor diyorlardı. Sonradan düzeltilmiştir muhtemelen. Ben pek şaşırmadım düşük veya orta ayarlarda oynatıyordur. SD625 de yapıyor onu

@root61 şurda exynos oynanış videosu var bence gayet iyi 4 yıllık cihaz için
https://www.youtube.com/watch?v=Hncp1p4HtdM

Ki bunun snapdragonu biraz daha sorunsuzmuş sanırım.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Kimse 821 ile çıkmadı boş yapma.
HTC 10, S7, G5 bunların hepsi 820 ile çıktı. Bilmiyorsun baş yapma diyorum. Milleti yanlış bilgilendirip duruyorsun. 821, Temmuz 2016'da tanıtıldı.
Al oku bilgilen haberin tarihine bak ne zaman tnaııtlmış anlarsın. 821 ile Pixel ile Mİ5S dışında hiç bir cihaz çıkmadı benim hatırladığım onlar da baya geç tanıtıldığı için 821'i kullandılar direk.
Snapdragon 821 tanıtıldı - Google'da Ara
Xiaomi Mi 5s Lenovo Zuk vs cihazlar 821 ile çıktı 2016 son çeyrekte çıkan G5 ve S7 rakibi cihazlar fakat konumuz G5 değil.G4 de 808 ile çıktı ve o da gerideydi
Mesele 845li cihazın öyle dediğiniz gibi 2000li liralara düşme mantığı
Kabul edilemez ve G7 5Zden net daha iyi en azından bozma olmayan bir cihazdır.Anlatılmaya çalışan şeye bak boş yapmak için saçma sapan ayrıntılara takılma

M

Murat Burç

SDN Okuru
Xiaomi Mi 5s Lenovo Zuk vs cihazlar 821 ile çıktı 2016 son çeyrekte çıkan G5 ve S7 rakibi cihazlar fakat konumuz G5 değil.G4 de 808 ile çıktı ve o da gerideydi
Mesele 845li cihazın öyle dediğiniz gibi 2000li liralara düşme mantığı
Kabul edilemez ve G7 5Zden net daha iyi en azından bozma olmayan bir cihazdır.Anlatılmaya çalışan şeye bak boş yapmak için saçma sapan ayrıntılara takılma
Yahu sen ne dedin? G5 ve G6 düşük işlemci ile çıktı dedin demedin mi? Boş yapam diyorum sana. O vakit 821 olsaydı LG 821'i kullanırdı. G5 o zamanın en güçlüsü ile çıktı. G5 ile S7 aynı fuarda tanıtıldı ve S7'de 820 ile çıktı. Ondan 1 ay sonra HTC 10'da 820 ile çıktı Sony Xperia X Performance da G5 ve S7 ile aynı fuarda 820 ile çıktı. IFA'da XZ de 820 ile çıktı. Sen direk 820'ye 2016 için eski diyen ne ddiğinin farkında olmayan birisin. Şubatta 821 olaydı. G5 821 ile çıkardı. Temmuzda 821'den sonra çıkan amiraller zaten 821 ile çıktı.
Bak ne dediğini hatırlamk için alıntılıyoru mbelki unutmuşssundur.
O senede çıkan SD'li amiraller 821 işlemciyle çıkmıştı ve G5 yine eski kalıyordu G6 821 ile çıktı zaten o da eski.Ve çok net SD845li cihaz öyle 4 ay sonra yarı fiyatına falan düşmez piyasada saçma sapan 5z'ler falan dolaşırken.Her şeye muhalif olmayı bırak derim düşerse sen de alırsın G7
820'li cihaza 2016 için eski demişsin halbuki G5
çıktığında olabilecek en güçlü işlemci 820'ydi. S7'de onu kullandı.
821 6 AY SONRA ÇIKTI. AYRICA 821, 820'nin frekans artılmışı. G6 evet eski işlemci ile çıktı.
G4'ün ise 808 ile çıkmasında çok haklı bir gerekçe vardı SD810 çöptüç Hoş LG G4 808 ile bile ısınıyordu.

Lenovo'nun 820 ailesini kullanan Zuk cihazı Z2 o da 820 ile çıktı.

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
Yahu sen ne dedin? G5 ve G6 düşük işlemci ile çıktı dedin demedin mi? Boş yapam diyorum sana. O vakit 821 olsaydı LG 821'i kullanırdı. G5 o zamanın en güçlüsü ile çıktı. G5 ile S7 aynı fuarda tanıtıldı ve S7'de 820 ile çıktı. Ondan 1 ay sonra HTC 10'da 820 ile çıktı Sony Xperia X Performance da G5 ve S7 ile aynı fuarda 820 ile çıktı. IFA'da XZ de 820 ile çıktı. Sen direk 820'ye 2016 için eski diyen ne ddiğinin farkında olmayan birisin. Şubatta 821 olaydı. G5 821 ile çıkardı. Temmuzda 821'den sonra çıkan amiraller zaten 821 ile çıktı.
Bak ne dediğini hatırlamk için alıntılıyoru mbelki unutmuşssundur.

820'li cihaza 2016 için eski demişsin halbuki G5
çıktığında olabilecek en güçlü işlemci 820'ydi. S7'de onu kullandı.
821 6 AY SONRA ÇIKTI. AYRICA 821, 820'nin frekans artılmışı. G6 evet eski işlemci ile çıktı.
G4'ün ise 808 ile çıkmasında çok haklı bir gerekçe vardı SD810 çöptüç Hoş LG G4 808 ile bile ısınıyordu.

Lenovo'nun 820 ailesini kullanan Zuk cihazı Z2 o da 820 ile çıktı.
Ben sana ne dedim?saçma sapan ayrıntılara takılmak yerine asıl meseleye bak SD845li cihaz yarı fiyatına falan düşmez anlatmaya çalıştığım şey bu.Şu iki konuda da söylenen odaklanmaya çalışmak yerine boş beleş yerlerden kendine bir şeyler çıkarıp burada üst plana çıkmaya çalışıyorsun.Kaç mesajdır acaba cevap verecek mi yoksa saçma sapan şeyler üzerinden mi yürüyeceksin bakıyorum.Ne anlamaz adamsın sen.Hadi canım sen bildiğini okumaya devam et ben çıkıyorum

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Bence ikisi de alınmaz. O paraya değmez.

root61

Profesör
Reaksiyon puanı
459
Bu zaman da malum kur yüksek madem 4 bin maks. bütçe var bu giriş,orta seviye cihazı alacak bir para değil bence. 5400₺ ye 120hz 55" tv aldım yani. 4 bini zorlamışken zorlar Note 8 , S9+ seçse daha iyi gibi. ileride hemen unutulacak cihaz almak istemezdim açıkçası malum asus,lg samsungdan çok çok da iyi değil yazılım güncelleme açısından.

007MertBond

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bu zaman da malum kur yüksek madem 4 bin maks. bütçe var bu giriş,orta seviye cihazı alacak bir para değil bence. 5400₺ ye 120hz 55" tv aldım yani. 4 bini zorlamışken zorlar Note 8 , S9+ seçse daha iyi gibi. ileride hemen unutulacak cihaz almak istemezdim açıkçası malum asus,lg samsungdan çok çok da iyi değil yazılım güncelleme açısından.
Dediğin telefonlar 500-600 TL daha fazla kolay değil maalesef bütçeyi o kadar arttırmak. Yukarıdaki 2 telefon giriş ve orta seviye değil amiral gemisi sayılan telefonlar yani sıkıntı olacağını zannetmiyorum.

Son mesajlar