Arkadaşlar tavsiyelerinizi bekliyorum!!

Bu konuyu okuyanlar

fireday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar sizinle kafama takılan birkaç soruyu paylaşmak istiyorum:
1) Aşağıda linkini verdiğim 2 bilgisayar konusunda ne dersiniz?
Hepsiburada.com : CASPER NIRVANA CPM-P870-4K15 CORE 2 DUO P8700 2.53GHz 4GB 320GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR | Bilgisayar

http://www.hepsiburada.com/monster-...Details.aspx?categoryid=98&productid=bd465110

Burada ilk alternatifte geçen 1024MB Geforce 9600GS Turbocache Ekran Kartı (512MB Ayrılmış Bellek) cümlesi tam olarak 512 MB harici ekran kartı var istenirse dahili bilgisayar ram inden 512 Mb kullanılarak toplam 1024 Mb olabilir mi demek oluyor?
2) Yukarıdaki verilen ilk bilgisayarda bu özelliklere göre bu fiyat ürünü cazip kılıyor ama açıkçası Casper olması içime kuşku düşürüyor, gerçi son ürünleriyle beraber Casper ın kendini düzelttiği ve daha kaliteli ürün ve daha iyi servis sağladığı söyleniyor ama siz ne dersiniz bilmiyorum..
İkinci alternatif olarak verilen bilgisayar daha iyi gibi duruyor ama onun için de "MONSTER" markasaını pek tanımıyorum.
3) Ben temel olarak yeni oyunları oynayabileceğim ve mühendislik 3 boyutlu CAD modelleme programlarını sorunsuz kullanabileceğim (Inventor, Catia, Autocad vs) bir dizüstü bilgisayar arıyorum, eğer yukarıdaki haricinde işimi görebilecek bu fiyat aralıklarında başka marka veya model tavsiyeleriniz varsa da çok iyi olur.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

fireday

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gerçekten çok teşşekkürler arkadaşlar çok yardımcı oldunuz. Bir Allah'ın kulu da lütfedip cewap yazmamış. Ben de SDN forumlarının tavsiyesini duyunca gerçekten aktif ve yararlı bir forum olduğunu sanmıştım. Meğer birçok sıradan forumdan hiçbir farkı yokmuş...

consequence__

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hem işlemci, hem yuksek performans acısından VAIO nun VGN-NS290J/L modelı senın ıcın bıcılmıs kaftan :)

Bu arada Necip Fazıl'ın çok sevdiğim bi sözü var;
* Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
* Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

captaingreen

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Hepsiburada.com : CASPER NIRVANA CPM-P870-4K15 CORE 2 DUO P8700 2.53GHz 4GB 320GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR | Bilgisayar

Hepsiburada.com : MONSTER P86Z97V20 CORE 2 DUO P8600 2.4GHz 4GB 320GB BLU-RAY FREE DOS TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR | Bilgisayar

Burada ilk alternatifte geçen 1024MB Geforce 9600GS Turbocache Ekran Kartı (512MB Ayrılmış Bellek) cümlesi tam olarak 512 MB harici ekran kartı var istenirse dahili bilgisayar ram inden 512 Mb kullanılarak toplam 1024 Mb olabilir mi demek oluyor?
2) Yukarıdaki verilen ilk bilgisayarda bu özelliklere göre bu fiyat ürünü cazip kılıyor ama açıkçası Casper olması içime kuşku düşürüyor, gerçi son ürünleriyle beraber Casper ın kendini düzelttiği ve daha kaliteli ürün ve daha iyi servis sağladığı söyleniyor ama siz ne dersiniz bilmiyorum..
İkinci alternatif olarak verilen bilgisayar daha iyi gibi duruyor ama onun için de "MONSTER" markasaını pek tanımıyorum.
3) Ben temel olarak yeni oyunları oynayabileceğim ve mühendislik 3 boyutlu CAD modelleme programlarını sorunsuz kullanabileceğim (Inventor, Catia, Autocad vs) bir dizüstü bilgisayar arıyorum, eğer yukarıdaki haricinde işimi görebilecek bu fiyat aralıklarında başka marka veya model tavsiyeleriniz varsa da çok iyi olur.

-Evet aynen 9600GS demek zaten arttırılabilir anlamına geliyor.512 MB harici ekran kartı var istenirse dahili bilgisayar ram inden 512 Mb kullanılarak toplam 1024 Mb oluyor.
-Monster alacağına casper al.
-Bunu önerebilirim.Çizimlerde işini gayet iyi görür en yenisi.
Link:VATAN COMPUTER - Türkiye'nin Bilgisayar Hiperstore'u

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Fireday sen forumda her dakika aktif olan bir üyenin olduğunu düşünüyorsun belki ama öyle değil.Burdaki insanların yarısının okulu var gerisi de işe gidiyor.Forumu böyle aşağılayacaksan git başka foruma ama emin ol başka bir forumdan bu forumdan alacağın yararlı tavsiyeler kadar yararlı başka tavsiye edinemezsin forumun sloganı bu biliyorsan paylaş bilmiyorsan sor binlerce insan bu forumda bilgisayardan çok iyi anlıyorlar bazıları da bilmiyor soruyor öğreniyorlar yani bu foruma üyeysen ve genellikle günde 2 ya da 3 kere aktifsen çok şey öğrenirsin mesela ben hiç duymadığım güzel programları burdan indirdim duymadığım oyunların demosunu burdan indirdim.Hiç bilmediğim bağlantı isimlerini bilgisayar parçalarını hepsinin performansını genelini buradan öğrendim 40 yıl arasan böyle forum bulamassın.

haldunaksoz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Casper ağzıyla kuş tutsa yine de tavsiye edemem : )

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Casper dediğiniz sadece Amerika'ya satılan Datron'dan başka bişe değil.
Datron'un o modelleri sadece Amerika'da satıldığı için Türkiye'de eşi benzeri yok. Casper'de onlarla anlaşma yapmış. Getirdiği pc'lere etiket basıp satıyor.
Casper çok büyük bir etiket firmasıdır. Etiket markasıdır. Bunlar etiket üreticiliğini bilgisayarcılık olarak kabul eden adamlar.
Servisleri, hizmetleri sıfırdır. Ama her ilçede vardır Casper. Adını kötüye kullanıyorlar.

--------------------------------------

Monster'e gelince de Dünya'da taşınabilir bilgisayara 4Gb Ram takan ilk firmadır. Siz piyasayı çok iyi bilmediğinizden Monster'i kötü sanıyorsunuz. Monster Avrupa ve Amerika'da çok çok satan bir markadır. Bilgisayarları da Canavar gibidir. -ki zaten adı üstünde.

Sony Vaio laptoplar her ne kadar mükemmel olsalar da pahalılar.

4 yıllık bilgisayar teknisyeni olarak sana Monster'i tavsiye ederim. Memnun kalacağından emin olabilirsin. Casper ise safsatadan ibaret...

magix

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hepsiburada.com : Taşınabilir Bilgisayarlar, Taşınabilir Bilgisayar, Asus, Samsung, Hp Pavilion, HP, Dell

Aspire AS6930-6941 Acer

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.0 GHz. 2 MB Cache Bellek T6400 İşlemci
RAM: 4 GB 667 Mhz. DDR2 (Max. 4 GB) Ram
HDD: 320 GB SATA (5400rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer&Blu-Ray DL READ
EKRAN KARTI: NVIDIA GeForce 9600M GS Max. 2280MB Ekran Kartı :hammer:

kelebek83

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SONY VAIO VGN-NW130J/S NOTEBOOK

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.1 GHz. 2 MB Cache Bellek T6500 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
HDD: 320 GB SATA (5400rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon HD 4570 Max 2280 MB Ekran Kartı

320 GB SATA (5400 Rpm) HDD
1.3 Mega Pixel Webcam, HDMI, Windows 7 Upgrade
Microsoft Windows® Vista™ Home Premium İng-Tr (64bit)

Satellite A505-S6965 TOSHIBA DÜNYASI

İŞLEMCİ: Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHz. 2.0 GHz. 3 MB Cache Bellek P7350 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
HDD: 500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer with Labelflash
EKRAN KARTI: ATI® Mobility Radeon™ HD 4570 Max. 2302 Mb Vga (512 mb paylaşımsız)

Harman Kardon Stereo Hoparlörler!!
500 GB SATA (5400 Rpm) HDD
Windows® Vista™ Home Premium Tr / İng (64 bit)

Vostro 1510 DELL DÜNYASI

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 800 MHz. 2.5 Ghz. 6 MB Cache Bellek T9300 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 667 Mhz. (Max.4 GB) Ram
HDD: 250 GB SATA (5400 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: Mobile Intel® X3100 358 MB Ekran Kartı

250 GB SATA (5400rpm) HDD
4 GB DDR2 667 Mhz (Max.4 GB) RAM
Windows XP Pro İng-Tr - Vista Bussinies İng-Tr Upgrade

vampidi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Hepsiburada.com : Dizüstü Bilgisayarlar, Taşınabilir Bilgisayar, Asus, Dell, Samsung, HP, Hp Pavilion

merhaba eğer 3D den bahsediyorsan sony fw463 var kasası ince ve ekran görüntüsü çok iyi aşağıdaki linki bir incele istersen
SONY VAIO VGN-FW463J/B NOTEBOOK Fiyat özellik Teknik Servis Montaj Yedek Parça