Arkadaşlar selam. Elimde Asus X542UR-GQ275T var SSD takılırmı?

Bu konuyu okuyanlar

k.ucak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek3 MB
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci Teknolojisi Intel Core i5
İşlemci Hızı2.5 GHz Turbo ile 3.1 GHz
İşlemci Numarası7200U​
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi8 GB
RAM TipiDDR4​
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu15.6 inch
Çözünürlük1366 x 768​
Ekran kartı
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız
Ekran Kartı Hafızası2 GB​
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi1 TB
Disk TürüSATA​
Grafik Kart
Grafik Chipseti MarkasıNVIDIA
Ekran Kartı ChipsetiGT930MX​

Bilgisayarı yaklaşık 2-3 ay kadar önce aldım ilk başlarda kastığı sorunuyla aldığım yere götürdüm ordaki kişi gerekli güncellemeler bitmemiş onlar bitsin ondan sonra devam ederse tekrar getirin dedi bende tamam dedim güncellemeleri yaptım. Her neyse yaklaşık 1 ay kadar hiç bi sorun çıkmadı ancak sonra tekrar kasmaya başladı ama 1 ay da geçtiği için iade yapma şansım yoktu o yüzden bende bilgisayarı birazda olsun hızlandırmak adına SSD almayı düşünüyorum. Bu bir sorun yaratır mı bilgisayarda ve eğer yaratmazsa önerebileceğiniz markalar neler acaba?

Bilgisayarı alırken lenovo mu asus mu ikileminde kaldım ancak dış görünüşe bakarak asus almak istedim çünkü lenovonun tek farkı asuste 1tb hard disk lenovo da 256 gb ssd olması ve lenovonun nerdeyse 180 derece açılmasıydı. 256 gblık depolama alanı bana yetmez diye düşünerek asus aldım ama keşke lenovo alsaydım diyorum.

Birde son bir sorum daha var o da biligisayar i5 işlemciye ahip bunu değiştirip yerine i7 takma ihtimalim var mı?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
İşlemci entegre o cihazda değiştiremezsin. Bilgisayar oyundamı kasıyor internettemi kasıyor? Boştamı kasıyor? Oyunda fps yüzünden kasıyorsa ssd fpsye etki etmez.

k.ucak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlemci entegre o cihazda değiştiremezsin. Bilgisayar oyundamı kasıyor internettemi kasıyor? Boştamı kasıyor? Oyunda fps yüzünden kasıyorsa ssd fpsye etki etmez.

İlk açıldığında genelde kasıyor yaklaşık bi 10 dk falan kendine gelmesini bekliyorum. Onun dışında oyundada kasıyor internette dolanırken de yani sabit bi kasma noktası yok her şey de kasıyor

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
İlk açıldığında genelde kasıyor yaklaşık bi 10 dk falan kendine gelmesini bekliyorum. Onun dışında oyundada kasıyor internette dolanırken de yani sabit bi kasma noktası yok her şey de kasıyor
Temiz kurulum ve SSD faydalı olabilir. Ama oyundaki kasma Gpu veya Cpu ya bağlı ise ona etki etmez. Adata Su650 256Gb modeline bakabilirsin. İyi bir piyasa araştırması ile 320Tl gibi bir fiyata alabilirsin.

k.ucak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Temiz kurulum ve SSD faydalı olabilir. Ama oyundaki kasma Gpu veya Cpu ya bağlı ise ona etki etmez. Adata Su650 256Gb modeline bakabilirsin. İyi bir piyasa araştırması ile 320Tl gibi bir fiyata alabilirsin.

Teşekkürler.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Takarsın 256 GB'lık ssd bakmanı öneririm.

Son mesajlar