Yardım Arkadaşlar Pc Anormal Şeklide Yavaş Çalışıyor

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
PC özellikleri

ekran kartı gtx 1660 super
intel 5 9400f
8 gb ram
Aradaşlar Sizce Bu sorun Neyden Kaynaklanmaktadır
pc yeniden başlatım cmd sfc/scannow yazdım ve bazı geçici dosyaları sildim hala yavas

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam driverlar güncel mi ? Boşta işlemci sıcakları ne kadar birde SDD/HDD badsector taraması yaptınız mı ?

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
I
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam driverlar güncel mi ? Boşta işlemci sıcakları ne kadar birde SDD/HDD badsector taraması yaptınız mı ?
hocam driverler güncel işlemci sıcaklıklarını bilmiyorum ssd hdd tarama yapmadım hocam

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
I

hocam driverler güncel işlemci sıcaklıklarını bilmiyorum ssd hdd tarama yapmadım hocam
Önce bir bad sector taraması yapın özellikle işletim sisteminin bulunduğu cihazda ki kayıplar kasmalara sebeb oluyor. Ardından birde işlemci sıcaklıklarına bakarsınız onlardan dolayı bir hata var mı onlara da bakarız.

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Önce bir bad sector taraması yapın özellikle işletim sisteminin bulunduğu cihazda ki kayıplar kasmalara sebeb oluyor. Ardından birde işlemci sıcaklıklarına bakarsınız onlardan dolayı bir hata var mı onlara da bakarız.
Hocam ssd kulanıyorum bad sector olur mu sizce ssd bad sector olmaz dıye bılıyorum

Hocam Windows 10 günceleştirmeleri denetle dediğimde sureklı bır guncelme buluyor bu neden oluyor sızdede oluyormu

Son düzenleme:

ikakbay

Asistan
Reaksiyon puanı
65
Ramlerin sağlam mı?
SSD' de ne kadar yer var?
Virüs ve malware taraması yaptın mı?

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam ssd kulanıyorum bad sector olur mu sizce ssd bad sector olmaz dıye bılıyorum

Hocam Windows 10 günceleştirmeleri denetle dediğimde sureklı bır guncelme buluyor bu neden oluyor sızdede oluyormu
SSD de bad sector olmaz ama sağlığını kontrol edin. Nasıl yapılacağının videosunu bırakıyorum :
Ben windows kullanmıyorum hocam o yüzden bilmiyorum belki de global yamalar çıkıyordur bir bilgim yok. Birde arkadaşın dediği gibi virüs var mı ramlar sağlam mı ben direkt temiz kurulmuş bir pc gibi düşündüm. Ayrıca görev yöneticisinden bir kontrol edin işlemci ne kadar kullanılıyor ram ne kadar kullanılıyor diye gpu ne kadar kullanılıyor diye. Ayrıca işlemcinin sıcaklığı ne kadar ?

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Ramlerin sağlam mı?
SSD' de ne kadar yer var?
Virüs ve malware taraması yaptın mı?
Hocam bütün diskler guvenlı moda malwarebytesle ve avast la tam taratım herhangı bır virus yok
ssd lerde ıse d diski 40 gb kadar yer var c diskinde ise 20 gb yanı yeterlı alan var sorun dısklerden degıl
ramlar de saglam hocam pc de baska bır sorun var

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam bütün diskler guvenlı moda malwarebytesle ve avast la tam taratım herhangı bır virus yok
ssd lerde ıse d diski 40 gb kadar yer var c diskinde ise 20 gb yanı yeterlı alan var sorun dısklerden degıl
ramlar de saglam hocam pc de baska bır sorun var
İşlemci sıcaklığı ve görev yöneticisinin perfonmas sekmesini boşta çalışır durumda iken ekran resmi atar mısınız ?

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
SSD de bad sector olmaz ama sağlığını kontrol edin. Nasıl yapılacağının videosunu bırakıyorum :
Ben windows kullanmıyorum hocam o yüzden bilmiyorum belki de global yamalar çıkıyordur bir bilgim yok. Birde arkadaşın dediği gibi virüs var mı ramlar sağlam mı ben direkt temiz kurulmuş bir pc gibi düşündüm. Ayrıca görev yöneticisinden bir kontrol edin işlemci ne kadar kullanılıyor ram ne kadar kullanılıyor diye gpu ne kadar kullanılıyor diye. Ayrıca işlemcinin sıcaklığı ne kadar ?
Hocam Diskleri daha önce defragller de taratım herhangı bır sorun bulmadı yukardakı vıdeo da kullanılan progamı dendeıgımde ıse disklerin saglıgı ıyı olarak gosterıyor

İşlemci sıcaklığı ve görev yöneticisinin perfonmas sekmesini boşta çalışır durumda iken ekran resmi atar mısınız ?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2022-06-22 105600.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-22 105600.png
    11.8 KB · Görüntüleme: 50
  • Ekran görüntüsü 2022-06-22 105720.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-22 105720.png
    32.3 KB · Görüntüleme: 53

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Boşta çalışmaya göre yüksek sistem harcıyor. Hadi windows çok ram yedi diyelim bu kadar çok olmamalı ama %30 işlemci %10 ekran kartıda normal değil. Hocam tam olarak bir şey diyemeyeceğim ama tavsiyem temiz bir format atmanız. Başka aklıma bir şey gelmiyor

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Boşta çalışmaya göre yüksek sistem harcıyor. Hadi windows çok ram yedi diyelim bu kadar çok olmamalı ama %30 işlemci %10 ekran kartıda normal değil. Hocam tam olarak bir şey diyemeyeceğim ama tavsiyem temiz bir format atmanız. Başka aklıma bir şey gelmiyor
Hocam Virüs Olma İhtimal Var Ben Bazen Crackli Dosyalar indiriyorum ama Hocam güvenli Sitelderden indiriyorum ve wındows defender kapatmıyorum veya kaspersky kapatmıyorum ıkısı bırlıkte calısıyor sızce vırus mu hocam bazende windwosu guvenlı moda alıp malwarebytes le ve avastla tarıtıyom vırus bulmamıyor daha dun tam taradım malwarebyesle

lebib

Asistan
Reaksiyon puanı
56
Hocam Virüs Olma İhtimal Var Ben Bazen Crackli Dosyalar indiriyorum ama Hocam güvenli Sitelderden indiriyorum ve wındows defender kapatmıyorum veya kaspersky kapatmıyorum ıkısı bırlıkte calısıyor sızce vırus mu hocam bazende windwosu guvenlı moda alıp malwarebytes le ve avastla tarıtıyom vırus bulmamıyor daha dun tam taradım malwarebyesle
Korsan yazılımının güvenilir kaynağı olmaz ki hocam. Virüs elbette olabilir antivirüsler bütün virüsleri tutacak diye bir şey yok. Temiz bir format atabilirseniz sizin için iyi olur. Ücretli olarak kullanmak istediğiniz programların açık kaynak kodlu olanlarını tercih ederseniz ilerleyen zamanlarda da hem ücret ödemez hemde virüs riski taşımaz.

ExperttGamer

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
I

Son düzenleme:

Jubei

Profesör
Reaksiyon puanı
477
Merhaba.
Ayarlar - Sistem - Güç ve Uyku - Ek Güç Ayarları - Yüksek Performans seçip tekrar deyin lütfen.