Arkadaşlar Format Atma Öğretebilecek Birisi Var mı ??

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Bilgisayarcılara para vermekten bıktım :D Birisi format atma konusu hakkında bilgi verebilir mi ??

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
internette bu konu hakkında resimli ve videolu bir çok anlatım var. kolay zor bir iş de değil. hemen kaparsın :)

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Biraz baktım dediğiniz gibi deneyeceğim en yakın zamanda İnşallah

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
balık tutmayı öğrenmek gerekir, hazır yemekten daha zevklidir :D

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Sistem iyiyse windows 10 indirmeni tavsiye ederim. sistem özellikleri nedir?

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Windows 8.1 vardı sürücü uyuşmazlıkları olduğundan win 7 geçmek istiyorum o yüzden windows 10 yapmam.

Edit: windows 10 diğer bilgisayarımda kullanıyorum tavsiye ederim .
--- Gönderi Güncellendi ---
Windows 7 (32/64-bit) Download

Bunu indiriyorum temiz windows 7 dimi bu iso mu ??

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
o zaman o linkten indirip iso dosyasını Windows 7 USB/DVD Download Tool 1.0 programı ile flash belleğe atın.

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
en basit olan yöntem usb kullanmak onun üzerine araştırmanı yap :)

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
flash bellek ile daha uzun ömürlü olur format. cd çizilirse kurulum yarıda kesilebilir.

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
daha önce cd yapmıştım ama pc cd'yi okumamıştı bu sefer ilk cd ile deneyeceğim olmazsa flash bellek deneriz. :)

by efsane

Rektör
Emektar
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,135
daha önce cd yapmıştım ama pc cd'yi okumamıştı bu sefer ilk cd ile deneyeceğim olmazsa flash bellek deneriz. :)

Hocam CD denemenizin herhangi bir avantajı yok.

USB ile daha kısa sürede daha kolay yol alabilirsiniz.

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Teşekkür ederim cevaplarınız için :) peki formattan sonra neler yapayım, program sürücü aygıt güncelleme vs ???

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
W10 kullanıyorum çok memnunum bir şey yapmama gerek kalmıyor hepsini yapıyor W10 tavsiye ederim size de.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Peki sorun falan çıkar mı sürücü güncellemeleri fln bunları yapmam gerekir mi formatladığımda yada şöyle diyim formatladıktan sonra bir şey kurmam falan gerek mi ??
Windows 7 Ultimate SP1 Msdn Full Türkçe İndir | (Saglam İndir) Tam Sürüm Güncel Yazılımlar

Bunu indireyim mi bi sorun olur mu ??? :)

En son güncel paketi indirirseniz yine son paket güncelinden sonra güncelleme yayınlanmamış ise işletim sistemi ekstradan güncelleştirme yapmaz. Sürücülere gelince; ses ekran kablosuz ağ vb yapar fakat bazı sürücüleri tanımama gibi surumu yaşanır, yüklenmemiş olanları aygıt yöneticisi ekranında bulup internetten cihazınızın marka ve modelinize göre olanı bulup kurulum yaparsınız.

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar şu anda windows 8.1 pro kullanıyorum ama bazı sürücülerde uyuşmazlık varmış o yüzden geri windows 7 yapacağım yoksa bende windows 10 tavsiye ediyorum.

CANER ORAK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Peki sorun falan çıkar mı sürücü güncellemeleri fln bunları yapmam gerekir mi formatladığımda yada şöyle diyim formatladıktan sonra bir şey kurmam falan gerek mi ??
Windows 7 Ultimate SP1 Msdn Full Türkçe İndir | (Saglam İndir) Tam Sürüm Güncel Yazılımlar

Bunu indireyim mi bi sorun olur mu ??? :)
İçin rahat olsun biyos ayarı yaparsan gerisi kolay biyosta aslında basit başlarda bende bozarım demiştim artık binanın formatcısı oldum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
ilk notebooku aldığım zaman mağaza görevlisi kurmuştu windowsu ve sahte modlu windows kurmuştu :) aradaki farkı ben yıllar sonra dvd kutusunu ilk kez açıp windowsu kurduktan sonra farketmiştim. forumlardan öğrenmiştim nasıl format atılır diye :D bi yerden başlamak gerekir, bazen risk almak gerekebilir ama hazırlık yaparsak yeterince bir şey olmuyor, üstesinden geliyoruz sorunların.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
Sen format CD si yada Flash belleği hazırla gerisini aşama aşama anlatırız :D bak kaç kişiyiz burda yardımlaşmak için varız :)

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Format atmak bir sanattır, bir felsefedir, bir aşktır hatta bir bilimdir.
Bunu herkes yaptığını sanır ama çoğu kişi layıkıyla yapamaz.

sonerooz

Doçent
Reaksiyon puanı
216
Sürücüyle uyuşmazlık varsa, sürücüyü güncellersiniz, işletim sisteminden vazgeçilmez ki, w10 yüklerseniz oldukça karlı bir şey olur. Bundan sonra format atarken cd, flash aramazsınız, bir tuşa başıyorsun, soruyor dosyalar korunsun mu? Onu da seçince tak kendi kendine format atıyor. w8.1'de öyle. Ben açıkçası 8.1'den de memnundum, ama alıştık w1o'a, windows arada işime karışıyor ama :D biraz da bilgileri çalıyor. Güncelleme ayarını değiştiriyor filan. Ama anlaşılıyoruz. Sen w7'ye geçme valla bak, sürücü problemini çözelim bence.

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar çok sağolun :) format cd'si hazırlıyorum şu an.
bilmiyorum valla bilgisayarcıya gittiğimde sürücü uyuşmazlığı var dedi win7 geçmemiz lazım dedi bilgisayarın üstünde win7 etiketi vardı bak bilgisayarda win7 iyi olur dedi. Bende para vermekten bıktım kendim deneyeceğim dedim. :D
Daha doğrusu şöyle diyim bilgisayarım win7'ydi bilgisayarımın usbleri birden bire çalışmadı.Sonra baktım chipsetlerde ünlem işareti var uğraştım 1 hafta sürdü fakat sonuç alamadım. Bilgisayarcıya götürdüm win8.1 yaptı elime verdi. win7 olduğunda laptobun mikrofonu çalışıyordu fakat win 8.1 olduğunda mikrofondan sadece cızırtı çıkıyordu. Bilgisayarcıda sürücü uyuşmazlığı var dedi win7 yapalım dedi :)

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
chipsetleri güncelleme fln yapmak gerekir mi ???
Arkadaşlar dvd ile böyle sorun oluyo ...!!! flash ile denedim oldu ama dvd olmadı %99 da kalıyo
upload_2017-6-3_18-16-48.png

Ekli dosyalar

• .s.png
    .s.png
    46.3 KB · Görüntüleme: 506
  • .s.png
    .s.png
    46.3 KB · Görüntüleme: 455

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
başka program ile dene ... mesela ben küçük bir linüx iso yazdırma programı kullanıyordum windows sorun çıkarınca ve oluyordu ama programın adını şimdi hatırlayamadım. ashampo burning çok övülüyor fakat büyük dosya ve ilaçlısını bulabilirsin.
linuxlive usb creator adlı program idi ve sanırım dvd ye de iso yazabiliyordu.

norm_life

Doçent
Reaksiyon puanı
54
burnaware ya da ashampoo burning studio indirerek dvd ye yazmayı dene

Trencher

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar bilgisayarıma flash bellek ile format attım ilk formatım olduğundan dolayı acemilikler oldu. Ekran kartı güncellicem ve internet yoktu ona da çözüm buldum mikrofonumda çalışmaya başladı sonunda.

Ram: 3 GB
Ekran kartı: 2GB
İşlemci: İntel i3 M380

Bilgisayarım windows 10 rahat çalıştırır mı ??