Arkadaşlar birinin başina böyle bir olay gelmiş bilgisi olan var mı

Bu konuyu okuyanlar

sorusorabilirmiyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben 40 gün kadar önce instagram fake hesaptam netten bulduğum bir kız fotoğraflarıyla fake hesap açtım. Oradan birine yazdım konuşmak istemediğini söyledi ben de istemiyorsan beni engelle yazdım vs. Sonra konu küfüre döndü karşılıklı hakarete baya onur kırıcı kelimeler söylendi. Sonra bana o... cocugu dedi ama ilk kufur ben etmiştim ben de annenden başkasının... dedim. İnsanların annelerine küfür edilmez ne olursa olsun tarzı bir şey söyledim. Sonra bu cevap vermedi. Ben yazdım ne o sustun vs. Sonra beni online egm ye şikayet etti. Ekran görüntüsü ve videosu aldı delilleri bana gösterdi. Ben hesabı kapattım mesajları geri aldım vs. sonra ertesi gün özür diledim başka fake hedaptan bana yazdığı dilekçeyi gösterdi bir çok şeyin üstüne vazgeçmeyeceği için yemin etti. Beni engelledi. Ayrıca fake fotoğraf için de ceza alırsın dedi.Ben hatalı olduğumu biliyorum gerçekten ama bu şahıs ortaokulda sıra arladaşımda bana iğrenir gibi bakardı beni küçümserdi vs. ve ben kendimi çok değersiz hissederdim. Yazma sebebim buydu. Lütfen bu durum ne olur savcı ne yapar bir bilgin var mı İnan anksiyetesi olan biriyim ben bu olay ilk olduğunda ilaç yedim iki gün full yattım. Cok kafama takıyorum 40 gündür hayatım resmen zehir oldu.

Son düzenleyen moderatör:

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,257
Genellikle hep birinin başına gelir, şahsına muhasır olmaz hiç bir zaman. Konuya gelecek olursak, sosyal medya üzerinde yada farklı bir mecra üzerinde hakaret artık suç sayılabiliyor, öyle klavye delikanlılığı yapmaya benzemez bir gece ansızın kapıyı çalarlar..

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Muhtemelen bayağı bir başın ağrıyacak , sosyal medya da yapılan hiç bir şey kayıtsız değil. Şikayette ettiğine göre işleme alınmıştır. Sadece normal sürece göre uzun sürer. İnstagramdan o hesapla girdiğin İP , mail adresi vs bilgilerin alınır. Sonra siber suçlara gider oradan kimliğin bulunarak savcılığa verilir sonra savcılık gerekli soruşturmayı başlatır. Karşılıklı hakaret olduysa muhtemelen para cezası ödersiniz. Sicil işini bilmiyorum tabii.
Kısacası geçmiş olsun.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Küfür karşılıklı ise bu iki tarafın ceza alması ile sonuçlanır

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ortaokulda sizi küçümserdi ve sizi değersiz hissettirdi ise ve bu hala içinizde kapanmayan bir yara olmuş ise ve neticesinde de böyle bir eylemde bulundu iseniz size bir danışmandan yardım almanızı öneririm. Geçmiş olsun bu arada. Umarım cidden savcılığa suç duyurusunda bulunmaz tabii.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Küfür karşılıklı ise bu iki tarafın ceza alması ile sonuçlanır
Bilerek mi konuşuyorsunuz yoksa tahmin mi bu ? Hani kusur sanki olayı ilk başlatanda gibi olmaz mı ?

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Eğer okuldayken kanlı bıçaklı değildiyseniz gerçek kimliğini öğrenir şikayetini geri çeker max. dayak yersin ama troll de yapıyor olabilir ben genelde milleti trollüyorum umarım trolldür.

Zxcvbm

Asistan
Reaksiyon puanı
140
Ortaokulda sizi küçümserdi ve sizi değersiz hissettirdi ise ve bu hala içinizde kapanmayan bir yara olmuş ise ve neticesinde de böyle bir eylemde bulundu iseniz size bir danışmandan yardım almanızı öneririm. Geçmiş olsun bu arada. Umarım cidden savcılığa suç duyurusunda bulunmaz tabii.

Bilerek mi konuşuyorsunuz yoksa tahmin mi bu ? Hani kusur sanki olayı ilk başlatanda gibi olmaz mı ?
Karşılıklı hakaret etme, Türk Ceza Kanunu’nun 129. Maddesinin 3. fıkrasında düzenlenmiştir. Hakaret suçunda, iki tarafın karşılıklı olarak birbirlerine hakaret etmesi durumunda olayın şartlarına göre iki taraf veya biri hakkında hükmedilecek ceza üçte birine kadar indirilebilecek veya ceza verilmeyecektir. Ancak her ikisinin de icra etmiş olduğu eylemlerin hakaret suçunun unsurlarını oluşturması gerekmektedir.

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Keşke küfür etmeseydiniz. Geçmiş olsun.

Python 3.8.2

Doçent
Reaksiyon puanı
558
Tahminim para cezası geleceği yönünde. Umarım akıllanmışsınızdır.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,961
Kız resimi görüpte Konuşmak istemediğini söyleyebilen Alfa gibi Alfa erkek. :D

Edit --- Bu arada güzel kız resmi bulmamışsınız sanırım. Ondan konuşmak istememiş olabilir.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Tam da bu döneme denk gelmesi kötü olmuş. Umarım ciddi değildir karşıdaki arkadaş.

sorusorabilirmiyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tam da bu döneme denk gelmesi kötü olmuş. Umarım ciddi değildir karşıdaki arkadaş.
karsı taraf cok ciddi ama arastirma yapmis instagram ip adresi falan paylasmitormus vs. bir bilginiz var mi

bu metin kopyala yapistir yaptigim metin boyle anlatildi

peki süreç ne kadar sürer ne kadar zamanda ulaşırlar karsı tarafa

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
karsı taraf cok ciddi ama arastirma yapmis instagram ip adresi falan paylasmitormus vs. bir bilginiz var mi

bu metin kopyala yapistir yaptigim metin boyle anlatildi

peki süreç ne kadar sürer ne kadar zamanda ulaşırlar karsı tarafa
1 ay geçtiğine göre 1-2 ay içinde ulaşırlar diye düşünüyorum.

sorusorabilirmiyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1 ay geçtiğine göre 1-2 ay içinde ulaşırlar diye düşünüyorum.
biraz arastirdim da instagramin turkiye de temsilciligi yok bu yuzden ip adresi vs. paylasmiyor.Yrni yasayla birlikte kurulacak ama ekimden sonra yanlis bilmiyorsam.O zamana kadar dosya kapanir mi.Ayrica bu yasa hakkinda temsilcilik vs. bilgibiz varsa paylasir misiniz

ahmetemin.kus.3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Ben 40 gün kadar önce instagram fake hesaptam netten bulduğum bir kız fotoğraflarıyla fake hesap açtım. Oradan birine yazdım konuşmak istemediğini söyledi ben de istemiyorsan beni engelle yazdım vs. Sonra konu küfüre döndü karşılıklı hakarete baya onur kırıcı kelimeler söylendi. Sonra bana o... cocugu dedi ama ilk kufur ben etmiştim ben de annenden başkasının... dedim. İnsanların annelerine küfür edilmez ne olursa olsun tarzı bir şey söyledim. Sonra bu cevap vermedi. Ben yazdım ne o sustun vs. Sonra beni online egm ye şikayet etti. Ekran görüntüsü ve videosu aldı delilleri bana gösterdi. Ben hesabı kapattım mesajları geri aldım vs. sonra ertesi gün özür diledim başka fake hedaptan bana yazdığı dilekçeyi gösterdi bir çok şeyin üstüne vazgeçmeyeceği için yemin etti. Beni engelledi. Ayrıca fake fotoğraf için de ceza alırsın dedi.Ben hatalı olduğumu biliyorum gerçekten ama bu şahıs ortaokulda sıra arladaşımda bana iğrenir gibi bakardı beni küçümserdi vs. ve ben kendimi çok değersiz hissederdim. Yazma sebebim buydu. Lütfen bu durum ne olur savcı ne yapar bir bilgin var mı İnan anksiyetesi olan biriyim ben bu olay ilk olduğunda ilaç yedim iki gün full yattım. Cok kafama takıyorum 40 gündür hayatım resmen zehir oldu.
kardeşim özelden yaz yardımcı olayım

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Arkadaşlar ama 40 gündür olmamış bence o sizi trollemiş

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
biraz arastirdim da instagramin turkiye de temsilciligi yok bu yuzden ip adresi vs. paylasmiyor.Yrni yasayla birlikte kurulacak ama ekimden sonra yanlis bilmiyorsam.O zamana kadar dosya kapanir mi.Ayrica bu yasa hakkinda temsilcilik vs. bilgibiz varsa paylasir misiniz
Askıda kalabilir. Veya ilgilenmezlerse kapanabilir.

sorusorabilirmiyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Askıda kalabilir. Veya ilgilenmezlerse kapanabilir.
karsi taraf pesini birakmiycam vs. demis cozene kadar ugrasicam vs. ayrica askida kalmasi ne demek bir de karsi tarafintanidigi savci var

Kendinizi anlatın kıza iş biter anlayış gösterir yanlış anlamış olabilir.
karsi taraf erkek ve olaydan ertesi gun remsne yalvarmis ama asla geri donememis

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
karsi taraf pesini birakmiycam vs. demis cozene kadar ugrasicam vs. ayrica askida kalmasi ne demek bir de karsi tarafintanidigi savci var

karsi taraf erkek ve olaydan ertesi gun remsne yalvarmis ama asla geri donememis
11 12 yaşlarımda gıcık olduğum bir çocuk vardı. Uzunca anlatmayayım zorbalık yapıyordu diyeyim. Ben de bunu youtube hesabında küfürler saydırdım (asla küfür etmeyen biriyim). İsmimi değiştirmeyi unutmuşum benim yazdığımı anladı :D. Sonra geldi "ben youtube protokol üyesiyim, sana dava açacağım oturduğun evi bile alacaklar" dedi (o zamanlar protokol'ün ne olduğunu bilmiyordum ciddi bir şey diyor sandım ) eve gidip ağlamıştım puahaha

Not: şuan en yakın arkadaşım olur kendisi :)

Neyse, diyorum ki yani troll de olabilir.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Anlatayım tabi. Ben arkadaşa PUBG hesabı verdim iyiydi hesap baya. sonra üzerinden aylar geçti hesabın facebook'unu istedi onda sadece google play hesabı vardı benim sonra vermem dedim o da dedi o zaman kendi oynadığın hesabı ver dedi o oyuna para yatırmış sonradan bende ok dedim değiştik sonra hesabı alınca senin hesap b*k gibi dedi bende verdim o da benimkini geri verdi girersen başını belaya sokarım dedi bende bir şey demedim WhatsApp'dan engelledim sonra (facebook istemesinin sebebi ios cihaza geçecek olması) Yeni telefondan giremeyeceğini anlayınca hesabı 1000 tl'ye satmaya kalkmış kim alcaksa artık? birkaç gün sonra oyunda denk geldim dedi ki hesabıma girmeye çalışıyon biliyom dedi mahkemeye vericem dedi mahkemede görüşürüz dedi bende görüşürüz dedim hesap benim üstüme sonuçta birşey yapamaz neyse sonra bir daha oyuna girmedim oyun sıktı artık şu ana kadarda birşey olmadı heralde ios almadı sonra.

sorusorabilirmiyim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
11 12 yaşlarımda gıcık olduğum bir çocuk vardı. Uzunca anlatmayayım zorbalık yapıyordu diyeyim. Ben de bunu youtube hesabında küfürler saydırdım (asla küfür etmeyen biriyim). İsmimi değiştirmeyi unutmuşum benim yazdığımı anladı :D. Sonra geldi "ben youtube protokol üyesiyim, sana dava açacağım oturduğun evi bile alacaklar" dedi (o zamanlar protokol'ün ne olduğunu bilmiyordum ciddi bir şey diyor sandım ) eve gidip ağlamıştım puahaha

Not: şuan en yakın arkadaşım olur kendisi :)

Neyse, diyorum ki yani troll de olabilir.
bu çok da önemli bir durum değil yani dert edilecek ama yine de olmamasi iyi olur.Bu durum ciddi hem de cok

Anlatayım tabi. Ben arkadaşa PUBG hesabı verdim iyiydi hesap baya. sonra üzerinden aylar geçti hesabın facebook'unu istedi onda sadece google play hesabı vardı benim sonra vermem dedim o da dedi o zaman kendi oynadığın hesabı ver dedi o oyuna para yatırmış sonradan bende ok dedim değiştik sonra hesabı alınca senin hesap b*k gibi dedi bende verdim o da benimkini geri verdi girersen başını belaya sokarım dedi bende bir şey demedim WhatsApp'dan engelledim sonra (facebook istemesinin sebebi ios cihaza geçecek olması) Yeni telefondan giremeyeceğini anlayınca hesabı 1000 tl'ye satmaya kalkmış kim alcaksa artık? birkaç gün sonra oyunda denk geldim dedi ki hesabıma girmeye çalışıyon biliyom dedi mahkemeye vericem dedi mahkemede görüşürüz dedi bende görüşürüz dedim hesap benim üstüme sonuçta birşey yapamaz neyse sonra bir daha oyuna girmedim oyun sıktı artık şu ana kadarda birşey olmadı heralde ios almadı sonra.
bu cok muhim bir koni degil ama yanmasaydi iyi olur mus.Bu durum cik ciddi hem de cok