Arkadaşlar Bios Güncelleme.

55adige1919

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar Bios ayarlarımı güncellemek istiyorum lakin çok arama yapmama rağmen herhangi bir bilgiye rastlayamadım yardımcı olurmusunuz nasıl güncelleştirebilirim teşekkürler. Pc donanım bilgilerim aşağıdadır...

ime of this report: 3/15/2014, 00:17:15 Machine name: ....
Operating System: Windows 7 Home Premium 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.130828-1532)
Language: Turkish (Regional Setting: Turkish)
System Manufacturer: Acer
System Model: Aspire 5739G
BIOS: PhoenixBIOS 4.0 Release 6.1
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6600 @ 2.20GHz (2 CPUs), ~2.2GHz
Memory: 4096MB RAM
Available OS Memory: 4060MB RAM
Page File: 3083MB used, 975MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
DWM DPI Scaling: Disabled
DxDiag Version: 6.01.7601.17514 32bit Unicode

Tükenir Kalem

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Bilgili misin bu konularda,başına iş açabilirsin onu baştan söylemiş olayım.Bios güncellemesi de sadece gerekli durumlarda yapılır,windows güncellemesi gibi değildir bu iş.Bir sorun yoksa,yapmanı önermem tekrar söyleyeyim.Bios update yaz,istemediğin kadar bilgi çıkar.

webmaker_1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aida64 indir anakartin marka modeline gore sitesinden en son cikan güncel biosu bul yalniz markalar arasi guncelleme seklinde fakliliklar olabiliyor bazılari sistem acilisinda tek tusla bios update ekranina gecer bazilarini dos modunda acip update etmek gerekir

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Bios güncellemesi doğru yapıldığında çok basit bir işlemdir aslında.

Bu biosunuzun son sürümü, Dosyayı indirdikten sonra rar dan çıkarın. Çıkan dosyalar dan ZK63311W isimli uygulamayı tıklayın, Otomatik olarak güncelleyecektir. Bios işlemi bitmeden kesinlikle bilgisayarınızı kapatmayın, başka işlerle uğraşmayın.

http://global-download.acer.com/GDF...=ASPIRE 5739G&OS=711&LC=tr&BC=ACER&SC=EMEA_25

55adige1919

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için.Bilgisayarımı alalı 3 yıl oldu sanırım,bios güncellemem ne gibi bir artışı olur veya ne gibi bi düşüş olur şuanki bios'um güncellmi bilgisayar zarar görürmü ? Tekrar teşekkürler...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu biosunuzun son sürümü, Dosyayı indirdikten sonra rar dan çıkarın. Çıkan dosyalar dan ZK63311W isimli uygulamayı tıklayın, Otomatik olarak güncelleyecektir. Bios işlemi bitmeden kesinlikle bilgisayarınızı kapatmayın, başka işlerle uğraşmayın.

Dosyayı indirdim arkadaş riskli olabileceğini söyledi ne gibi bir risk bu ? Performans'da artış olurmu sizce ?

Kuvvetmira

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Artış felan olmaz eğer sıkıntı yoksa şuan normal açılıp kapanıyosa felan ama eksisi elektirikler giderse sıkıntı olur gerek yok kardeşim yani

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için.Bilgisayarımı alalı 3 yıl oldu sanırım,bios güncellemem ne gibi bir artışı olur veya ne gibi bi düşüş olur şuanki bios'um güncellmi bilgisayar zarar görürmü ? Tekrar teşekkürler...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Dosyayı indirdim arkadaş riskli olabileceğini söyledi ne gibi bir risk bu ? Performans'da artış olurmu sizce ?

Bios güncellemesi doğru yapılmadığında bilgisayar bir daha açılmaz. Yukarı da anlattığım şekil de yaparsanız hiç bir sorun olmaz, Tık tıklamayla güncelleme gerçekleşir. Daha önce forumdan bir çok kişiye bios güncellemesi hakkında bilgi vererek bioslarını güncellemelerini sağladım, Henüz sorunlu bios güncellemesi yapan olmadı.

55adige1919

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Güncelledim herhangi bir problem olmadı çok teşekkür ederim yardımın için.Ayrıca diğer arkadaşlarada teşekkür ederim iyi günler...