Yardım Arkadaşımın Bilgisayarına Garip Şeyler Oldu

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Yaklaşik 1 ay once arkadasim bilgisayar almisti (şuanda ozelliklerini pek hatirlamiyorum) ve o bilgisayarı kurarken ekran kartı sürücüsü yüklemiştim ve yeniden baslatmami istedi baslattim bi anda bilgisayar kilit ekranında kaldı sadece ve klavye mouse falan algılamıyor pc ne yapabiliriz?? (Suanda o arkadaşımın evinde değilim ancak oraya gittigim zaman yapıcam onerilerinizi simdiden tesekkurler
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı amd r7 240 series

Ama birde torrent uygulaması falan yuklemistik acaba ondan olabilir mi?? Cunku ekran karti surucusunun. Dogru oldugunu tahmin ediyorum

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,784
Yaklaşik 1 ay once arkadasim bilgisayar almisti (şuanda ozelliklerini pek hatirlamiyorum) ve o bilgisayarı kurarken ekran kartı sürücüsü yüklemiştim ve yeniden baslatmami istedi baslattim bi anda bilgisayar kilit ekranında kaldı sadece ve klavye mouse falan algılamıyor pc ne yapabiliriz?? (Suanda o arkadaşımın evinde değilim ancak oraya gittigim zaman yapıcam onerilerinizi simdiden tesekkurler

ekran kartı amd r7 240 series

Ama birde torrent uygulaması falan yuklemistik acaba ondan olabilir mi?? Cunku ekran karti surucusunun. Dogru oldugunu tahmin ediyorum
Sürücü hatalarında klavye ve mouse'nin etkilenmemesi gerekir normalde.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Sürücü hatalarında klavye ve mouse'nin etkilenmemesi gerekir normalde.
Hata neyden kaynaklı olabilir?

Tam olarak şöyle oluyor aslında bilgisayarı tamamen kapatıp tekrar açınca birkaç saniyeliğine klavyenin isiklari yaniyor sonra gidiyor

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
* Şu iso dosyasını indirin:

* RUFUS ile boş bir USB bellek üzerine aktarın:

* Bilgisayarı hazrladığınız USB ile önyükleyin/boot edin. Mabox masaüstüne erişin.

* Donanımdan tanınmayan/çalışmayan var mıdır kontrol edin.
Klavye çalışmadan nasıl boot edebiliriz ki :/

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Klavye çalışmadan nasıl boot edebiliriz ki :/
Başka klavye, kablolu/kablosuz alternatif deneyerek..
Çaresizlik değil çare üreterek.

Öncelikle başka bir bilgisayarda yukarıdaki USB hazırlama işlemini yapabilirsin.

AhmetsBrain

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Başka klavye, kablolu/kablosuz alternatif deneyerek..
Çaresizlik değil çare üreterek.

Öncelikle başka bir bilgisayarda yukarıdaki USB hazırlama işlemini yapabilirsin.
2 tane klavye denedik diger gidişimde bir tane daha deniycez klavye benim klavyemi yani ve benim laptop um var oradan hazirlayabilirim usb yi ancak tam olarak ne yapmam gerekiyor yani boot ladın diyelim karşıma ne çikacak nerelere basmaliyim falan