Bu konuyu okuyanlar

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
324
Evet belki de çoğu kişinin yakın olunan kişidir cevabının vereceği bir konu olabilir ama aramızda arkadaş kavramını gerçekten açıklayabilecek birilerinin olduğuna inanıyorum. Sizin için arkadaş ve arkadaşlık nedir?

Edit:
Gerçek arkadaş uğruna her şeyi yapacağın kişidir. Her zaman yanında duracak. Hiçbir zaman arkandan sıkmayacak kişidir. Arkadaş can dostundur. Arkadaş hayatının sonuna kadar seni bırakmayacak kişidir. Eğer bir kişiyi gördüğünüzde heyecanlanıyorsanız işte o sizin için gerçek arkadaştır. Gerçek arkadaşlık daha nasıl anlatılır bilemiyorum. O his nasıl anlatılır? Birde sizden dinlemek isterim.

1628031485630.png
resim_2021-08-04_015858.png
1628031625070.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

@ThorJ ve @Berk bu konu asla ana sayfaya çıkmayacağından önde olmayacak ama sizin cevaplarınız bekliyorum ??.

Son düzenleme:

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,976
Arkadaş uğruna her şeyi yapabileceğin kişidir senin can dostundur.Kötu gününde senin yanında olan tek kişidir.
Sevincini ve üzüntünü paylaştığın kişidir.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Arkadaş ile dost kavramını ayırarak cevap vereyim.

Arkadaş, aynı fikir veya aynı zevklere (oyun, takım, eğlence vs.) sahip olduğun, birlikte vakit geçirmekten keyif aldığın insandır. Biriyle arkadaş olmak için uzun süredir tanıdık olmaya ihtiyacın yoktur.

Dostlar ise aynı fikir veya aynı zevklere sahip olmasa bile bir araya geldiklerinde iyi anlaşan, birbirleri için gerektiğinde kendi menfaatlerinden vazgeçebilecek insanlardır. Dostluk minimum 8 senedir tanışık olmayı gerektirir. Bilinçli olarak değil, kendiliğinden gelişir. Büyük oranda da ölene kadar devam eder.

----

Benim var böyle dostlarım. Mesela bir tanesi Atsızcı (Türk ırkçısı), bir tanesi sol görüşlü, bir tanesi nargileci tayfadan, bir tanesi Kürt... Her birimiz farklı takımları, farklı ideolojileri olan kişileriz, fakat bir araya geldiğimizde konu hep ortak paydalarımız olur ve mutlu günümüzde de kötü günümüzde de ilk yanımızda olan bu dostlarımızdır.

ThorJ

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,949
Evet belki de çoğu kişinin yakın olunan kişidir cevabının vereceği bir konu olabilir ama aramızda arkadaş kavramını gerçekten açıklayabilecek birilerinin olduğuna inanıyorum. Sizin için arkadaş ve arkadaşlık nedir?

Edit:
Gerçek arkadaş uğruna her şeyi yapacağın kişidir. Her zaman yanında duracak. Hiçbir zaman arkandan sıkmayacak kişidir. Arkadaş can dostundur. Arkadaş hayatının sonuna kadar seni bırakmayacak kişidir. Eğer bir kişiyi gördüğünüzde heyecanlanıyorsanız işte o sizin için gerçek arkadaştır. Gerçek arkadaşlık daha nasıl anlatılır bilemiyorum. O his nasıl anlatılır? Birde sizden dinlemek isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 160645 Ekli dosyayı görüntüle 160646 Ekli dosyayı görüntüle 160647
Mesaj otomatik birleştirildi:

@ThorJ ve @Berk bu konu asla ana sayfaya çıkmayacağından önde olmayacak ama sizin cevaplarınız bekliyorum ??.
Arkadaş, iyi günde kötü günde (sanki evlenir gibi söyledim asdasdasd) kardeşinin yanında olan, onu satmayan yol arkadaşıdır benim için...