Arena-TR kapandı

Bu konuyu okuyanlar

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Türkiyenin sayılı torrent sitelerinden 8 yıllık geçmişi olan Arena-TR kapanmıştır. Keşke siteye kapanan LeechTÜRK sitesinin yaptığı gibi kapandık vs yazısı konulsaydı. Öğrendiğim kadarıyla site yönetimindeki kişinin artık devam etmek istememesi sitenin kapanmasında önemli rol oynamış. Diğer neden ise siteye server desteğinin 15.08.2016 itibari ile bitmesi de var. Bence bu ikinci neden daha ağır basıyor.

Makilli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arena-tr'nin tekrar açılma durumu var mı? Herhangi bir bilginiz var mı? @DonX

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
arena-tr'nin tekrar açılma durumu var mı? Herhangi bir bilginiz var mı? @DonX

Arena-TR nin tekrar açılacağını sanmıyorum sitenin yöneticisi bırakmış. Yeni oluşum var Cuma gününe kadar belli olur

Makilli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eğer bu konu ile alakalı herhangi bir gelişmeden haberdar olursan buradan bilgilendirebilir misin? @DonX

BYKORG

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
AYNEN KARDEŞİM YENİ OLUŞUM OLDUĞUNDA BURDAN Bİ HABER VEREBİLRİSEN İYİ OLUR

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arena Trde her aradığımı bulamıyordum. Bana etkisi olmadı. Tora iyidir.

DKaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaklasik 7 senedir uyeydim. ADSL'de 2mbps varken indirmeye baslamistim. Son zamanlarda hd filmde altin caginda olmasada turk dizilerinde cok iyilerdi. PirateBay'den ara sira indiriyorum ama pek guvenli bulmuyorum. O yuzden yeni bir Turk Torrent sitesi bulmam gerekiyor. Varsa oneriler cok iyi olur. Hd filmleri rip yapan yada yuksek bitrate torrentleri paylasan siteler olursa cok iyi olur.

webaslann

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yaklasik 7 senedir uyeydim. ADSL'de 2mbps varken indirmeye baslamistim. Son zamanlarda hd filmde altin caginda olmasada turk dizilerinde cok iyilerdi. PirateBay'den ara sira indiriyorum ama pek guvenli bulmuyorum. O yuzden yeni bir Turk Torrent sitesi bulmam gerekiyor. Varsa oneriler cok iyi olur. Hd filmleri rip yapan yada yuksek bitrate torrentleri paylasan siteler olursa cok iyi olur.

Dostum sana en eski türk torrent siteleri olan TurkTorrent veya Bitturk kullanmanı tavsiye ederim. Son derece kaliteli ve en bol içeriğe sahip sitelerdir. Bunların dışında TurkNova ve HdTurk siteleri de oldukça iyilerdir.

salih aykan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar merhaba.yıllardır arena-tr kullanıyorum, o yüzden başka hiçbir torrent sitesi kullanmadım. sizin kullandığınız ve memnun olduğunuz torrent sitelerinden her hangi birinden fazla davetiyeniz varsa bana gönderebilir misiniz. mail adresim saykan1007@gmail.com

turkseed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar turkseed yeni bir site ama tum eskiler orada toplandi aradiginizi bulma garantisi vardir uyleiklerde suan acik kisa sureligine

DKaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam kusura bakma ama girdim uye oldum. 1080p filmlere bakiyorum. Cift dil 3gb-2gb filmler. Hepsini kendi riplemisler ne guzel eyvallahta ya bunun sesi kac mb video nun bitrate nedir. :) Hepsinde 2-3 kaynak var. 0.5 oranda seed etmek zorundasin. Ben amerikada yasiyorum. Ben 3 ay seed de dursam 0.5 icin eve federaller basar :) Yify cekerim 10dk da daha kolay. Ben 4.7gb 720plerle basladim yillar once. Simdi minimum 8gb lik 720-1080p filmlere gidiyorum. 15gb lik 1080p olsa hemen onu cekerim. Arena-Tr bluray ripleriyle unlendi. Haftanin dvdsi vardi. Adamlar haftanin blu-ray rip ini denediler. O zamanlar rip yapmak 3-4 gun suruyor diye birakmislardi. Full Blu-Ray disk paylasan adamlar vardi.

Neyse uzun lafin kisasi.
Son zamanlarda eski kadro bir bir dagilmis olmasina ragmen, halen altin sunumlar ve baska relase gruplarindan buyuk paylasimlar vardi.
Torrent ultra yanina yaklasamaz

omar31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam kusura bakma ama girdim uye oldum. 1080p filmlere bakiyorum. Cift dil 3gb-2gb filmler. Hepsini kendi riplemisler ne guzel eyvallahta ya bunun sesi kac mb video nun bitrate nedir. :) Hepsinde 2-3 kaynak var. 0.5 oranda seed etmek zorundasin. Ben amerikada yasiyorum. Ben 3 ay seed de dursam 0.5 icin eve federaller basar :) Yify cekerim 10dk da daha kolay. Ben 4.7gb 720plerle basladim yillar once. Simdi minimum 8gb lik 720-1080p filmlere gidiyorum. 15gb lik 1080p olsa hemen onu cekerim. Arena-Tr bluray ripleriyle unlendi. Haftanin dvdsi vardi. Adamlar haftanin blu-ray rip ini denediler. O zamanlar rip yapmak 3-4 gun suruyor diye birakmislardi. Full Blu-Ray disk paylasan adamlar vardi.

Neyse uzun lafin kisasi.
Son zamanlarda eski kadro bir bir dagilmis olmasina ragmen, halen altin sunumlar ve baska relase gruplarindan buyuk paylasimlar vardi.
Torrent ultra yanina yaklasamaz

Bak kardeşim ne güzel amerikada yaşıyorum demişşin..15gb fim mi yükle bakalım kaç kişi çekecek türkiyenin interneti belli o adam o film mi ttnet ile indirmeye başlasa 2 günde akn yakalanır.3 ay kım seedde durmuş 0.5 oran nedir ki? adamlar zaten iki avantaj sunmuş puan sistemide var 3 4 saat seed dur uyarı aldığında sana silecek puanı veriyor.kaynak demişsin tüm sunumları serverdan yapıyorlar zaten.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Arena son zamanlarda tamamen işi dizi tvriplerine dökmüştü. Artı bildiğim kadarıyla internal rip grubu da yoktu. Madem rip yapacak encoder yok en azından yabancı torrent sitelerinden gerekli filmler indirilir sonra tr ses gömülüp sitede sunum yapılabilirdi. Türkiyede akk sıkıntısı olmasa download upload hızları bence gayet iyi. zaten çoğu torrent sitesinde illa ratıo oranını tutturmak şart değil seedde kalma süresi vardır. onu tamamladığın zaman zaten ceza veya ban almıyorsun. Yabancı sitelerdeki korkunç hızlar seedbox kaynaklı. Türkiyede henüz seedbox kültürü oluşmamışken hdts IPT TD TL gibi sitelerde yüzde 90 seedbox kullanımı vardır. zaten seedbox olmadan tutunamazsın.

Mythness

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arena nın kapanması çokta garipsenecek bir durum değil çünkü epey zamandır sitede bişi paylaşılmıyor piyasada çıkan filmler vs epey sonra yükleniyor ve ancak hit olan film vs yükleniyordu. Bikaç site dışında diğer siteler işe yaramaz. En aktif site olarak turktorrent.cc yi öneririm dizi film oyun güncel olarak çıktığı gibi eklenir fazlası da eklenir.

Kaynak bakımından en fazla kaynağı olan site en çok üyesi olan site ancak çoğu kullanıcının siteyi bilmemesi çok garip bir durum

İbnülCevzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar ben de yaklaşık 5 yıldır kullanıyordum. Başka bir site de kullanmadım. Bana tavsiye lütfen...

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Arkadaşlar ben de yaklaşık 5 yıldır kullanıyordum. Başka bir site de kullanmadım. Bana tavsiye lütfen...
hocam sana turktorrent olmadi hdturk u onerebilirim ikisinde de power ve ustu kullaniciyim da birturlu davetiye vermedi

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
arkadaşlar konu davetiye isteme konusu değildir. Davetiye için ilgili sitenin kendi başlığına mesaj atınız.

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
100 TB upload ve o kadar emek güme gitti, demek ki fazla kasmamak lazım.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Burası davetiye isteme yeri değil. Konu amacını aşıp dağılmıştır.

İbnülCevzi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Teşekkürler arkadaşlar. Arena TR gerçekten kendi çapında güzeldi. Gitmesi kötü oldu. Turktorrent davetiyesi aldım ve yeni bir hesap açtım. Uzun yıllar Arena-TR kullanıcısı olarak bu siteyi bir gözden geçireceğim ve birkaç güne yorumlarımı yazacağım. Fiyatlar Arena TR' ye göre aynı gibi VIP fiyatları. Tek sıkıntı Hit-Run' da katı kurallar var. Her sunum için 0.6 çok iddaalı. Genel rationun bir anlamı kalmıyor. Ama birkaç güne detalı bir inceleme yaparım. Hem buradan hem de yeni bir sayfa açarak...

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
torrent sitelerinde olan dosyalar maksimum 1 gun sonra hizli dosya paylasimi sitelerine dusuyor zaten. Yabanci tracker kullanmiyosaniz bence hic gerek yok. yok hitrun du yok bilmem kac gun seedde kal. Turkiyede zaten upload hizlari belli box yoksa o oranlari tutturmak imkansiz. yok 3 gun yok 7 gun seedde kal. harcanan elektrik vs. ucretsiz dosya paylasim siteleri var ugrasmayin bence.siteler icin pm den ulasin yardimci olurum.pcnize yazik.

Son düzenleme:

omar31

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
torrent sitelerinde olan dosyalar maksimum 1 gun sonra hizli dosya paylasimi sitelerine dusuyor zaten. Yabanci tracker kullanmiyosaniz bence hic gerek yok. yok hitrun du yok bilmem kac gun seedde kal. Turkiyede zaten upload hizlari belli box yoksa o oranlari tutturmak imkansiz. yok 3 gun yok 7 gun seedde kal. harcanan elektrik vs. ucretsiz dosya paylasim siteleri var ugrasmayin bence.siteler icin pm den ulasin yardimci olurum.pcnize yazik.

TOrrent-ultra hitrun kapattı:)

zalatar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eski bir torrentci oalrak (Torrent-CeLL de modluktan kuruculuğa kadar her kademesinde yer aldım) Arena-TR yeri her zaman farklı olmuştur. Günceli çok takip edip etmemesi önemli değildi genel olarak belirli bir çizgisi ve kalitesi vardı. Yıllardır ödün vermedi ve hiç bir zaman daha çok üyem olsun kaygısı gütmeden devam etti. Böyle bir sitenin kapanması Türk torrenti adına üzücü. Torrent işini bıraktığımdan bu yana diyorum Türkiye de paylaşma mantığı oluşmadığı sürece bir çok site kapanmaya mahkum. Türk torrent reklam almakta ve insanları vipe zorlamakta bu konuda haklı. Şuan günceller için hdturk, Tora bayrağı taşıyor. uzun süreli paylaşımlar için Türk torrent hala alternatifsiz. İyi bir torrent kullanıcıısı indirdiğini en uzun süre paylaşımda tutabilendir.

kabus750

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar turktorrent.cc den davetiye atabilecek olan var mı. karşılığında nereden istiyorsanız size davetiye gönderebilirim.

DonX

Asistan
Reaksiyon puanı
132
arkadaşlar turktorrent.cc den davetiye atabilecek olan var mı. karşılığında nereden istiyorsanız size davetiye gönderebilirim.
yabancı torrent sitesi varmı özellikle gazelle siteleri ahd,what.cd,waffles. TürkTorrent gönderebilirim.

Son mesajlar