Arena download hız düşük

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10
arena download yapınca " lütfen seed ediniz " yazıyor ne demektir

hızım çok düşük ( 7001 b/s ) sebep bumudur

torrentin mantığı ne aciklasaniz iyi olur :)

firefox4ever

Profesör
Reaksiyon puanı
41
torrent paylaşım platformudur sen indirdikten sonra dosyayı paylaşıma açman lazım yoksa bu tür sitelerde fazla barınamazsın

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10
dosyayı nasıl paylaşıma açacağım, hiç bilgim yok

siteye üye oldum bir doküman indirmek istedim pc ime birr dosya indirdi ona tıkladım, FDM download manager programı kullaniyorim o da indirmeye başladi

ama çok yavaş indiriyor ama benim hıızm 32 mbps vdsl2 dir.

anlamadı gitti

nasıl hizimi artırırım

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
İndirdikten sonra Torrent i silme sakın,Ratio oranı vardır bu tür sitelerde.Gönderdeiğin miktar/İndirdiğin Miktar=Ratio..Ratio Oranın belli bir seviye altında kaldığı zaman uyarı verirler sana.Sonra sen yine Upload etmezsen banlanırsın siteden.Port açtınmı bilmiyorum hızın baya düşükmüş.

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10
İndirdikten sonra Torrent i silme sakın,Ratio oranı vardır bu tür sitelerde.Gönderdeiğin miktar/İndirdiğin Miktar=Ratio..Ratio Oranın belli bir seviye altında kaldığı zaman uyarı verirler sana.Sonra sen yine Upload etmezsen banlanırsın siteden.Port açtınmı bilmiyorum hızın baya düşükmüş.

valla dediğinden hiç bir şey anlamadim

çünkü torenntten hiç anlamam, kardeşim ben dosyayi hizli indirmek için ne yapabilirm

torrenti silme derken neyi kastetdin onu anlamadim arena üzerinden indirdiğim dosyayimi kastediyorsun yoksa şuan indirmeye devam ettiğim dosyayi yarıda kesmeyip sonuna kadar indirmemi lazım.

eğer öyleyse benim hız çok düşük olduğundan FDM download listemden kaldirmayi düşünyürum.

valla işine düştük kaldik. rapid ne rahat mi şey.

torennti Allah islah etisn ne biçem bişey ya .. :D

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Torrent i kullanmayı bilirsen Rapid in yüzüne bakmazsın emin ol :wink:

Port açman lazım öncelikle,Torrent programını yapılandırman lazım.Üye olduğun Torrent sitesinde yeni başlayanlar için Torrent başlığı vardır muhtemelen.Orayı usanmadan oku :).Çünkü daha yeni başlamışsın burda biz anlatırsak belki daha karışık olabilir :)..

Ratio ya dikkat et böyle Torrent siteleri için.Yani sadece indirip bırakma,indirdiğin dosya Torrent listesinde kalmaya devam etsin,böylece sende Upload etmiş olursun.

Öncelikle port açmayla işe başla derim ben :).Program olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum ama uTorrent öneririm :).Port açmayı Google a yazarsın resimli anlatımlarını bulursun :wink:

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10
FDM kullanıyorum port naıl açacağım arena bi kaç yere tıladım yetkin yoktur diye mesaj veriyo

en iyisi forumdan bilgi almak

bide indirdiğim dosyyı silsem ne olur, bi şey olur mu pc benim dğil birazdan çıkmam lazim

bu hızla devam etse bir şey indiremeyeceğim

ne dersin

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Torrentleri indirmek içni utorrent programını kullan.

Daha sonra arena'dan istediğin sunumu indir , indikten sonra utorrent programından kaldırmaki sendende çekebilsinler.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Torrent'i bilmediğin için sana karışık geliyor.

4 senedir torrent kullanıyorum ben , torrentin gözünü seviyim.

Torrent'te kaynak kesilmediği sürece dosya yarım kalmaz , istediğin gibi kapatıp açabilirsin.

Kısaca ;

Önce modeminden port aç , daha sonra utorrent programını indir kur , arena'dan istediğin bir sunumu indir , dosya tamamlandıktan sonra utorrrent'ten kaldırma.

1 gb'lk bir dosya indirdin , 700 mb göndermek zorundasın. Sen programdan kaldırmadığın sürece kendisi gönderiyor zaten.

Hadi kolay gelsin.

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Torrent'i bilmediğin için sana karışık geliyor.

4 senedir torrent kullanıyorum ben , torrentin gözünü seviyim.

Torrent'te kaynak kesilmediği sürece dosya yarım kalmaz , istediğin gibi kapatıp açabilirsin.

Kısaca ;

Önce modeminden port aç , daha sonra utorrent programını indir kur , arena'dan istediğin bir sunumu indir , dosya tamamlandıktan sonra utorrrent'ten kaldırma.

1 gb'lk bir dosya indirdin , 700 mb göndermek zorundasın. Sen programdan kaldırmadığın sürece kendisi gönderiyor zaten.

Hadi kolay gelsin.

Ya ben internet cafeden bağlandiğimda nasil port açacam, adam kabul etmez, bide üstine kovar :D

700 mb gönderiyorsam bu torrent güvenlimi, nasıl gönderiyor sen bunu rapid mantığından ban anlatsana valla

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ya ben internet cafeden bağlandiğimda nasil port açacam, adam kabul etmez, bide üstine kovar :D

700 mb gönderiyorsam bu torrent güvenlimi, nasıl gönderiyor sen bunu rapid mantığından ban anlatsana valla :D

bi daha bu forumda torrennti öven birisi çıksa ahaa sopam yanımda benden çekeceği var :D :D bu ne yaaa :D :D :D

Sen birşeye karışmıyon usta , utorrent programı açık kalsın , o kendisi gönderiyor.

Yani sen dosyayı indiriyorsun , programdan kaldırmaki başkalarıda senden çekebilsin mantığı.

Arenada bu oran 1 gb lık bir dosya için 700 mb (0,7).

sdnxx

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Sen birşeye karışmıyon usta , utorrent programı açık kalsın , o kendisi gönderiyor.

Yani sen dosyayı indiriyorsun , programdan kaldırmaki başkalarıda senden çekebilsin mantığı.

Arenada bu oran 1 gb lık bir dosya için 700 mb (0,7).

çok teşekkür derim. anladım.

peki ya port açmaya ne diyecen, yani İNTernet cafede port açılabilirmi, cafe sahibi kendi modeminden port açmaya izin vermez. bende onun modeminin şifresini bilmiyorum.

nasıl olacak, internet cafede port açmak.

Beowulf

Profesör
Reaksiyon puanı
10
çok teşekkür derim. anladım.

peki ya port açmaya ne diyecen, yani İNTernet cafede port açılabilirmi, cafe sahibi kendi modeminden port açmaya izin vermez. bende onun modeminin şifresini bilmiyorum.

nasıl olacak, internet cafede port açmak.

İnternet cafede port açma işi yaş. Açma boşver o kadarda sorun olmaz.

yusufsan21

Dekan
Reaksiyon puanı
35
O kadar kişi mesaj yazmış bir arkadaş doğru düzgün cevap vermemiş.

Bak arkadaşım normalde internetten indirdiğimiz dosyalar server adı verilen büyük bilgisayarlarda tutulurlar ama torrent öyle değildir. Torrent, benim senin gibi kullanıcıların bilgisayarlarımızda tuttuğumuz dosyaları, herhangi bir yere yüklemeden paylaşmaya yarayan bir şeydir.

Torrent programlarından birini kullanarak, bir dosyayı kendi bilgisayarında paylaşıma açmış kişilerin bilgisayarlarından indirirsin. Sen aynı andan çok kişinin bilgisayarından dosyayı indirirken, başkaları da senin bilgisayarına inmiş dosyaları indirir. Bu şekilde ortaya muazzam bir hız çıkar.

Arena vb siteler sadece izleyicidirler. Yani kim ne kadar indiriyor, ne kadar gönderiyor onu kontrol ederler.

Seeder dosyayı gönderen kişidir. Eğer indirmeye çalıştığın dosyada seeder sayısı azsa hızlı indiremezsin. Şöyle ki; diyelim 700 mblik bir dosyayı ben ve iki kişi gönderiyoruz sen de indiriyorsun. Ben 10 kb gönderme hız sınırı koymuşum, diğer iki arkadaşım da 20şer kb, o zaman sen 50 kb/s hızla indirebilirsin en fazla. Seninle beraber başka indiren varsa o zaman hereniz 25 kb ile indiririsiniz. Onun için indirdiğin dosyaların seeder sayısına dikkat etmelisin.

Torrent'in en güzel yanı veri kaybının olmamasıdır. İstediğin zaman kapatıp açarsın kaldığı yerden devam eder.