Arda'dan ilginç hareket

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Profesör
13051304.jpg

spacer.gifspacer.gif


spacer.gif


A Milli Futbol Takımımızın yıldız oyuncusu Arda Turan Avusturya filelerini havalandırdıktan sonra ilginç bir hareket yaptı.

Avusturya ile oynanan 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu 5. maçında dakikalar 28'i gösterdiğinde Arda Turan rakip fileleri havalandırdı. Golden sonra basın tribününe dönen yıldız oyuncu eliyle "Bunu da yaz" şeklinde işaret yaptı ve dudaklarından da aynı cümle okundu.
Arda'nın bu hareketi, sürekli kendisi ve sevgilisi Sinem Kobal'la ilgili çıkan haberlere tepki olarak yorumlandı.


http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/17406848.asp?gid=373
 

y_ates

Dekan
Onlarda utanma olsa zaten bu haberleri yapmazlardı, ama kapağı güzel taktı Arda. Kapak oradan çıkana kadar bir süre susarlar en azından :D
 

N3CAT1

Dekan
Emektar
Basınımız herşeyin cıvkını çıkarıyor. Adam haklı. Özel hayatı, istediğini yapar.
 

muratteas

Dekan
Arda yine aynısını yaptı tepkisiz kalacaktı yakışmadı.Twitter'da güzel yazmış kullanıcının biri her iki taraf için;

Adamlık cinsiyet meselesi değil ŞAHSİYET meselesi.
 

adoganses

Doçent
Arda yine aynısını yaptı tepkisiz kalacaktı yakışmadı.Twitter'da güzel yazmış kullanıcının biri her iki taraf için;

Adamlık cinsiyet meselesi değil ŞAHSİYET meselesi.
Arda nın şahsiyetini tartışacak bir durum mu var? nooluyoruz...! Sıkıntın ne anlayalım bakalım.
 

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Kimse adamlık öğretmeye kalkmasın öyle. :)

Aslanım benim. Gereken dersi verdin herkese.
 

onursevim

Profesör
Emektar
Arda'sız milli takım tutsuz çorba derim hep.

Bu sefer kapaklı tencerede sundu çorbayı.
Aslan parçası :)
Önden fotosunu bulamadım bi
 

K46

Asistan
Ahanda basın özgürlüğüne darbe!!
Haberciliği bir kenara atıp, aklına geleni yazanlara verilebilecek en güzel cevabı verdi.
Tebrikler Arda.
 

gs_kadir

Profesör
"İçimdeki samimiyeti Allah biliyor"


turannn710_KZPGV.jpg

Milli takımımızın Avusturya'yı Kadıköy'de 2-0 mağlup ettiği karşılaşmada ilk golü kaydeden Arda Turan, "sakat olmasam neden oynamayayım" dedi.


EURO 2012 Elemeleri A Grubu'nda A Milli Futbol Takımımız, 5. maçında Avusturya'yı ağırladı. Mücadeleyi 2-0 kazanan Milli takımımızda ilk golü kaydeden Arda Turan karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Oyunun kontrolünü bırakmadıklarını ifade eden Arda, "Çok pas yaptık. Avusturya gibi takımlar uzun toplarla gelmeye çalışıyorlar. İkinci gol tam zamanında geldi. Volkan Abi penaltıyı kurtararak bizi rahatlattı. Çok yetenekli ve çok genç bir takıma sahibiz. Bize yakışan EURO 2012'yi zorlamaktır ve şu anda 2. durumdayız. Ben her zaman futbol oynamayı düşünüyorum. İçimdeki samimiyeti Allah biliyor. Bizler de insanız Hep beraber destekle başaracağız. dedi

Sakatlığı ile ilgili sorulara da cevap veren Arda Turan, "Henüz tam iyileşmesem de sağlık ekibime teşekkür ediyorum. Şimdi çok iyiyim. Sakat olmasam neden oynamayayım."

Arda Turan, attığı golden sonra tribünlere yaptığı hareketle ilgili olarak ise, "Herkes gereken mesajı alır, çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Arda hep aynı Arda. Arda gülmüyorsa, bunu insanlar kendilerine sormalı. Art niyetli ve kötü insanlar böyle görüyor." dedi.


http://www.sporbucks.com/haber/5116/icimdeki-samimiyeti-allah-biliyor
 

Fantoma

Profesör
Arda anlayana anlatmaya çalıştı ama nafile.
Medyamız için bu hareketler değil, göğüs, göbek, bacak lazım.
Türk medyasında bir tane doğru şey yazan var ne olayım?
O, onu çekiştirir, bu ötekine çamur atar, haber olsun diye görmeden masa başında yazılar yazılır, saçma sapan eleştiriler yapılır, sayfa doldurma adına ipe sapa gelmez bin türlü şaklabanlık.
O yazılı medyanın görselini de zaten izleyen izliyor.
 

gs_kadir

Profesör
bu arada arda o hareketi basın tribününe yapmadım mesajı alan alır demiş tam olarak.sanırım bahsettiği erMAL pardon erman toroğlu

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:30 ----------

Arda'sız milli takım tutsuz çorba derim hep.

Bu sefer kapaklı tencerede sundu çorbayı.
Aslan parçası :)
Önden fotosunu bulamadım bi

buyrun


ardaturan_2011_2b.jpg

657-29032011225307.jpg


---------- Post added at 01:50 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

bu da video

http://www.ntvspor.net/video-galeri/arda-futbolu-cok-ozledim
 

gs_kadir

Profesör
Kendimi tutamadım!
Arda Turan, "O hareketi kime yaptın?" sorusuna "Belden aşağı vuranlara" cevabını verdi...


615852_detay.jpgAvusturya maçında attığı golden sonra basın tribününe dönüp “Bunu da yazın” göndermesi yapan Arda Turan, milli futbolcular ve yakın çevresinin soruları karşısında “Ne özel hayatım ne de futbolculuğumu bıraktılar. Çok dolmuştum, kendimi tutamadım” cevabını verdi

Arda Turan’ın, Avusturya maçında attığı gol sonrası basın tribününe dönüp eliyle hareketini yapıp “Bunu da yazın” demesinin yankıları devam ediyor.

Maçtan sonra gazetecilerin konuyla ilgili soruları karşısında “Mesaj yerine ulaşmıştır” diyen Arda’nın, bu hareketi sadece bir kişiye değil, kendisini aylardır eleştiren birkaç spor yazarına birden yaptığı ortaya çıktı. Özellikle hafta sonları yayınlanan televizyon programlarında kendisini sıkça eleştiren bazı isimlere mesaj yolladığı öğrenilen Arda Turan, ısrarlı sorulara rağmen ‘Mesajı alan almıştır’ demekle yetindi.

“PİŞMAN DEĞİLİM”
Genç yıldızın, milli takımdaki arkadaşları ve yakın çevresine ise yaptığı davranıştan pişmanlık duymadığını belirtip “Belden aşağı vuranlar vardı. Ne özel
hayatım ne de futbolculuğumu bıraktılar. Çok dolmuştum kendimi tutamadım.
Hak etmediğim davranışlarla karşılaştım. Bazı şeyler beni derinden yaraladı. Bir
insanı kazanmak zor, kaybetmek çok kolaydır. Sırf ismim Arda diye hakkımda
olur olmadık şeyler söyleyenler var. Her insanın da bir tahammül sınırı var”
diye konuştu.

DAVALIK OLMUŞTU
Bilindiği gibi daha önce de Arda, Ekim 2009’da verdiği bir röpörtajda, sakatlığının nedenleri hakkında yorumlarda bulunan spor yazarlarına yine isim vermeden isyan etmiş ve “Biri çıkıp şerefsizlik yapıyor. Seks yüzünden olmuştur diyor. 238 maç oynayan Arda’ya saygı yok. Sanki benim bir ailem yok, onun bir ailesi yok. Nasıl olsa bunları yazanların da bir ailesi yok. Bir şerefsizliktir gidiyor” demişti. Arda bu sözlerinin ardından ünlü yorumcu Erman Toroğlu tarafından
mahkemeye verilmişti. Arda’nın aynı programda kendisini sıkça eleştiren Ahmet Çakar’a da da tepkili olduğu biliniyor.

HTSPOR / ERHAN TELLİ


http://www.htspor.com/futbol/haber/615852-kendimi-tutamadim
 

gs_kadir

Profesör
ARDA KÖTÜ, MEDYA MI ÇOK İYİ?

Milli maçta attığı golden sonra basın tribünlerine yaptığı hareketten dolayı topa tutulan Arda Turan'a hangi köşe yazarı destek verdi?

db1_13b09.jpg

Arda kötü, medya mı çok iyi!

Neden acaba? Basın futbolcunun efendisi mi? Futbolcu yazılı ve görsel basının uşağı olacak. Basın futbolcuya istediğini söyleyebilecek, istediğini yazacak, özel hayatını ayaklar altına alacak. Ama futbolcunun eleştiri hakkı yok. “Onları yazıyorsunuz, bunu da yazın” diye isyan edince, kıyamet kopacak.

Çocuk oyun oynamak istiyor. Oynadığı oyunla mı ilgiliyiz, sevgilisiyle mi? Arda Turan kim? Sonuçta oyuncu. Arda Turan’a yapılanların, çocuk bahçesinde oynayan bebeleri taciz etmekten bir farkı var mı?Kendisine karşı orantısız güç kullanılan 20’li yaşlarında bir genç, tepkisini gösterirken, kontrolsüz güç bile kullanmadı. Bir başka milli maçta yine bir oyuncumuzun yaptığı hareketi de yapmadı. Çok mu sinirlendi? Evet, golü bulduğu, adrenalinin vücudunda sular seller gibi aktığı bir anda, yüz ifadesinde “Ağbilerim ablalarım, bunu da yazar mısınız lütfen” ifadesi mi olacaktı? Golden sonra kara kucak güreşine gelen takım arkadaşlarının arasından sıyrılıp, “Pardon bir maruzatım var, beni on saniye dinler misiniz lütfen” mi deseydi, yoksa? Büyük bir öfke biriktirdiği her halinden belliydi.
İyi de, demeç veriyor: ‘Benim özel hayatımla uğraşmayı bırakın’. Anlayan yok. Susuyor, yine anlatamıyor. Kaçıyor kameraların önünden, kimse tınmıyor. Gol atan bir oyuncunun görüntüleri, o maçı o anda izlemeyenlere de ulaşır. Milyonlarca çift gözün oyuncunun üzerinde olduğu andır, o an. Eğer seçilmiş, planlanmış bir tepki biçimiyse, bir kez daha aferin. O da bunu yapıyor. Çok da iyi yapıyor.

Peki, medya çarşamba günü ne yapıyor? “İsyanım, yalana iftiraya” manşeti atan Star dışında, ‘hareketi’ anlamaya yönelik bir çaba var mı? Hani Arda’nın, hiç kızmadığı için Hiddink’e atfen sevgiyle söylediği “Bu nasıl bir adam” lafı var ya! Gelin onu tersinden okuyalım: “Bu nasıl medya?"

Erkan Goloğlu/Radikal

http://www.medyaradar.com/haber/medyagunlugu-60015/arda-kotu--medya-mi-cok-iyi.html
 

SDN Son Haberler

Üst