Arda Turan Transferi İçin Sponsorlar Devrede!

24 Mayıs 2017
7,164
626
293
25
Son günlerde Barcelona’dan ayrılması gündemde olan Arda Turan için Galatasaray’ın sponsoru ‘Nef’ devreye girdi. Menajer Ahmet Bulut anlaşma iddialarını yalanlarken Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de konuyla ilgili konuştu.


arda_turan324345.jpg


Dünya devi Barcelona'dan ayrılması gündemde olan Milli yıldız Arda Turan için Galatasaray'ın ana sponsoru Nef de devreye girdi.

Hürriyet Gazetesi’nden Ceyhun Kuburlu’nun haberine göre; anlaşmanın detayları henüz belli olmasa da İspanyol devinden yılda 7 milyon Euro kazanan Arda Turan'ın Galatasaray'a transferi gerçekleşirse ücretinin önemli bir bölümünü sponsor şirketin karşılaması bekleniyor.

Konuyla ilgili olarak şirket yetkililerinin Barcelona'da Arda Turan ile görüştüğü ve transferin önümüzdeki günlerde açıklanabileceği belirtildi.


3 MİLYONU KULÜPTEN

Sarı-kırmızılılar, yılın transferi olması beklenen Arda Turan için Nef'i de devreye soktu. Barcelona'dan yılda 7 milyon Euro kazanan Arda'nın Galatasaray'a transfer olması halinde, yıllık ücretinin 5 milyon Euro'ya ineceği öğrenildi. Ancak bu ücret sarı-kırmızılı takımın bütçesini aşıyor.

Burada da hem Galatasaray hem de Barcelona'nın sponsoru olan gayrimenkul devi Nef devreye girecek. İki kulübün bonservis konusunda anlaşması halinde geriye sadece Turan'ın yıllık ücreti kalacak.

Galatasaray'ın yıllık 3 milyon Euro'yu gözden çıkardığı belirtilirken, geri kalan 2 milyon Euro'nun ise sponsor şirket aracılığıyla ödenmesi gündemde.

HEDEFİ YURTDIŞI

Nef bu anlama kapsamında Arda Turan'ı reklam yüzü yapacak. Turan, TV reklamları başta olmak üzere birçok özel projede kullanılacak. Şirketin yeni projelerini tanıtması beklenen Turan'a aynı zamanda bir de daire verilecek. Timur Holding markası olan Nef, 2010 yılından beri ofis ve konut alanında önemli projelere imza atıyor. Dünyaca ünlü mimarlık şirketleriyle de çalışan Nef, Avrupa'da da farklı çalışmalara imza atıyor. Nef'in önümüzdeki dönemde büyüme stratejileri arasında yurtdışı bulunuyor.

DURSUN ÖZBEK’TEN AÇIKLAMA

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yeni transferlerin imza töreninde Arda Turan açıklaması yaptı. Özbek, gelen soruya şu şekilde cevap verdi;

“Arda Galatasaray’ın yetiştirdiği herkesin iftihar ettiği bir futbolcumuz. kendisi çok iyi bir Galatasaraylı. Türkiye’de oynamak isterse geleceği yer Galatasaray. Galatasaray yönetimi böyle bir buluşmadan memnun olacaktır. Transfer çok kolay bir olay değildir. İradelerin oluşması lazım. Amacımız en iyi takımı kurmak. Transferler hakkında çok spesifik bitmeden bazı detaylar vermek doğru olmaz. Çalışmalarımızın devam ettiğini belirtmek istiyorum.”


Galatasaray’ın gündemindeki milli futbolcu Arda Turan’ın, sarı-kırmızılı kulübe kiralandı iddialarına karşılık menajeri Ahmet Bulut’tan da bir açıklama geldi. Bulut, “Bu konuda Galatasaray ile anlaşmadık” dedi.

NEF’TEN AHMET BULUT’UN SÖZLERİ SONRASI AÇIKLAMA

Ahmet Bulut’un açıklamaları sonrası Nef Yönetim Kurulu Başkanı Erden Timur’dan şu açıklama geldi:“Ana sponsor olarak Galatasaray’a bugüne kadar kesintisiz destek verdik. Bundan sonra da Nef olarak spora desteğimiz devam edecek. Arda Turan’ın sarı kırmızılı ekibe yeniden kazandırılması ve Türk futboluna geri dönüşü her Türk sporseverine olduğu gibi bizlere de gurur verir. Bu konuda bir katkımız olursa bundan şeref duyarız.


KULÜP PARA KAZANMAYACAK

Arda Turan, Galatasaray'ın sponsorları için de kamera karşısına geçebilecek. Ancak Arda Turan sözleşmesindeki maddelere göre aynı sektörde faaliyet gösteren markalarla anlaşma yapamayacak. Bu sadece takım halinde kullanılacak reklamlarda geçerli olacak. Turan, sosyal medya hesaplarından da farklı bir markanın tanıtımı yapamayacak.

Hangi markaların tanıtım yüzü oldu

* Deri Tanıtım Grubu* Opet* Lassa* Master Card* Türkiye Finans* Simit Sarayı* DeFacto* Turkcell* Clear* Bank of Azerbaijan

Arda Turan’ın Galatasaray’a transferi için sponsorlar devrede
 

sonerooz

Doçent
25 Mart 2017
555
216
43
29
Arda Turan zaten can atıyor. GS'nin de ihtiyacı var, ilk haftadan kendilerini şampiyon ilan etselerde iş öyle değil...
 
Üst