''Arda derbide oynamayacaktı''

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Galatasaray Trabzonspor maçında sarı kırmızılı takımın kaptanı Arda Turan'ın sarı kartı varken Gabric'e yaptığı hareketin 2. sarı kartı gerektirdiğini ve yıldız oyuncunun kırmızı kart görmesi gerektiğini savunan Erman Toroğlu "Doğru kart çıksaydı Arda Fener maçında oynamayacaktı" dedi.

arda_gabric_2sari_gs_ts_10_capture.jpg

Erman Toroğlu'nun Arda ile Gabric arasındaki mücadele hakkındaki görüşllerini Ajansspor şöyle derledi :

"Topu attıktan sonra ayağını kurtarır mısın? Bu pozisyondan sonra hakemle el sıkıştılar. El sıkışınca sarı karttan kurtarıyor mu? Arda olunca mı farkediyor? Arda'nın ne ayrıcalığı var yani Galatasaray'ın kaptanıysa? Sarı kartlık hareket. Hareket çok net sarı kart. Arda'ysa banane? Fener maçına gidemezmiş banane arkadaş gidemezse gidemesin onu ben mi düşüneceğim hakem olarak? Arda düşünsün. Kural varsa herkese uygularsın. Yarın sen bu harekette bu kuralı bir başka futbolcuya garibana uygulayınca ne olacak Abitoğlu, ki uygulayacaksın da burada göstereceğiz. Arda'nın sarısı var, 2 tane de sarı kartlık hareketi var. Bir kere de topa vurdu, bir sarı daha verilebilir. Sonra Arda bir daha vurdu. Vallahi aklım karıştı acaba Kadıköy'e mi gitmek istemiyor diye. Ben teknik adam olsam Arda'yı alırdım oyundan. Rijkaard da aldı ama geç kaldı."

İşte kare kare Arda ile Gabric arasındaki, sarı kırmızılı oyuncunun oyundan atılması gerektiği tartışmalarına yol açan pozisyon.

ARDAGABRIC1_BUYUK.jpg

ARDAGABRIC2_BUYUK.jpg

ARDAGABRIC3_BUYUK.jpg

ARDAGABRIC4_BUYUK.jpg

ARDAGABRIC5_BUYUK.jpg

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Forması siyah beyaz değil ki hemen kart görsün.

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Erman Toroğluna bir haftalık malzeme :) :D

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Erman hoca kaç defa Zoomlayıp kaç defa yavaş hareket ettirerek gördün o pozisyonu hakemin böyle bir şansı yok Ardanında derbide oynamamak için yapıcağını sanmam Eğer Bu işden para kazanmak istiyorsa tam o maçta oynamalı ve isteceğinide zannediyorum...

storm61

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Doğru kart çıksa daha neler olacaktı. Verilmeyen penaltı kırmızı kart....

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Maçı Trabzonspor kazansaydı ve yukarıdaki hareketleri Trabzonsporlu oyuncular yapsaydı, eminim ki hem kartı gösterirdi hakem hem de penaltıyı verirdi. Hakem kesinlikle bu maçın yükünü kaldıramadı. Bu hakem daha önceki bir maçta da Trabzonspor'a karşı hatalı kararlar vermişti...

0.7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru kart çıksa daha neler olacaktı. Verilmeyen penaltı kırmızı kart....

ne penaltısı :D
orta sahada yapılan bir faul penaltı mı oldu şimdi abartın da abartın aynısı kewell e yaptılar e hadi onu da söyleyin.yandaş medya

prof.

Profesör
Reaksiyon puanı
7
ne penaltısı :D
orta sahada yapılan bir faul penaltı mı oldu şimdi abartın da abartın aynısı kewell e yaptılar e hadi onu da söyleyin.yandaş medya

Penaltı pozisyonu ceza sahası içinde Mustafa Sarp tarafından Serkan Balcı'ya yapıldı.
Kart gerektiren pozisyon yukarıdaki haberde bahsi geçen pozisyon. Pozisyonun gerçekleştiği zaman Arda'nın daha önceden sarı kartı vardı zaten.

Karıştırdin herhalde. Bilgilendireyim dedim.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Türkiye'de düzgün hakem yok ki!