Arctis 3 ses sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Kulklığın oyundaki sesi az geliyor ve Steelseries engineden yaptığım herhangi bir ayar etki etmiyor. 7.1 açıyorum açılmıyor vs. Çözümü nedir

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,996
Windows 10'un kendi yazılımı ile çakışabiliyor Arctis 3 yazılımı. Windows 10'un kendi yazılımı kapalı mı?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
Steelseries Engine üzerinden bir sürücü kurulması gerekiyor.
Kulaklığın altında uyarı olur. Ona tıkla indirip kuracaktır.

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Sorunu çözdüm. Öncelikle windows 10'un kendi sürücüsünü devre dışı bıraktığınızda hiç ses alamıyorsunuz. Onun için bu bir çözüm değil.
Arctis 3 2019 Edition da ss engine kurulmuyor ama bana gelen versiyonu eskiydi onun için ss engine kurup aktifleştirdim. Ama orada yaptığım hiçbir değişiklik etki etmiyor . Ekolayzır ayarı yapıyordum değişmiyordu mesela. Onun için bu klasik çözümler işe yaramadı.

Gelelim nasıl çözdüğüme.
1-SS Engine- Arctis 3 ürünün sağ altında ''virtual audio'' on yapıyoruz.
2-Açılıp açılmadığını kontrol etmek için . Sağ alttaki ses barına tıklıyoruz. Eğer böyle bir isim varsa açılmıştır.
1.png

3-Ardından ses denetim masasına gelip. Kulaklığımıza sağ taık yapıyoruz ve özellikler diyoruz.
2.png

4-En sağdan ''Uzamsal Ses '' kısmına gelip kapalı kısmını ''Windows için Uzamsal Ses Yapıp'' alttaki 7.1 Etkinleştir tikini işaretleyip kaydediyoruz

5-1-2 dk sonra aynı yerden yaptığımız ayarları eskisine getirdiğimizde benimki düzelmişti.
Umarım işinize yarar.