Aranıyor !.. (Forumda Geçmişe Yolculuk)

recai888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sakın mesaj sayıma veya üyelik tarihime bakarak hakkımda yanlış öngörülere kapılmayın, Sdn'yi (Forumu dahil) çoook uzun zamandır takip ediyorum. Yazının tamamını okuyunca ne demek istediğimi daha iyi anlyacağınızı düşünüyorum.

Ancak son (aslında bu bir süreç) zamanlarda şunu gördüm ki özelikle forumda çok büyük değişiklikler oluyor.
Bunun nedenini bilmiyorum ve açıkcası çok kurcalamak istemiyorum ama şöyle bir geçmişi düşününce aradaki bu değişimi de acizane zekamla çözümlüyemiyorum.

Ben bu forumu takip etmeye başladığım dönemlerde ilk olarak forum Smf idi. İlk değişim olarak forum Vbulletin'e taşındı.

Bunun hemen akabinde Elmacık ve Arbalot adlı forum geliştiricileri rütbeleriyle birlikte arka plana çekildiler.

Elmacık yine olgun ve vakur yorumlarıyla forumda en takdir ettiğim ağır abilerimizdendi, ama son dönemlerde onun bile siteye uğradığını, ustaca yorumlarıyla muallakta olan konulara bir ışık tuttuğunu göremedim veya göremez oldum...

Bana bu forumun en eğlenceli gelen insanlarından olan Muzurr da müthiş bir röportaj serisiyle aklımda yer etti ama epeydir monitörümden ırak kaldı...

Forumun en çok hit yapan bölümünün üstad kişisi Souris bile kısa kesintiler yaşadı, nick değiştirdi ve bana göre eskiye oranla çok daha pasif kalmaya başladı.(yanlış anlaşılmasın ben onu ve paylaşımlarını çok sevdiğim için belki bana öyle gelmiştir.)

Yine forumun her yerinden çıkan Stone'u da "Şimdi uzaklardasın" şarkısıyla yad etmeden geçemeyeceğim...

Gündem/Türkiye bölümünü mesaj yağmuruna tutan 0Reis0 bile ara sıra uğrar olmuş.

Bir dönemler çok seviyeli bir şekilde siyaset tartışılan bölüm bile moderatörlerden onay bekliyor.

Oysa ne güzeldi sivri çıkışlar yapan Remi,Thun,antiigs,wwhirlwind ve adını sayamadığım nicelerine karşı başta Elmacik,EBB,Alemci_Dayı,Realist,paşazade ve yine adını sayamadıklarımın seviyeli, kültür dolu bilgi tartışmaları...

Yine yakın zamana kadar en aktif olan ve forumun köşetaşlarından biri olan ef.E'ye bile rastlayamaz oldum...

Hatta ve hatta bir dönemlerin efsanesi, "güzel günler dilerim" ile yorumlarını bağlayan Berkin Bozdoğan'ı bile forum genelinde göremiyorum.

Aynı şekilde değerli adminimiz Troy dahi makaleleri dışında rastlayamadıklarımdan...

Kilitçi Chimera bile (can sıkıntısından olsa gerek) yok ortalarda...

Bir dönemler spor bölümündeki Link,likeable,erdemgazetesi,Maxxdump....vs... <=(FB) vs (GS)=>ridvan1452,Megavolt,nyoo,dead_ghost....vs..'den bile kaç kişi kaldı ki aramızda...

Şimdilerde ise sadece doesluck,aliihsangs12 <= (GS) vs (FB)=> erol_1982,Yataghan'ı görebiliyor benim gözlerim...

Son olarak Maxxdump ve Nemesis olayına değinmeden geçemeyeceğim. Benim takip ettiğim kadarıyla adı gibi Erdem'li bir modun hakaret nedeniyle süresiz uzaklaştığını görmek ve yine forumun çifte kumrularından bülbül'ü temsil eden Hakan abinin durumu beni çok üzdü. (Bu durmun nedenini dahi bilmiyorum. "bilmiyorsan sor, biliyorsan paylaş" düsturu çerçevesinde pm'den beni de bilgilendirirmisiniz? )

B5ste'nin üniversiteye hazırlandığını, Patrick'in de askere gideceğini bildiğimden onları ayrı kefeye koyuyorum...

Şu an neredeler dediğim diğer üyelerden aklıma gelen bazıları ise ; cabbarcan,darklady,redbird,bilmiş*gülücük,emelden,bjk_ayşe,kaçakçı......vb..... diye uzayıp gidiyor...

Tüm bunlar kendi içimde geçmişe bir yolculuğun parçalarıydı. Gözlerinizi boş yere yormanıza neden oldumsa affola...

Neyse ben kendimi müziğin sesine bıraksam daha iyi olacak galiba...

Şimdi Çalınıyor: (123kb/sn) Neler Oluyor Bize.mp3...

NOT: Umarım konuyu çarpıtacak seviyesiz yorumlar gelmez ve şu ana kadar ki açmış olduğum en nadide konu kilit yemez...

Dip Not: Konunun yeri hususunda kararsız kaldım, yanlış yere açtımsa affola, kilit vurulmadan uygun yerine nak(i)lola (yani lütfen)...

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Ahhh ahhh yoğun iş temposu ve şehir dışı yolculuklarım sağolsun eskisi kadar fazla giremiyorum ne yazıkki.Ama tespitlerin çok hoş ve yerinde olmuş... "Neler oluyor bize ? " :)

yuureii

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Gerçekten eskiden daha hareketliydi forum.

recai888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevaplarınız teşekkürler....

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Valla söylediklerini tamamı doğru bi duraksama evresine girdiğimizi düşünüyorum.

muratcanberber

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Forumu artık teknoloji haberleri değil başka şeylerle aktif tutmaya çalışıyorlar . Bu yanlış bir yöntemdir. Aktif konulara baktığımda ya gündemdeki haberlerin yada konu dışı bölümlerin daha fazla aktif olduğunu görüyorum ve bu beni üzüyor.

Anasayfada yayınlanan makalelerde eski ritminde değil. Bilgisayarda geçirdiğim zamanın % 80-90 'ını sdn'de geçiren ben son 1,5 - 2 aydır günde birkaç saat bakıyorum.

SDN'nin toparlanıp Tekrar eski , güzel günlere dönmesini ümit ediyorum ...

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Çok eski sayılmazmışsın gibi geldi, bu saydıkların en fazla 3 ay öncesi...

tudRoY

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Evet sanırım dediklerin doğru ;)

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Çok güzel tespitler,tebrikler...

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Tespitlerin çok doğru :)

Evet kendi adıma konuşmam gerekirse üniversite sınavına hazırlandığın için artık çok çok az giriyorum.. Git gide bu da bitecek hiç girmeyeceğim...

Chi abimi de ben göremiyorum.

Evet önceden daha hareketliydi ama bu demek değil ki hareketlilik hiç olmayacak ben inanıyorum ki zamanla daha hareketli olunacağına :)

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Heyyy ben buralardayım ortadan kaybolmadım. Sadece iş yerinde ki hareketlilik ve yoğun tempodan dolayı gün içinde çok fazla müdahalede bulunamıyorum. Aslında sabah gittiğim gibi online oluyorum ama bir süre sonra hesabım forum üzerinde tıklama yapmadığım için timeout oluyor ve ç.dışı gözüküyorum.

Ben her zaman olduğu gibi kilitlerimle beraber buradayım. :devil:

Stone

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Hahaha :D Ne sevimli kilidin var senin öyle Chiii :D

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Çok belli ediyosun kendini chi :D

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Sevgili Kardeşim Benim adım Geçmiş Ben Neden Uzak Durdum artık Elimden Geldiği Kadar Yararlı bişeyler Paylaşmaya Çalışıyorum ve sadece burda Değil bi ÇoK Kaliteli Forumlarda Takılıyorum Biz Burdayız Herzamanda Burda Olcaz Sevgiler.

aliihsangs12

Profesör
Reaksiyon puanı
4
çok yerinde tespitlerde bulunmuşun ama ben herşeye rağmen Sdn'nin bu durgunluğu çabuk atlatacağını düşünüyorum :whistling:

recai888

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aaah ah, nerede o eski günler... :D:D:D

konuya yapılan saldırıları kanatlarla mükafatlandırdığınız için Mod arkadaşlara çok teşekkür ederim. Bi hayli gereksiz bir şahsiyetti zaten kendisi.:razz:

Uzun süredir giriş yapamıyordum, düşüncelerini paylaşan arkadaşlara çok teşekkür ediyor, iltifatta bulunanalara da rica ediyorum :)

Neyse ben fazla vaktinizi almayım herkese İyi Forumlar ;)

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bizi uzaklastıramzlar forumdan gideriz gene geliriz ama o eski günleri harbi özledim elmacık abimiz daha bi çok ggelirdi yazılarını okumak bana zevk verirdi şimdileri seninde dediğin gibi arada bir geliyo hadiidini bimezlere hadiini bildirip gidiyo ama önceden sanki daha sık yazardı şimdi iki kelam edip gidiyo
paşazadee sen ölmedin aramızdasın :D:Dtamam teknoloji sitesi ama ozaman kardeşim diyiceklerki burası teknooloji sitesi farklı başlıklarda yeni konular acılmıcak açılıcaksa teknoloji hakkında açılacak bukonuda söylenecek bişyleri olanlar gelsin olmayanlar sadece okusun diyiceksin konu açılmasına izin veriyosun sonrada yok olmaz diyosun yetmiyo hakkını savunan boyun eğmeyen birinide anında banlıyosunuz bide çok pardon ama utanmadan uçuşan üyeler başlığı altında abuk subuk tanımlarla yayınlıyosunuz çok kötü bu
insanlar kouşmaya yazmaya cekiniyo anında banlanıyo bukonu biraz düşünülmeli bu sözlerimde birilerinin zoruna gitmesin lafın ortaya alan alır almayan okur gecer:icon_: