Soru Arada kaldım

Bu konuyu okuyanlar

Anka_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Macbook air M1 16gb ram 512gb ssd mi
Macbook pro M1 16gb ram 256gb ssd mi
Yazılım için hangisini önerirsiniz?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608
Macbook air.
hem daha hafif ve ince hemde Depolaması daha fazla. Üstelik m1 işlemcinin gücünüde göreceksiniz. :)

Çözüm

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Ben MacBook Pro 16-256 olanı kullanıyorum. Bilgisayar normal kullanımda fan açmıyor zaten. Kod yazmak da buna dahil. Fan olmasının en büyük etkisi render alanlar için. Air render alırken performans düşüşü yaşıyor fan olmadığı için. Depolama sizin için önemliyse Air modeline yönelin.

Anka_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben MacBook Pro 16-256 olanı kullanıyorum. Bilgisayar normal kullanımda fan açmıyor zaten. Kod yazmak da buna dahil. Fan olmasının en büyük etkisi render alanlar için. Air render alırken performans düşüşü yaşıyor fan olmadığı için. Depolama sizin için önemliyse Air modeline yönelin.
Yazılıma ilk defa başlayacağım depolamaya ihtiyaç duyuluyor mu?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Yazılıma ilk defa başlayacağım depolamaya ihtiyaç duyuluyor mu?
Bu kişisel bir şey. Sen fazla uygulama kullanıyorsan, bilgisayarında dosya veya video depolamayı seviyorsan fazla depolamaya ihtiyacın var. Yoksa kod yazmak için 256GB SSD yeterli. Bu tamamen senin bilgisayarı nasıl kullanacağın ile alakalı. Başkası karar veremez yani. Pro ile Air arasındaki farkları iyi analiz et. Bu farklar için 256GB depolamadan vazgeçmeye değer mi diye kendine sorman lazım. Ben Air'in tasarımını pek sevmediğim ve daha uzun pil ömrü için Pro aldım.

Anka_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu kişisel bir şey. Sen fazla uygulama kullanıyorsan, bilgisayarında dosya veya video depolamayı seviyorsan fazla depolamaya ihtiyacın var. Yoksa kod yazmak için 256GB SSD yeterli. Bu tamamen senin bilgisayarı nasıl kullanacağın ile alakalı. Başkası karar veremez yani. Pro ile Air arasındaki farkları iyi analiz et. Bu farklar için 256GB depolamadan vazgeçmeye değer mi diye kendine sorman lazım. Ben Air'in tasarımını pek sevmediğim ve daha uzun pil ömrü için Pro aldım.
Harici Harddisk kullanıyor musunuz?

Anka_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Son düzenleme:

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Memnunsaniz linkini atabilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aklıma bir soru takıldı
Macbook pronun fanını çalıştırabildiniz mi?
Çok gürültü yapıyor mu
Bazen temizlemek için tam güce alıyorum o halde bile rahatsız edici bir ses yok.

Ben bundan 5 yıl önce aldım diski. Sony markaydı şimdi satılmıyor. Şu an alacaksanız uygun fiyatlı bu ürünü öneririm.

Anka_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bazen temizlemek için tam güce alıyorum o halde bile rahatsız edici bir ses yok.

Ben bundan 5 yıl önce aldım diski. Sony markaydı şimdi satılmıyor. Şu an alacaksanız uygun fiyatlı bu ürünü öneririm.

Çok teşekkür ederim Pro daha mantıklı geldi

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Giriş model m1 de 1 çekirdek eksik oluyor grafik kısmında ona dikkat edin. Airdeydi sanırım.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Kusura bakmayın aklıma 1tane daha soru takıldı
Şimdi ben maç cihaz alırsam üniversite de sorun yaşamam değil mi?
Yani hocalar Windows pc kullansalar sıkıntı olur mu?
Yaşama ihtimalin çok az ama bu hocalarına bağlı bir durum. Neticede üniversitede Linux kullanan kişiler de var. Hiçbir hoca Windows kullanmayı zorunlu tutamaz.

Akdeniz124

Doçent
Reaksiyon puanı
424
Rica ederim. Çözüldü olarak işaretlersen çok sevinirim :)
Pardon ama sadece 1 kişinin verdiği kişisel bir cevap cevap değildir,bu konunun işaretlenebilecek bir cevabı yoktur,belki ihtiyaçlarını diğer Laptob karşılıyor ?

Rica ederim. Çözüldü olarak işaretlersen çok sevinirim :)
Pardon ama sadece 1 kişinin verdiği kişisel bir cevap cevap değildir,bu konunun işaretlenebilecek bir cevabı yoktur,belki ihtiyaçlarını diğer Laptob karşılıyor ?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,608

Ya arkadaş teşekkürler diyince bende sorusunun çözüldüğünü düşündüm ne var bunda?