Öneri Araba alacaklar bu mesaja toplanın!

Bu konuyu okuyanlar

kemaltheasbotu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ben basit sorcam :) lpg araçmı almak daha iyi benzinli mi?
Aracın markasına göre değişir fakat bagajda olduğu için ben bazen korkuyorum patlar diye toyota honda lpg kabul eden araçlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Citroen sağlammı hocam.

LPG patlama ihtimali var.Ama LPG daha az yakıyo.
Ben lpg araç kullandım uzun süre citroen motor asla kabul etmiyor ve motoru öldürüyor asla ve asla yanaşma

C4 lpgden dizel fluence geçtim gerçekten gençleştim uzun yolda acı çektiriyor insana

Reaksiyon puanı
1,768
Hocam millet motor gücü motor gücü diye dolanıyor etrafta. Normal bir sedan ın otobanda boğulmadan 120km fln gitmesi için motor hacmi/gücü ortalama ne kadar olmalı

kemaltheasbotu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Hocam millet motor gücü motor gücü diye dolanıyor etrafta. Normal bir sedan ın otobanda boğulmadan 120km fln gitmesi için motor hacmi/gücü ortalama ne kadar olmalı
1.4 1.3 1.5 motorlar zorlanmaz asla 1.0 motorlar için aynı şeyi diyemeyeceğim o zorlandıkça sizide zorlar 1.5 motor ile 9 saat yol yaptım 140 150 de motor sesini bile çıkartmadı

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Ben lpg araç kullandım uzun süre citroen motor asla kabul etmiyor ve motoru öldürüyor asla ve asla yanaşma
LPG her arabanın motoruna zarar verir. Motorun tasarımı benzinle çalışması için yapılıyor. Siz başka şekilde yakıt verirseniz Citroen değil tüm marka araçlar zarar görür.

kemaltheasbotu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
LPG her arabanın motoruna zarar verir. Motorun tasarımı benzinle çalışması için yapılıyor. Siz başka şekilde yakıt verirseniz Citroen değil tüm marka araçlar zarar görür.
Zarar görmez demedim hocam araçlara aykırı bir şey tabiki fakat illaha lpg diyorsanız toyota veya honda alacaksınız. Veya 0 km fabrika çıkışlı lpgli araç alacaksınız bana kalsa lpgyi takanda taktıranda yanlış yapıyor.

erfolglos_eirene

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
hocam sizce aile arabası için egea 1.3 mü yoksa blue 1.6 mı ?

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Ben basit sorcam :) lpg araçmı almak daha iyi benzinli mi?
LPG senin ekonomik durumun için iyi. Ama araç için kötü. İlla ki zamanla uzun vadede araca motora zararlı.
Düz yolda 120 km/h yi çoğu araç zorlanmadan yapar. Yokuş yukarı performans için de torku yüksek dizel araçlar lazım. Ya da 1.0 olsa bile turbo motorlar.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,952
MPV araç piyasası hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Zarar görmez demedim hocam araçlara aykırı bir şey tabiki fakat illaha lpg diyorsanız toyota veya honda alacaksınız. Veya 0 km fabrika çıkışlı lpgli araç alacaksınız bana kalsa lpgyi takanda taktıranda yanlış yapıyor.
Sorunsuz dediğiniz LPG'li Toyotalar 150 bin kmde ağır motor bakımına girmesi gerekiyor. Motora ciddi zarar veriyor çünkü. Bende 6 yıllık deneyim , üstüne okuldan teorik bilgim ile konuşuyorum o açıdan söyledim.

kemaltheasbotu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
LPG senin ekonomik durumun için iyi. Ama araç için kötü. İlla ki zamanla uzun vadede araca motora zararlı.

Düz yolda 120 km/h yi çoğu araç zorlanmadan yapar. Yokuş yukarı performans için de torku yüksek dizel araçlar lazım. Ya da 1.0 olsa bile turbo motorlar.
devamlılığı önemli.

küçük motorlar 170 180 de yarım saat gitse hararet yapar hocam kanıtlarıda var.

hocam sizce aile arabası için egea 1.3 mü yoksa blue 1.6 mı ?
egea 0 ise 2 3 sene kullan sat

MPV araç piyasası hakkında ne düşünüyorsunuz?
eğer bütçen varsa mantıklı bir piyasa

kemaltheasbotu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Herşey iyi güzel de nasıl alacağız ? :D
Daha dün gittiğim halka açık yerde her yer sıfır araba doluydu parası olan çok kişi var. Türkiyede ayarı yok fakir çok fakir zengin çok zengin. Ayrıca açız açız diye gezen insanlar şuan bayilerde elinizde kırmızı varmı diye ağlıyor.