Soru APU Sistem toplamak mantıklı mı?

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Herkese Selamun Aleyküm

APU Sistemle alakalı başlıklar çoğalmaya başladı, bende biraz internetten baktım anladığım kadarıyla içinde harici ekran kartı olmayan sistemlere deniyor. Peki mesela Ryzen 5600'ü APU Olarak kullansam sonrada aynı sistemi takarsam performans aynı olur mu?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@mychar276, @Kayn

Herkese Selamun Aleyküm

APU Sistemle alakalı başlıklar çoğalmaya başladı, bende biraz internetten baktım anladığım kadarıyla içinde harici ekran kartı olmayan sistemlere deniyor. Peki mesela Ryzen 5600'ü APU Olarak kullansam sonrada aynı sistemi takarsam performans aynı olur mu?

@mychar276, @Kayn
....

Son düzenleme:

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,543
Herkese Selamun Aleyküm

@mychar276, @Kayn

....
Apu sistem toplamak mantıklıdan çok zorunluluktur. Bütçe düşükse ekran kartına para yetmez apu toplanır. Yani bir seçenek değildir genelde.

İleride ekran kartı takılabilir şekilde toplanırsa güzel oluyor.

Yanlız r5 5600 bit dahili görüntü işlem birimi barındırmaz. Apu sistem kurulamaz. R5 5600G bir apu islemcidir. Birçok ekran kartını da koşturacak güçtedir.