Yardım Apu sistem kurdum görüntü gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

InsaneHercules

Asistan
Reaksiyon puanı
13
merhabalar apu bir sistem kurdum herşeyini taktım kurdum anakartın DVİ portundan da HDMI portundan da görüntü gelmiyor.
.
pc
Ryzen 3 1200
MSI A320M-A pro anakart pcı 3.0
ddr 4 3000 mhz ram
400w psu

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
bios güncellemesi istiyor. anakartın overclock ile 3000mhz hızlara çıkıyor.

1200 de dahili grafik kartı yok diye biliyorum. işlemciyi yanlış yazmış olabilir misin?

InsaneHercules

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bios güncellemesi istiyor. anakartın overclock ile 3000mhz hızlara çıkıyor.

1200 de dahili grafik kartı yok diye biliyorum. işlemciyi yanlış yazmış olabilir misin?
Bi yanlislik yok. Her şeyi doğru. Denek istiyorsunuz ki işlemcide dahili grafik olmadiği için ekrana görüntü gelmiyor yani o yüzden mi.
Ayrica ekrani açilmayan bir bilgisayara nasil bios guncellemesi yapabilirim anlatirsaniz çok guzel olur :) Sağolun.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
işlemcinde dahili bir kart desteği yok onun için görüntü alamıyorsunuz. bazı anakart modellerinde bios güncellemesini usb ye indirerek (biosun arkasındaki tuş ile) yapabiliyorsunuz ama riskli işlem. yanlış klasöre yanlış şekilde atarsanız sorun yaşarsınız. bu işlem tecrübeli kişiler için yapılan bir yol.

sizin 2 seçeneğiniz var. ya ekran kartı takarak deneyeceksiniz. görüntü gelmemesi işlemci yüzünden.

veya 1200 serisinin grafik işlemcili modelini deneyeceksiniz.

bu 2 yolla da sonuç alamazsanız ramlerin düşük frekanslısını bulacaksınız. çünkü anakartın sitesinde overclock ile yüksek hızlara erişim var. bir kere başıma gelmişti. biosu güncelleyerek 3200 ü gördü (3000 mhz yi geçmiyordu, siyah ekran veriyordu)

InsaneHercules

Asistan
Reaksiyon puanı
13
işlemcinde dahili bir kart desteği yok onun için görüntü alamıyorsunuz. bazı anakart modellerinde bios güncellemesini usb ye indirerek (biosun arkasındaki tuş ile) yapabiliyorsunuz ama riskli işlem. yanlış klasöre yanlış şekilde atarsanız sorun yaşarsınız. bu işlem tecrübeli kişiler için yapılan bir yol.

sizin 2 seçeneğiniz var. ya ekran kartı takarak deneyeceksiniz. görüntü gelmemesi işlemci yüzünden.

bu 2 yolla da sonuç alamazsanız ramlerin düşük frekanslısını bulacaksınız. çünkü anakartın sitesinde overclock ile yüksek hızlara erişim var. bir kere başıma gelmişti. biosu güncelleyerek 3200 ü gördü (3000 mhz yi geçmiyordu, siyah ekran veriyordu)
Ram için şoyle bi şey okumuştum. Eğer 3200 ram varsa bu anakart 3000 mhz ye kadar destekliyorsa ramleri 3000mhzde calistirir 3200e çikarmaz yaziyordu bu doğru mu peki ?

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802

tabii ki, düşürür ama ilk etapta çalıştırmayabilir. ilk iş olarak dahili görüntü desteği olan işlemciyle değiştirin veya arkadaşınızda harici ekran kartı varsa ekran kartı ile deneyin.

InsaneHercules

Asistan
Reaksiyon puanı
13

Peki bu anakart calisitir mi apu sistemde eski pc bunun ustune kuruluydu. Belki anakart destekliyordur

tabii ki, düşürür ama ilk etapta çalıştırmayabilir. ilk iş olarak dahili görüntü desteği olan işlemciyle değiştirin veya arkadaşınızda harici ekran kartı varsa ekran kartı ile deneyin.
Size ne kadar tesekkur etsem az. Sağolun var olun. Yardimci olduğunuz için tesekkur ederim ?