Apu sistem için anakart uyumu ?

kartalizma3468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar apu sistem topluyorum da bir konuda biraz muallakta kaldım. Bu işin ehli arkadaşlar burada elbet vardır yardımcı olurlarsa sevinirim. Anakart
MSI B450m-a pro max. 3200 mhz. ile amd ryzen 5 2400x kullanıp apu sıstem kuruyorum ancak bir kesim arkadaşlar sorun olmaz kurulur derken bir arkadaş dısplay port yok o anakartla olmaz ekran kartı lazım diyerek kafamı biraz kurcaladı. sizce işin doğrusu nedir ?

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Arkadaşlar apu sistem topluyorum da bir konuda biraz muallakta kaldım. Bu işin ehli arkadaşlar burada elbet vardır yardımcı olurlarsa sevinirim. Anakart
MSI B450m-a pro max. 3200 mhz. ile amd ryzen 5 2400x kullanıp apu sıstem kuruyorum ancak bir kesim arkadaşlar sorun olmaz kurulur derken bir arkadaş dısplay port yok o anakartla olmaz ekran kartı lazım diyerek kafamı biraz kurcaladı. sizce işin doğrusu nedir ?
B450 güçlü bir sistem , aslında bu paraya sistem de dizilir , onun dışında MSI A320 önerebilirim.

kartalizma3468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
B450 güçlü bir sistem , aslında bu paraya sistem de dizilir , onun dışında MSI A320 önerebilirim.

anakartı aldım pıyasaya göre çok uyguna da ıkılem de kaldım apu oluyor dıye bılıyorum ama olmuyorsa da ıslemcıden kısıp bıraz ekleyıp ekran kartı alacam ondan ıkılımde kaldım

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
anakartı aldım pıyasaya göre çok uyguna da ıkılem de kaldım apu oluyor dıye bılıyorum ama olmuyorsa da ıslemcıden kısıp bıraz ekleyıp ekran kartı alacam ondan ıkılımde kaldım
Bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim.

kartalizma3468

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bütçe belirtirseniz yardımcı olabilirim.

kasa,fan,klavye,ssd,harici disk,mouse,güç kaynağı(psu), anakart toparladım. geriye sadece işlemci,monitör kaldı aslında yaklaşık 1600-1800 cıvarı düşüncem var ikisine ama uyumsuz oluyorsa apu için bırde ekran kartı çıkacak bunun ıcın de ıslemcıden kısıp bıraz ekleme yapma mecburıyetı doğar.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Sıkıntı olacağını sanmıyorum sadece sabit hızda çalışır ayrıca o Anakartta OC yok maalesef.