Soru Apu Sistem Alırken...

Bu konuyu okuyanlar

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243
Öncelikle merhabalar. Şu sıralar araştırma içerisine girmişken bilen kullanıcılara sorup eş zamanlı cevap almak ve sorularımı sormak daha mantıklı geldi. Ayrıca sorunumu forumda aradım ancak bu konuyla ilgili bir konuya rastlamadım. Öncelikle şunları sorayım.

*APU sistem alırken harici ekran kartı yok ama sonradan ekran kartı takmak istesek her APU'ya ekleyebiliyor muyuz, daha iyimi olur?

*Belirli bütçe üstünde Ekran kartlı sistemler tavsiye ediliyor. Bir bütçeyle alabileceğimiz en pahalı APU sistem kaç TL olur. (Örn, 4000 TL altı APU alınır. 4500 TL'de Ekran kartlı sistem alırım. Gibi bir derecelendirme yapılabilir mi?)

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,975
Öncelikle merhabalar. Şu sıralar araştırma içerisine girmişken bilen kullanıcılara sorup eş zamanlı cevap almak ve sorularımı sormak daha mantıklı geldi. Ayrıca sorunumu forumda aradım ancak bu konuyla ilgili bir konuya rastlamadım. Öncelikle şunları sorayım.

*APU sistem alırken harici ekran kartı yok ama sonradan ekran kartı takmak istesek her APU'ya ekleyebiliyor muyuz, daha iyimi olur?

*Belirli bütçe üstünde Ekran kartlı sistemler tavsiye ediliyor. Bir bütçeyle alabileceğimiz en pahalı APU sistem kaç TL olur. (Örn, 4000 TL altı APU alınır. 4500 TL'de Ekran kartlı sistem alırım. Gibi bir derecelendirme yapılabilir mi?)
1. Apu sistemlere sonradan ekran kartı takabilirsiniz daha performanslı olur

2.Ben 5000 liraya kadar apu sistem öneriyorum 5000 TL'nin üstüne ekran kartlı sistem öneriyorum.

basit

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
APU'nun sistemin amacı şudur;

- Kendin için en iyi ekran kartını alana kadar, APU'nun içinde ki GPU ile idare etmektir.

Bu GPU'lar o kadar da kötü değil. Aksine performanslıdır ve en iyi derecede idare etmeni sağlar.

Çünkü FideltyFX CAS Super Resolution desteği bile geliyor yani. O yüzden çok iyi bir şekilde idare etmeni sağlar.

Bir çok insan 2200G ve 3200G aldı zamanında ve şu an harici ekran kartlarını taktı.
RX 470, 480, 570, 580,
GTX 1050, 1060, 1650, 1660 serileriyle güzel çalışıyorlar.
Ama diğerlerinden daha haberim yok. Çünkü artık o kadar güçlü oldular ki APU'lar, insanlar takma gereği duyuyor mudur yada pahalı oldukları için başvuruyorlar mıdır bilmem.

Ama 2200G ve 3200G zamanında çok uygundu.