Apple'ın Yeni kurbanı

Bu konuyu okuyanlar

YgzYr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62
Sıra Ona da geldi !! - 22.01.2021
İşte Apple'ın desteğini kesmeye hazırlandığı o iPhone modelleri...

iOS güncellemesi her yıl Eylül ayında kullanıcılara sunuluyor.
Ancak her yeni sürümle birlikte bazı iPhone modelleri de güncelleme desteğini kaybediyor.
Bu nedenle halihazırda iPhone 6'ya kadar olan tüm iPhone modelleri Apple desteğini kaybetmiş durumda.

Bu yıl ise iOS 15 yayınlanacak. Eylül ayında kullanıcılara sunulması beklenen
yeni iOS sürümü ile birlikte iki iPhone modeli daha güncelleme takviminden çıkarılacak.
iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve İphone se modelleri, iOS 15 güncellemesini alamayacak.

İşte iOS 15 güncellemesini alacak iPhone modelleri:
iPhone 13 serisi(2021’de tanıtılacak)
iPhone SE 2020
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
Kaynak hurriyet'den alınmıştır

Son düzenleyen moderatör:

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Sıra Onada geldi !! - 22.01.2021

Ancak her yeni sürümle birlikte bazı iPhone modelleri de güncelleme desteğini kaybediyor.
Bu nedenle halihazırda iPhone 6'ya kadar olan tüm iPhone modelleri Apple desteğini kaybetmiş durumda.

yeni iOS sürümü ile birlikte iki iPhone modeli daha güncelleme takviminden çıkarılacak.
iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve İphone se modelleri, iOS 15 güncellemesini alamayacak.

iPhone 6s,6s plus,Se 1.nesil bu cihazlar ios 15 i alsa ne olur? İos 14 de bile performansları iyi değil.Apple ın güvenmediğim tek yanı güncelleme.Keşke mağazasında uygulama sürümleri androiddeki gibi uzun olsada İphone kullanırken insanlar sistem güncellemesine mecbur kalmasalar.

Reaksiyon puanı
6,381
Apple, kendini onun rakibi gören Xiaomi 2 yıl verirken 5 sene güncelleme verdikten sonra böyle başlıklarla mı ezilmeye çalışılmış?

Kim yazdıysa hürriyet'te tebrik etmek gerek. 100 tane alacak model var ama 2 tanesi gösterilip abartılı şekilde konuşulur işte.

Tüm Türkiye'de bir Apple düşmanlığı var. Özellikle de de hiç almamış eline görmemiş insanlarda ki çok fazlalar.

Reaksiyon puanı
4,331
Apple, kendini onun rakibi gören Xiaomi 2 yıl verirken 5 sene güncelleme verdikten sonra böyle başlıklarla mı ezilmeye çalışılmış?

Kim yazdıysa hürriyet'te tebrik etmek gerek. 100 tane alacak model var ama 2 tanesi gösterilip abartılı şekilde konuşulur işte.

Tüm Türkiye'de bir Apple düşmanlığı var. Özellikle de de hiç almamış eline görmemiş insanlarda ki çok fazlalar.

"Tüm Türkiye'de bir Apple düşmanlığı var. Özellikle de de hiç almamış eline görmemiş insanlarda ki çok fazlalar." demişsiniz kesinlikle katılıyorum :)

YgzYr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
62

"Tüm Türkiye'de bir Apple düşmanlığı var. Özellikle de de hiç almamış eline görmemiş insanlarda ki çok fazlalar." bunu sebebi başka bir şeyden dolayı ve ikimizde bunu çok iyi biliyoruz ondan dolayı halkı suçu yok bence

Reaksiyon puanı
6,381
"Tüm Türkiye'de bir Apple düşmanlığı var. Özellikle de de hiç almamış eline görmemiş insanlarda ki çok fazlalar." bunu sebebi başka bir şeyden dolayı ve ikimizde bunu çok iyi biliyoruz ondan dolayı halkı suçu yok bence
Neyden dolayıymış?

Eline hiç almamış, daha kamerasını bile açmamış insanların 12mp ile bilmeden "eleştiri" yapmasının mantıklı bir açıklaması olamaz. Suç, çok vergi koyan hükümetin falan da değil, fiyatların bununla alakası yok. İzahi olmayan şeyin mizahı olur. İnsanlar fiyatlar yüzünden alamıyor olabilir ama fiyatları onların yaptığı boş "eleştiriler" ile bağlamak saçmalık olur.

Son düzenleme:

Tekashi Walsh

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
24
iPhone 6 ve SE serisine bence fazla fazla güncelleme verdiler. Gayet yerinde bir hamle olduğunu düşünüyorum. Bundan sonraki güncellemeleri cihazlar kaldıramayabilirdi.

Son düzenleyen moderatör:
Reaksiyon puanı
103
iPhone 6s,6s plus,Se 1.nesil bu cihazlar ios 15 i alsa ne olur? İos 14 de bile performansları iyi değil.Apple ın güvenmediğim tek yanı güncelleme.Keşke mağazasında uygulama sürümleri androiddeki gibi uzun olsada İphone kullanırken insanlar sistem güncellemesine mecbur kalmasalar.
dediğinize katılmıyorum. Şu anda elimde bir SE 1.nesil var. 14.4 ile çalışıyor. Hiç bir sorun yaşamıyorum hız olarak performans olarak. Ekran süresi olarak bataryanın kapasitesi ve verdiği Wh değeri belli. 1 günü yine de çıkartabiliyorum. Güncellik olarak haklısınız sadece.

İos 15 alsınlar demiyorum. Bu cihazlar yeterince iyi bir performans sergilediler. Artık emeklilik zamanı. Dile kolay nerdeyse 6 yıl olmuş.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
dediğinize katılmıyorum. Şu anda elimde bir SE 1.nesil var. 14.4 ile çalışıyor. Hiç bir sorun yaşamıyorum hız olarak performans olarak. Ekran süresi olarak bataryanın kapasitesi ve verdiği Wh değeri belli. 1 günü yine de çıkartabiliyorum. Güncellik olarak haklısınız sadece.

İos 15 alsınlar demiyorum. Bu cihazlar yeterince iyi bir performans sergilediler. Artık emeklilik zamanı. Dile kolay nerdeyse 6 yıl olmuş.
Hardware plus ta 6s in İos 14 performansını gösterdi.Cihazın geçişlerde takıldığını,performans olarak zorlandığını gördüm.Apple 5 yıl güncelleme veriyor.4 güncellemede dediğin gibi performans sorunu olmuyor ama son büyük güncelleme cihazları mahvediyor.6s aynı videoda 2,5-3 saat ekran süresi veriyor.6s i kuzenim ilk çıktığında aldı.İlk çıktığında cihaz 7 saat ekran süresi veriyordu.Ben İos 15 verilsin demiyorum.Ben uygulama sürümleri uzasın diyorum.Uygulama sürümleri uzun olsun ki bugün iPhone alan bir kişi kutudan çıkan sürümle androiddeki gibi güncelleme yapmadan cihazı 5 yıl kullanabilsin.

Reaksiyon puanı
103
Hardware plus ta 6s in İos 14 performansını gösterdi.Cihazın geçişlerde takıldığını,performans olarak zorlandığını gördüm.Apple 5 yıl güncelleme veriyor.4 güncellemede dediğin gibi performans sorunu olmuyor ama son büyük güncelleme cihazları mahvediyor.6s aynı videoda 2,5-3 saat ekran süresi veriyor.6s i kuzenim ilk çıktığında aldı.İlk çıktığında cihaz 7 saat ekran süresi veriyordu.Ben İos 15 verilsin demiyorum.Ben uygulama sürümleri uzasın diyorum.Uygulama sürümleri uzun olsun ki bugün iPhone alan bir kişi kutudan çıkan sürümle androiddeki gibi güncelleme yapmadan cihazı 5 yıl kullanabilsin.geçen s
Ben bir sorun yaşamıyorum. Dediğiniz doğru o zamanlar öyleydi. ios 9.3.3 6sim vardı geçen sene. 1.5-2 gün şarjını zar zor bitiriyordum gerçekten.

Malik von Suomi

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Sıra Onada geldi !! - 22.01.2021

Bence iyi bile dayandılar. Neredeyse 6 Yıl boyunca güncelleme aldılar. Tabi Ios 14'de bile performansları düştü.

Bundan 2 yıl sonraya kadar ortalama uygulamaları indirtir, sonra ise kaderi 4S gibi olur.

Apple Lover

Profesör
Reaksiyon puanı
708
Hardware plus ta 6s in İos 14 performansını gösterdi.Cihazın geçişlerde takıldığını,performans olarak zorlandığını gördüm.Apple 5 yıl güncelleme veriyor.4 güncellemede dediğin gibi performans sorunu olmuyor ama son büyük güncelleme cihazları mahvediyor.6s aynı videoda 2,5-3 saat ekran süresi veriyor.6s i kuzenim ilk çıktığında aldı.İlk çıktığında cihaz 7 saat ekran süresi veriyordu.Ben İos 15 verilsin demiyorum.Ben uygulama sürümleri uzasın diyorum.Uygulama sürümleri uzun olsun ki bugün iPhone alan bir kişi kutudan çıkan sürümle androiddeki gibi güncelleme yapmadan cihazı 5 yıl kullanabilsin.
Haklısın

Son mesajlar