Haber Apple TV+, Netflix, Amazon Video ve daha niceleri tek platformda: Plex tanıtıldı!

wittroc

44
Emektar
Katılım
15 Kasım 2020
Mesajlar
6,322
Çözümler
36
Reaksiyon puanı
11,110
Puanları
293
Yaş
20
İnternet kullanımı son yıllarda dünya üzerinde oldukça yaygın kullanılır bir hal aldı. Durum böyle olunca internet üzerinden yayın yapan platform sayısı da hızla arttı. Bu artış, kullanıcıların kaliteli birçok içeriğe erişimini arttırsa da bazı küçük sorunları da beraberinde getirdi.

Öyle ki kullanıcılar, izlemek istedikleri içeriklerin farklı platformlarda olmasından dolayı zaman kaybıyla karşı karşıya kalabiliyor. Küçük bir ayrıntı gibi görünse de seyir zevki açısından yorucu olabiliyor. Ancak Plex’in bu konuda yeni bir girişimi var.

Plex, ücretsiz olarak Apple Store’da

Plex, bir kişinin ortalama 4 farklı içerik platformuna üye olduğunu söylüyor. Bu platformlar arası geçişin bazen can sıkıcı süreleri bulduğunu belirttiği açıklama ile yeni platformunu tanıttı. Apple TV+, Netflix, Amazon Video ve HBO gibi farklı akış hizmetlerini kullanan kullanıcılarının, bu hizmetleri tek bir platform üzerinden bulup kolayca izleyebilecekleri bir üst platform olarak karşımıza çıkıyor.

apple-tv-netflix-amazon-video-bir-arada-plex-tanitildi2.jpg


Bir bakıma kullanıcılar Plex ile farklı platformlardaki yayınları aynı arayüzde görme imkanı bulacak. Şu anda Apple Store’da ücretsiz olarak sunulan platformun yakında diğer mağazalara da geleceği belirtiliyor. Platform ücretsiz ancak uygulama içinde bazı özelliklerin ücrete tabi olduğu belirtiliyor. Şirket, tanıtım yazısında şu cümlelere yer verdi:
Bugünden itibaren, küresel akışlı medya platformu Plex, herhangi bir filmi veya şovu bulmanız için ihtiyacınız olan tek uygulama haline geliyor. Bir başka deyişle tüm ücretli ve ücretsiz akış hizmetlerinize bir pencere görevi görüyor.​

Plex, yaptığı açıklamada Google’ın internet aramalarındaki tüm seçenekleri tek sayfada sunmasını örnek göstererek kendilerinin de video akış platformları düzeyinde aynı görevi göreceğini belirtiyor. Plex, henüz beta formunda görünüyor. Ancak küresel yayına çıktığında hangi ülkelerde aktif olacağı şimdiden merak konusu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
Üst