Apple popüler hava durumu uygulaması Dark Sky'ı satın aldı

Bu konuyu okuyanlar

allura

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
73
1585730943639.png

Hava durumu uygulamalarının en büyük dezavantajlarından birisi farklı yerlerde bulunan kullanıcılara merkezi veriler sunması. Ülkemizde olduğu gibi dünyanın pek çok yerine genellikle resmi meteoroloji merkezlerinin ya da müdürlüklerinin verileri işleniyor ve kullanıcılara sunuluyor.

Örnek vermek gerekirse bir ilçede yaşıyorsanız, bağlı bulunduğunuz şehrin hava durumu ile ilçenin hava durumu arasında farklıklar oluyor. Aynı şekilde ölçümün yapıldığı nokta şehrin bir diğer tarafında, ancak siz diğer öbür tarafında oturmanız durumunda, anlık hava durumu birbirini tutmuyor. İşte popüler bir hava durumu uygulaması olan Dark Sky, kullanıcılarına tam olarak bulundukları konumun hava durumu veriyor olması ile bir hayli popüler hale gelmişti.

Dark Sky'ın bir diğer özelliği ise hava durumu tahmini yapması ve geçmişten gelen hava durumlarını da veritabanında saklıyor olması. Bunun yanı sıra kullanmak isteyenlere Dark Sky API'nı da sunan girişim, Apple tarafından satın alındığını kendi blogu üzerinden duyurdu.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Umarım mevcut olan uygulamayı kaldırıp bunu entegre ederler, saçma sapan konum gösterdiği çok oluyor.

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
"bir ilçede yaşıyorsanız, bağlı bulunduğunuz şehrin hava durumu ile ilçenin hava durumu arasında farklıklar oluyor."

bu iyi bir özellik değil mi zaten?

Reaksiyon puanı
8,023
Apple'ın şu anda kullandığı Hava Durumu uygulamasını bu uygulama ile geliştirirse müthiş olur.

xCode

Asistan
Reaksiyon puanı
38
İzmir’deyken Lviv’i göstermesi?

Valla 6 senedir iphone kullanıyorum 1 defa lokasyonu yanlış algıladığını görmedim.

Mesela ben baktığımda hem Bayraklı ( İzmir'de yaşadığım ilçe ) hem de İzmir için ayrı ayrı hava durumu gösteriyor. Ki bu güzel bir şey bence.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Valla 6 senedir iphone kullanıyorum 1 defa lokasyonu yanlış algıladığını görmedim.

Mesela ben baktığımda hem Bayraklı ( İzmir'de yaşadığım ilçe ) hem de İzmir için ayrı ayrı hava durumu gösteriyor. Ki bu güzel bir şey bence.
Bu güzel fakat sapıtıyor arada, bir hafta öncesinde olduğun şehri gösterdiğine denk geldim bazen, en absürt olduğu şey İzmir-Lviv idi fakat ankaradayken İstanbul’u gösterdiği de oluyor, teknolojide hatalar da olabilir fakat düzeltildiğini gördüğünüz surece sıkıntı olmaz, bu uygulamanın da satın alınmasını bir adım olarak görüyorum.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bende sık sık demokratik kongo cumhuriyetinin hava durumunu gösteriyor.
2 Yıldır IOS, 12 yıldır da (7 yılı kısmi) OS X kullanıyorum ve IOS'te arada saçmaladığı oluyor fakat çok nadir, en saçması Türkiye'ye döndükten bir hafta sonra Ukrayna'yı göstermiş olmasıydı, Allah'tan İtalya'yı göstermemişti :)

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
2 Yıldır IOS, 12 yıldır da (7 yılı kısmi) OS X kullanıyorum ve IOS'te arada saçmaladığı oluyor fakat çok nadir, en saçması Türkiye'ye döndükten bir hafta sonra Ukrayna'yı göstermiş olmasıydı, Allah'tan İtalya'yı göstermemişti :)
Valla bende çok sık gösteriyor. Arada bir değil.

canvade

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hava durumu raporu için dark sky uygulamasını çok sık kullanıyordum bu hamle on numara oldu :)