Apple Ödeme Yöntemi

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,

Bir iCloud hesabım var. iPhone'umda kullanıyorum.

Dikkatimi bir şey çekti. Ayarlar > Apple Kimliği > Ödeme ve Teslimat yolunu izlediğimde karşıma bir pencere açılıyor.

Ödeme Yöntemi Ekle seçeneği çıkıyor. Eskiden burada 'Hiçbiri' diye bir şey seçebiliyordum. Artık öyle bir seçenek yok ve ödeme yöntemi eklememi istiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba? Bu bir hata mı yoksa güncelleme mi acaba?

Ücretsiz olan uygulamaları indirebiliyorum herhangi bir sorun yok ama bu nedendir?

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Merhaba,

Dikkatimi bir şey çekti. Ayarlar > Apple Kimliği > Ödeme ve Teslimat yolunu izlediğimde karşıma bir pencere açılıyor.

Ödeme Yöntemi Ekle seçeneği çıkıyor. Eskiden burada 'Hiçbiri' diye bir şey seçebiliyordum. Artık öyle bir seçenek yok ve ödeme yöntemi eklememi istiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim acaba? Bu bir hata mı yoksa güncelleme mi acaba?

Ücretsiz olan uygulamaları indirebiliyorum herhangi bir sorun yok ama bu nedendir?

Bu İşlemi Web Ortamında Apple Hesabınıza Bağlanarak Yapabilirsiniz.

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu İşlemi Web Ortamında Apple Hesabınıza Bağlanarak Yapabilirsiniz.

Oradan nasıl yapacağm? Bakın hocam görseller şu şekilde : doğru mu acaba? Yanlıs bir şey mi var?

Az önce denemek için bir kredi kartımı ekledim. Sonrasında kaldırdım kredi kartımı. Kaldırabiliyorum. Ama gene gelmedi 'hiçbiri' seçeneği.

Sizde nasıl acaba?
Paylaşma şansınız var mı
Ekli dosyayı görüntüle Ekran Resmi 2020-04-29 05.23.52.pngEkli dosyayı görüntüle Ekran Resmi 2020-04-29 05.23.58.pngEkli dosyayı görüntüle Ekran Resmi 2020-04-29 05.24.03.png

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Oradan nasıl yapacağm? Bakın hocam görseller şu şekilde : doğru mu acaba? Yanlıs bir şey mi var?

Az önce denemek için bir kredi kartımı ekledim. Sonrasında kaldırdım kredi kartımı. Kaldırabiliyorum. Ama gene gelmedi 'hiçbiri' seçeneği.

Sizde nasıl acaba?
Paylaşma şansınız var mı
Ekli dosyayı görüntüle 95911Ekli dosyayı görüntüle 95912Ekli dosyayı görüntüle 95913

icloud.com'a Girin Hesabınıza Bağlanın. Hesap Yönetiminde Ödeme Yöntemi Belirleye Girin Orda Yok/Hiçbiri Seçeneğini Görürsünüz.

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Bir kaç yerde okudum da , şurada özellikle : Apple Cihazlarda Ücretsiz Apple Kimliği Oluşturma - PC Hocası

yeni kimlik olusturmak falan deyince korktum bayağı

Daha Bakmadan Eski Bir Makale Olduğunu Tahmin Etmiştim ki Öyleymiş.
Eskiden Hesap Açmak Konusu İnsanları Korkuturdu. Çünkü Standart Olarak Cihaz Üzerinden Açılınca Kredi Kartı Bilgisi Girmek Gerekiyordu Hiçbiri Seçeneği Çıkmazdı. Onun İçin Bilgisayardan iTunes Aracılığıyla veya Web Üzerinden Yapılırdı. Konuya Hakşm Olamayanlar İçin Bu Tarz Makaleler Öylece Gelişti.

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Merhaba,

Ben şimdi kart ekledim. Sonra da ödeme yöntemlerine girdim, kart bilgilerim çıktı. Karta tıkladım en aşağıya inerek 'Ödeme Yönetmini Değiştir' dedim ve 'Yok' a tıkladım. Telefon ayarlardan yaptım yani bunu. İOS 10 bu arada.

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben şimdi kart ekledim. Sonra da ödeme yöntemlerine girdim, kart bilgilerim çıktı. Karta tıkladım en aşağıya inerek 'Ödeme Yönetmini Değiştir' dedim ve 'Yok' a tıkladım. Telefon ayarlardan yaptım yani bunu. İOS 10 bu arada.

Bunu telefondan yaptınız dimi?
yok nerede cıkıyor tam ekran görüntüsü atma şansınız var mı acaba zahmet olmazsa? :/

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Bunu telefondan yaptınız dimi?
yok nerede cıkıyor tam ekran görüntüsü atma şansınız var mı acaba zahmet olmazsa? :/
Size adım adım söyleyeyim.
Ayarlar>En Baştaki (Ad Soyad yazan yer)>Ödeme Ve Teslimat>Yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kart mı eklediniz de 'Yok' seçeneğini bulamıyorsunuz?

ecesen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kart mı eklediniz de 'Yok' seçeneğini bulamıyorsunuz?
Ödeme ve teslimata tıklayıp içeri girdikten sonra ‘yok’ seçeneği bende çıkmıyor.

öseme ve teslimat yazısının yanında yok yazıyor sadece

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Ödeme ve teslimata tıklayıp içeri girdikten sonra ‘yok’ seçeneği bende çıkmıyor.

öseme ve teslimat yazısının yanında yok yazıyor sadece
Yok yazıyor ise yok demektir :D . Ödemeye ait birşey tanımlanmamış yani.