Apple iPhone 5 ile ilgili önemli sorularım var lütfen yardım edin ! :)

Bu konuyu okuyanlar

avcitalip

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
117935-1280.png

Merhaba,

Arkadaşlar şu anda babam Suudi Arabistan'da ve bir tane iPhone 5 almak istiyorum,aslında bu benim ilk IOS cihazım daha önce full Android kullandım gerek ağırlık,gerek güncelleme,gerek uygulamaların düzgün çalışmaması v.s gibi sorunlardan dolayı yeni cihazımın android olmasını istemiyorum bu yüzden bir iphone modeli bakmak istedim :)

ilk önce 5s'e baktım ama benim boyumu aştığı için 5'e yöneldim zaten 5'te bana rahatlıkla yeteceğine inanıyorum ancak siz iPhone kullanıcılarına bazı sorularım var :)

1-) Birebir klonlanmış iPhone'un sahte olup olmadığını nasıl anlarız ?
2-)16GB'tı 2.500 SAR iken 32GB'tı 3.099 SAR'mış yani arada 316 TL fark var 32GB't için bu fark ödenmeye değer mi ? değmez ise 16GB'tlık versiyon bana yeter mi ?(androidde yetmezdi)
3-)kasada soyulmalar oluşuyor deniliyordu acaba bu ne kadar doğru ? sonradan üretilen serilerde de aynı sorun var mı ? yoksa sonradan üretilen 2. 3. parti bir iphone'un 2. 3. parti olup olmadığını nasıl anlarım ?
4-)sizce 25 Ekim'e kadar 32GB iPhone 5 ucuzlar mı ? ( çünkü bir anda pahalandı daha önce takip ediyordum 16GB'tlık model 2.333 SAR iken 32GB'tlık model 2.500 SAR'dı fiyatlar bir anda fırladı :( )
5-)androidde rahatlıkla yapıpta bunda yapamayacağım başlıca şeyler nelerdir ?
6-)Alırken nelere dikkat edilmeli ?
7-)önerebileceğiniz telefonu çok kalınlaştırmadan çiziklere karşı koruyabilen en iyi kılıf hangisi ?
:cool:kılıfsız kullansam aşırı çizik oluşur mu ? (kılıf sevmemde :) )
9-)Türkiye'ye geldiğinde Pasaport kaydı hariç ne yapılmalı ?
10-)Türkiye'de garantisi geçerli mi ? değilse parçası pahalı mıdır ve çok kolay arıza yaparlar mı ? yaparlarsa parasıyla da olsa en iyi nerede tamir ettirilebilir ?
11-) dışarıdan androidde olduğu gibi otg kablosu benzeri birşeyle flash disk v.s takılabilir mi ?
12-)Jailbreak'ın ne gibi dezavantajları var ?
13-)cihazı Arabistan'dan alıp Türkiye'de çalıştırdığımız için acaba cihaz Apple tarafından falan kilitlenir mi ?

16GB : 1.317 TL
32GB : 1.633 TL

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Iphone 5 ' imin takvim kayit ve hatirlatma ( + ) tuşu çalişmiyor. Ne yapmam gerekir? Yardiminiz olabilir mi?

Son mesajlar