Haber Apple, çıplak görüntüler oluşturan yapay zeka uygulamalarını App Store'dan kaldırdı

barisbiyik

Profesör
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,005
overview__bcphzsdb4fpu_og.png

Yapay zeka uygulamaları mobil platformlarda hızla artıyor. Bazıları görüntü oluşturma yetenekleriyle öne çıkarken bazıları ise müstehcen içerikleri oluşturma yeteneklerini reklam ediyor. Bu nedenle Apple, "rıza dışı çıplak görüntüler oluşturma yeteneğini reklam eden" bir dizi yapay zeka görüntü oluşturma uygulamasını App Store'dan kaldırdı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

aşkınyolcusu

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,613
Ekli dosyayı görüntüle 189377

Yapay zeka uygulamaları mobil platformlarda hızla artıyor. Bazıları görüntü oluşturma yetenekleriyle öne çıkarken bazıları ise müstehcen içerikleri oluşturma yeteneklerini reklam ediyor. Bu nedenle Apple, "rıza dışı çıplak görüntüler oluşturma yeteneğini reklam eden" bir dizi yapay zeka görüntü oluşturma uygulamasını App Store'dan kaldırdı.

Yapay zeka beni korkutuyor, birinin yüzünün fotoğrafını alıp, her türlü ahlaksız şeyde kullanabilirler. Ben korkuyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyayı görüntüle 189377

Ayrıca Apple'ı tebrik ederim, böyle uygulamaların resmi mağazalarda yeri olmamalı.

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Bu ayın görünen tarafı. Yapay zeka ile bir sürü suç girişiminde bulunmaya başlayacakları vakit korkmaya başlamamız lazım. Sesinizi bile taklit ediyor olması da ürkütücü.