Apple cihazlarından Unreal Engine geliştirici kitini kaldırıyor

Bu konuyu okuyanlar

ugureryavuz

Müdavim
Reaksiyon puanı
430
Apple yaptığı açıklama ile 28 Ağustos itibari ile Unreal Engine geliştirici kitinin destekli cihazlardan kaldırılacağını duyurdu. Bu da Epic Games'in sahibi olduğu Unreal Engine kullanan birçok firmanın Apple cihazlarına oyun geliştiremeyeceği anlamına geliyor. Kısacası Apple, Epic Games konusunda rest çekti de diyebiliriz.
Unreal Engine geliştirici kitini Apple cihazlarından kaldırılıyor
Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta iki firma arasında büyük bir kriz patlak vermişti. Epic Games firmasının Fortnite oyununda kendi ödeme sistemlerini eklemesinden sonra Apple ve Google, ilgili oyunu mağazalarından kaldırmıştı. Bunun üzerine planlı bir şekilde hareket ettiği ortaya çıkan Epic Games, yayınladığı video ile oyuncuları bir araya toplamaya çalışırken Apple firmasını dava edeceklerini de duyurmuştu.

Mesaj otomatik birleştirildi:

Pubg mobile da ios dan kalkıcak ne düşünüyorunuz.Bütün pubg mobile oyuncualrı ben dahil ios dan kakıcak sizce geri gelirlermi kalıcımı

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Her ne kadar üzülsemde, yeniliğe açık olamayan firmalar yok olacağını bildiğim için, her iki firmaya acıdım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Apple bunların yerine koyacak birşey bulur gerekirse oyun stüdyosu kurar.

Epice asla taviz verilmemeli asla.

Son düzenleyen moderatör:

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Her zamanki Apple işte, özellik ekleyeceğine kaldırır.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Burada sadece kaybeden iki şirket olmaz, diğer şirketlerde zarar eder. Ben olsam, kuralları gevşetecek bir çözüm bulmaya çalışırdım.
App store kurallarının gevşetilmesi mobil cihazların uygulama gelişiminin intiharı olur.
Androidçiler isteği boku yiyebilirler bok argo değildir dışkının diğer adıdır.

Biz android tarafındaki uygulamaların rzilliğinden bahsediyoruz millet hali hazırda oturmuş düzgün sistemi oan appleı bozmaya çalışıyor.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Rezillik konusunda haklısın bir uygulama arıyorsun, uygulamayla beraber çoğu virüslü olan sahte uygulamalar çıkıyor ve bazıları bunları indiriyor.
Aynen, linux ve Android'e oyun çıkartmamak istememin nedeni bu saçmalıklardan dolayıdır. Kontrölsüz olan her yer, batmaya mâhkümdür.

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91
Apple herkese ne uyguluyosa epic gameste kabul edecek ona ayri ona ayri olmaz bence iyi olmus